• Magazyn

Historia niezwykłej miłości - recepta na długotrwały związek!

Zastanawiacie się jaka jest recepta na udany związek? Przeczytajcie nasze rady!

  • Reportaże ślubne
  • 2015
  • Polska

Zdumiewające, jak wiele uczuć i emocji można przekazać innym osobom dzięki jednemu kliknięciu obiektywu. Za pomocą jednej fotografii można wyrazić tysiące słów. Jedno z małżeństw postanowiło opowiedzieć historię swojej niezwykłej miłości, posługując się w tym celu zdjęciami! O każdej nowej porze roku, fotografowali się na tle swojego domu. Przez lata swojego związku dzielili razem radości, smutki, nadzieję, strach oraz stratę.

zapisz
Historia miłości, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Historia niezwykłej miłości, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Kochające się małżeństwo, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Historia miłości opowiedziana poprzez fotografie, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Kochające się małżeństwo, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Historia niezwykłej miłości, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Małżeństwo po latach związku, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Miłość w podeszłym wieku, Foto: Ken Griffiths
zapisz
Historia niezwykłej miłości, Foto: Ken Griffiths

Miłość w podeszłym wieku ma zupełnie inny charakter niż ta w latach młodości. Co sprawia, że miłość potrafi przetrwać kilkadziesiąt lat?

Prezentujemy 5 rzeczy, które czynią związek długotrwałym:

1. Podkreślanie pozytywnych cech swojego partnera.

Myśl pozytywnie o swoim partnerze. Staraj się koncentrować na rzeczach dobrych np. że w zeszłym piątek powitał Cię w domu bukietem róż, a nie że dwa tygodnie temu spóźnił się na kolację. Skupianie się na złych cechach partnera może prowadzić do wyolbrzymiania drobnostek, irytacji i niepotrzebnych kłótni.

2. Myślenie o partnerze nawet wówczas, gdy jest nieobecny

Nie potrafisz skupić się na innych rzeczach, kiedy obok Ciebie nie ma Twojego ukochanego? To dobry znak! Jesteś zakochana. Nie mówimy o obsesyjnym wzdychaniu, jednak myśl o partnerze powinna się pojawiać choć raz na jakiś czas, gdy nie ma o obok Ciebie.

3. Wspólnie spędzony czas

Nie jest żadną nowością fakt, że gdy kogoś kochamy, staramy się spędzać z nim jak najwięcej czasu. Powinniśmy cieszyć się towarzystwem swojego partnera i czuć się dobrze w jego towarzystwie. Szukajcie nowych wyzwań i przygód – to wzmocni więź między Wami i będziecie wciąż odkrywać siebie na nowo.

4. Mów o swoich uczuciach

To bardzo ważne, aby mówić swojemu partnerowi, jak się czujesz, czego potrzebujesz, jakie są Twoje oczekiwania wobec niego. Nie zawsze partner potrafi odgadnąć dlaczego jesteś w złym humorze. Wyrażanie uczuć jest bardzo ważne. Daje Wam poczucie bezpieczeństwa w związku.

5. Prowadzenie życia seksualnego

Nie powinno być zaskoczeniem, że prowadzenie życia seksualnego jest wyrażaniem intensywnej miłości. Partnerzy, którzy sypiają ze sobą częściej czują bliskość. Aktywność seksualna buduje i potrzymuje miłość oraz uczucie szczęścia.

Zdjęcia najprawdopoodbniej zostały wykonane przez Ken’a Griffiths’a i zostały opublikowane w The Sunday Times Magazine w 1973 roku. W dalszym ciągu staramy się potwierdzić te informacje.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Anna Dedo Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!