• Magazyn
  • Sielsko i anielsko, czyli stylowe pomysły na dekoracje wesela na wsi

Sielsko i anielsko, czyli stylowe pomysły na dekoracje wesela na wsi

Zobacz niezbędne elementy wesela na wsi: koronkowe serwetki, kwiaty, nastrojowe oświetlenie.

  • Dekoracje

Alicja zdecydowała, że jej wesele odbędzie się na wsi. Udało się jej zarezerwować salę na 120 osób, ale pojawiła się wątpliwość. “Czy dekorować salę w stylu wiejskim?” – pyta mnie w komentarzu Alicja.  – Wszystko zależy od tego, jak ta sala wygląda – odpowiadam. Pamiętajcie, że dekoracja powinna być nie tylko spójna z motywem przewodnim Waszego ślubu, ale także z architekturą i wystrojem samej sali (dlatego najpierw warto wybrać motyw przewodni, a potem pod jego kątem poszukiwać lokalu).

Drewniane wnętrza i rustykalny styl samej restauracji aż proszą się o wiejski klimat wesela, a takie miejsce wcale nie wymaga szczególnej dekoracji. Co jednak, jeżeli wybrany lokal ma surowe wnętrza? Tutaj mamy ogromne pole do popisu. Oto kilka niezbędnych elementów wesela utrzymanego w wiejskim klimacie.

Klimatyczne oświetlenie

zapisz
fot. Caroline Tran Photographer via stylemepretty.com, Snap Happy, Mark Brooke via stylemepretty.com

To przede wszystkim światło tworzy klimat na Waszej imprezie. W przypadku wiejskiego wesela warto zadbać o dużą ilość białego i żółtego światła (ale to nie znaczy, że ma się mocno świecić). Jak? Wystarczą same żarówki powieszone na kablach albo… choinkowe lampki. Z tych ostatnich możecie stworzyć przepiękne, nastrojowe zadaszenie parkietu. Oczywiście bez świeczek na stole się nie obejdzie.

Zobacz: “Pomysł tygodnia: świeczki w słoikach jako dekoracja weselnego stołu”.

 

Hafty i koronki

zapisz
fot. Sarah Kate via stylemepretty.com, Tracy Trupen via ruffledblog.com

Nie wiem jak Wam, ale mnie dzieciństwo na wsi kojarzy się z koronkowymi serwetkami. Absolutnie nie może ich zabraknąć na weselnym stole. Cudownie, gdyby był drewniany. Jeżeli to się nie uda, pomyślcie o tym, aby obrus był zrobiony z grubego lnu. Delikatne, koronkowe serwetki będą się na nim pięknie komponować. A może Wasza babcia będzie miała ochotę ozdobić lniany obrus ręcznym haftem? Będziecie mogły go, starym zwyczajem, dorzucić do ślubnej wyprawki.

Malowane talerze

zapisz
fot. Bedford & Co., via weddingchicks.com, Vintage My Wedding

Zastawa stołowa to często pomijany element wesela, a szkoda – ona także może nadać mu niepowtarzalnego klimatu. W wypadku wesela na wsi koniecznie powinna być malowana w kolorowe wzory. Choć zazwyczaj na sali weselnej nie ma możliwości wyboru wzoru stołowej zastawy, zamawiając catering możecie się o nią zatroszczyć sami. Jeżeli kolorowe talerze nie wchodzą w grę, wiejski klimat możecie zachować dzięki kolorowym serwetkom położonym na ich środku.

Zobacz również: “Wesele w stylu rustykalnym – pięć pomysłów na dekorację stołów”.

Kwiaty zerwane na łące

zapisz
fot. via weddingwindow.com, via engaged2everafter.com, via elizabethannedesigns.com

O kwiatowe kompozycje na Waszym wiejskim weselu z powodzeniem możecie zadbać sami. Wystarczy, że wybierzecie się na łąkę albo do przydomowego ogródka. Nie musicie także kupować wazonów. Wystarczy, że uzbieracie odpowiednią ilość słoików. Aby prezentowały się dostojniej, możecie ozdobić je koronką albo sizalowym sznurkiem. Niech żyje DIY!

Rustyklane drobiazgi

zapisz
fot. via intimateweddings.com, via intimateweddings.com, MirtilloShop via etsy.com

To one tworzyć będą klimat. Nie zapomnijcie więc o takich drobnostkach, jak tablica z usadzeniem gości czy winietki. Najlepiej ozdobione ludowym motywem. Powieszone nad młodą parą płócienne chorągiewki także będą na miejscu. Tak jak i wszystkie te elementy, które Wam osobiście kojarzą się z sielską, polską wsią.

Uwaga! Przy tego typu wystroju rezygnujemy z typowo polskiego zwyczaju zdobienia sali weselnej balonami i serpentynami. No chyba, że organizujemy potańcówkę w remizie ;-).

Zobacz również: “Miejsce na przyjęcie weselne – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?”

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!