• Magazyn

Te pytania musisz sobie zadać, zanim wybierzesz motyw przewodni ślubu

Co to jest motyw przewodni ślubu? Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę i czy naprawdę jest potrzebny, czyli odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

  • Dekoracje

Przed Tobą szalenie odpowiedzialna decyzja, która zaważy na całym Twoim weselu, na tym, jak będzie ono wyglądać, jak bawić się będą goście i wreszcie Ty sama. Wybór motywu przewodniego ślubu.  Brzmi strasznie, prawda? Ale nic się na martw. Nie taki diabeł straszny jako go malują.  Organizowanie  ślubu i wesela z jedną przewodnią myślą może być fascynującą przygodą. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać. Oto wskazówki w formie najczęściej zadawanych przez panny młode pytań.

 

zapisz
Ta młoda para ma fioła na punkcie motorów! / fot. Snapstudio.eu

Co to jest motyw przewodni ślubu?

Idea wokół której kręcić się będzie Twoje wesele. Myśl, która pozwoli spójnie dobrać wszystkie elementy imprezy. Pomysł, który nada mu niepowtarzalnego charakteru. Koncept, który na długo pozostanie w pamięci Waszej i Waszych gości.

zapisz
Żółty kolor stał się motywem przewodnim dla tej pięknej pary. // fot. Kuba Woźniak

Czy naprawdę muszę wymyślać motyw przewodni ślubu?

O zgrozo, takie pytanie zadała mi niedawno moja własna przyjaciółka! Jak brzmiała moja odpowiedź? Otóż, nie. Nie musisz. Wszystkie elementy Twojego wesela równie dobrze mogą być od sasa do lasa i stanowić dziwną zbieraninę pięciuset pomysłów, które akurat przyjdą Ci do głowy. Mam szczerą nadzieję, że K. sobie zwizualizowała odpowiednio te słowa…

Naprawdę nie musicie decydować się na żaden motyw swojego wesela, ale jego wybór z pewnością sprawi, że stanie się ono atrakcyjniejsze dla Was i Waszych gości i zawęzi krąg Waszych poszukiwań w temacie dodatki ślubne czy dekoracje. Chociażby z tego powodu warto się na niego zdecydować.

zapisz
Wesele w lesie? To możliwe także w Polsce! // fot. Anioły Przyjęć

Co może być motywem przewodnim ślubu?

Wszystko. To znaczy? Oto pięć moich propozycji, które pomogą Waszej wyobraźni wjechać na właściwe tory:

1. Najprostszym wyborem i absolutnym must have jest kolor. Nie musi to być jedna barwa (np. niebieska). Eksperymentuj i łącz kolory! W tym sezonie szalenie modne jest ekstrawaganckie połączenie koloru pomarańczowego i różowego. Swego czas królowała też czerń i biel oraz intensywny fiolet.

2. Wasze zainteresowania i hobby. Oboje jesteście zapalonymi żeglarzami? Urządźcie wesele w klimacie morskim. Lubicie kreskówki? Zaproście animowanych bohaterów (na zaproszenie, winietki, do butonierki pana młodego).

3. Pora roku. Bierzecie ślub późnym latem? Wykorzystajcie słoneczniki. Jesienią pobawcie się jabłkami, a zimą płatkami śniegu. Kwitnąca wiśnia będzie zaś idealna na wiosnę. Puścicie wodze fantazji i zagrajcie w skojarzenia. W ten sposób na pewno znajdziecie pomysł idealny.

4. Książka. Film. Ja jestem fanką “Alicji w Krainie Czarów”, dlatego ten motyw wykorzystałam na moim blogu (zwróćcie uwagę na jego tytuł i pierwszy wpis). “Alicja” jest zresztą szalenie wdzięcznym motywem ślubnym. Podobnie jak “Harry Potter”, “Charlie w Fabryce Czekolady” czy “Ania z Zielonego Wzgórza”. Ale możecie także zabawić się w gangsterskie klimaty rodem z “Ojca Chrzestnego” czy zaczerpnąć romantycznych inspiracji z “Titanica”.

5. Stare fotografie. Wesele w klimacie vintage czy lat 50.? W pałacowych wnętrzach i w stylu glamour czy może na ludowo w stodole? Wyciągnijcie zdjęcia z rodzinnego albumu. Z pewnością będą świetną inspiracją.

Zobacz również: Puzzle jako motyw przewodni ślubu.

zapisz
Połączenie fioletu z czernią to nie tylko gustowne, ale także szalenie modne zestawienie. // fot. alvarodelgado.com

Jak znaleźć motyw idealny dla nas?

 Eksperci radzą, aby zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie, w jakim charakterze będzie nasz ślub. Czy to poważna ceremonia kościelna dla poważnej rodziny czy też ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, na który zapraszamy głównie szalonych znajomych. W pierwszy wypadku nie powinniśmy się wygłupiać z inspiracjami z najnowszego „Batmana”. W drugim możemy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa.

Następnie usiądźcie i wypiszcie sobie na kartce rzeczy, które Was kręcą (filmy, książki, hobby, ulubione owoce, kwiaty itp.). Piszcie wszystko, co przyjdzie Wam do głowy, najlepiej na dwóch osobnych kartkach, a następnie stwórzcie z tych rzeczy wspólny zbiór.

Zastanówcie się, jakie macie możliwości (ślub stylizowany na Kopciuszka może się nie udać, jeżeli w pobliżu nie ma pałacu, który wynajmuje swoje wnętrza na wesela), o jakiej porze roku będzie wesele (beach party w zimie może być trudne do zrealizowania) i jaki macie na niego budżet (może się okazać, że wynajęcie namiotu i cyrkowców, aby całość utrzymać w klimacie filmu „Woda dla słoni” grubo przekroczy Wasze założenia).

zapisz
Coś niebieskiego to must have każdej panny młodej. A gdyby tak kolor niebieski uczynić motywem przewodnim swojego ślubu? // fot. ericvelado.blogspot.com

 Kiedy wybierać motyw przewodni ślubu?

 Na samym początku ślubnych przygotowań. To od niego bowiem zależy wynajęcie odpowiedniego lokalu na wesele czy zakup sukni ślubnej (przecież nie ubierzesz się w suknię ślubną księżniczka projektując „moje wielkie greckie wesele”).  Motyw przewodni warto zasygnalizować już na zaproszeniach ślubnych i konsekwentnie realizować go wybierając dodatki ślubne i dekoracje weselne.

***

A zatem do dzieła! Gdy już zdecydujecie się na wybór odpowiedniego motywu przewodniego Waszego ślubu, dajcie mi koniecznie znać! Jestem szalenie ciekawa, jakie klimaty kręcą panny młode spod znaku Zankyou!  Piszcie w komentarzach i na adres: paulina.sygnatowicz@zankyou.com. Może uda mi się podpowiedzieć Wam kilka rozwiązań….

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!