Zaproszenia ślubne w ludowym stylu, czyli rustykalne wesele po polsku

Wesele w stodole? Wydaje się Wam, że to już passe? Że to pomysł rodem z PRLu? Jesteście w błędzie! Właśnie panuje moda na rustykalizm, czyli stylizowanie wesel na styl wiejski. Polska kultura ludowa ma wiele przepięknych tradycji i wzorów. Dlaczego by ich nie wykorzystać? Jak? Zaczynając od ślubnych zaproszeń.

Gotowe zaproszenia ślubne wykorzystujące etnograficzne motywy / Decorisus (ww.decorisus.pl)

Ludowe czyli jakie?

Najpiękniejsze są, rzecz jasna, te robione ręcznie, ozdobione kolorowymi malunkami lub haftami. To szalenie pracochłonne zajęcie, warto więc poszukać gotowych wzorów. W kolekcjach zaproszeń ślubnych pomału pojawiają się ludowe wzory, co oznacza, że motyw ten staje się popularny.

Ręcznie robione zaproszenia ślubne / Robimy Śluby (www.robimysluby.com)

Wybierając motyw ludowy na zaproszenie ślubne zastanówcie się, z jakiego regionu pochodzicie i w jakim klimacie będzie utrzymane Wasze wesele. Góralskie parzenice na Kurpiach mogą budzić zdziwienie, prawda? Nie musicie się ograniczać tylko do etnograficznych motywów. Do zaproszenia możecie dołączyć swoje zdjęcie (w ludowym stroju), kłos zboża czy inny element, który podkreśli jego ludowy charakter.

Spersonalizowane, ręcznie robione zaproszenia ślubne / Robimy Śluby (www.robimysluby.com)

Zaproszenie ślubne to dopiero początek

Pamiętajcie jednak przede wszystkim, że zaproszenie ślubne jest wstępem do Waszego wesela. W ten sposób komunikujecie gościom jego charakter i zapowiadacie, czego się mogą spodziewać. Czego? Imprezy w wiejskiej chacie (a nie eleganckim pałacu), panny młodej ubranej w lekką i zwiewną suknię ślubną (nie typową bezę) i mniej formalnego charakteru zabawy. Zadbajcie więc o zachowanie spójności wszystkich elementów Waszego wesela.

Poznajcie “5 pomysłów na dekorację stołów weselnych w klimacie rustykalnym“.

Gotowe wzory ludowych zaproszeń ślubnych / twoje-zaproszenia.pl
twoje-zaproszenia.pl

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji