Zaproszenia ślubne - mały, ważny kartonik na Twój wymarzony ślub!

Zaproszenia ślubne - mały, ważny kartonik na Twój wymarzony ślub!

  • Goście

Końcówka zimy i początek wiosny to czas, gdy najczęściej letnie Pary Młode zabierają się za wybór zaproszeń. Ponieważ ważny jest dla Was czas i chcielibyście zaproszenia mieć jak najszybciej zrealizowane, poniżej kilka podpowiedzi, jak się najlepiej do tego przygotować.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o najlepszezaproszenia.pl”
Najlepszezaproszenia.pl

 

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o najlepszezaproszenia.pl”
Najlepszezaproszenia.pl

Nie będziemy tu rozważać jakie zaproszenia zamówić – tańsze czy droższe – bo to kwestie bardzo indywidulane. Najważniejsze, by zaproszenie było spójne z konwencją wesela, a przede wszystkim by się Wam podobało. Zankyou poleca takie firmy jak: Projekt Ślubny, Decoris, Jot Studio, Najlepsze Zaproszenia.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o Wesele z Fantazją, kliknij! ”
Wesele z Fantazją, Magdalena Sotomska

Na co więc zwrócić uwagę i od czego zacząć? Poprosiliśmy jedną z warszawskich wedding plannerek o poradę – Magdalenę Sotomską z Firmy Wesele z Fantazją!

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

1. Nie zostawiajcie zaproszeń na „ostatnią” chwilę. Okres oczekiwania może wynosić nawet do 14 dni roboczych od momentu akceptacji. A z doświadczenia wiem, że najtrudniejszy bywa sam wybór modelu i tekstów. Dlatego też na wybór i realizację załóżcie sobie ok. 1 miesiąca.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o Projekt Ślub, kliknij! ”
Projekt Ślub
zapiszDowiedz się więcej “Więcej o Projekt Ślub, kliknij! ”
Projekt Ślub

2. Lista gości – priorytet przy zamawianiu zaproszeń. Pamiętajcie, że ta lista różni się od tej weselnej. Na wesele liczymy każdego, zaproszenia zaś najczęściej dajemy parze lub całej
rodzinie. Niemniej – zwrócicie uwagę – że zapraszacie także osoby, które pojawią się pojedynczo.

3. Ilość zaproszeń – zamawiając odpowiednią ilość pamiętajcie, by policzyć więcej sztuk ( i na sam ślub, i na ślub z weselem). To ważne, wtedy gdy nazwiska wypisujecie sami i może się pojawić pomyłka. Ważne także wtedy, gdy macie listę rezerwową. Lepiej jest zamówić od razu więcej zaproszeń, ponieważ domówienie zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi kosztami.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o Jot Studio, kliknij!”
Jot Studio
zapiszDowiedz się więcej “Więcej o najlepszezaproszenia.pl”
Najlepszezaproszenia.pl

4. Personalizacja – jeśli zdecydujecie się na to, by firma realizująca Wasze zlecenie wpisała
( nadrukowała) w środek zaproszeń nazwiska gości, powinniście zadbać o dobrze
przygotowaną listę. Nazwiska gości powinny być odmienione ponieważ w większości tekstów zapraszacie” Sz. P. Renatę i Jana Kowalskich, Jana Kowalskiego z osobą towarzyszącą itd”. Na Was więc spoczywa obowiązek prawidłowej odmiany nazwiska.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o Projekt Ślub, klinij! ”
Projekt Ślub

5. Teksty – przy wyborze tekstów skupić się powinniście na :

– tekście dotyczącym ślubu – kto, kiedy, gdzie i o której;

– tekście dotyczącym wesela wraz z potwierdzeniem przybycia;

– ewentualnie aforyzmie, wierszyku oraz informacji co chcielibyście zamiast kwiatów lub na prezent.

6. Tekst „ gdzie” – ważne by przy kościele starać się wpisać dokładną nazwę i adres. Nie
chcielibyście chyba, by goście zjawili się nie na Waszym ślubie.

7. Potwierdzenie wesela – do czasu wyznaczonego Wam przez salę dodajcie co najmniej tydzień do dwóch. Nie wszyscy goście potwierdzają we wskazanym terminie obecność , więc do Waszych przedślubnych obowiązków dołączy obdzwonienie gości z pytaniem czy zaszczycą Was swoją obecnością.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o Jot Studio, kliknij! ”
Jot Studio

8. Tekst o prezentach – jeśli zamiast prezentów chcielibyście otrzymać koperty z gotówką i taką informację chcecie umieści w zaproszeniu – pamiętajcie, by tego tekstu nie wpisywać na zaproszeniach na ślub.

9. Tekst – „zamiast kwiatów…” to już tekst na każde zaproszenie. Pomysłów na to co można otrzymać zamiast kwiatów jest wiele. Jeśli życzycie sobie książki, wino, karmę dla zwierząt itp. – zadbajcie o to, by było jak to sprawnie spakować i przewieźć.

zapisz
Decoris

10. Czcionka – wybierzcie taką, która będzie łatwa do odczytania. Gdy dostaniecie projekt
– wydrukujcie go. Pomaga to wyłapać ewentualne błędy, a także sprawdzić czytelność
zaproszenia. Można zastosować w zaproszeniu różne czcionki – ale starajcie się, żeby nie było ich więcej niż dwie.

zapiszDowiedz się więcej “Więcej o najlepszezaproszenia.pl”
najlpeszezaproszenia.pl

11. Zaproszenia dla Rodziców – warto pamiętać też o nich i dla nich przygotować oddzielny tekst i oddzielne zaproszenia. Niech poczują, że są dla Was szczególnymi gośćmi.

12. Kiedy zamówić zaproszenia – na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od liczby gości, tego czy będziecie rozwozić je osobiście, a także terminu samego przyjęcia. Czas leni to czas wakacji – im wcześniej poinformujecie gości, tym większe szanse, że dopasują plany wakacyjne tak, by móc być z Wami tego dnia.

zapisz
Decoris

Jak widzicie – przy samym wyborze zaproszeń jest wiele kwestii, na które warto i trzeba zwrócić uwagę. Do dzieła zatem i życzę powodzenia. Zaproszenia, to taki mały drobiazg, ale gdy już je dostaniecie i na nich zobaczycie swoje nazwiska i datę, wtedy poczujecie, że zbliża się ten Jedyny dzień.