Jakie zaproszenia wybrać na swój ślub? Poradnik eksperta.

Jak wybrać wyjątkowe zaproszenia ślubne? Czym się kierować, żeby nie popaść w kicz? Zobacz, jakie rodzaje zaproszeń najbardziej się sprawdzają i wybierz swój wymarzony wzór zaproszenia.

Jakie zaproszenia wybrać na swój ślub? Poradnik eksperta.
  • Zaproszenia
  • Rada
  • ślub artystyczny

Wręczanie zaproszeń na uroczystość zaślubin od wieków jest tradycją w naszym kraju. Te niewielkich rozmiarów karteczki są istotnym elementem naszych przygotowań do ślubu, gdyż zawierają wszystkie niezbędne informacje, o których nasz gość powinien wiedzieć. Wybór tych odpowiednich jest bardzo trudny w rozmaitej ilości produktów oferowanych na rynku, ale należy pamiętać, że one zapowiadają charakter całej uroczystości i powinny wpasować się w wystrój tej imprezy oraz częściowo odzwierciedlać nas. Jeśli planujecie wesele tematyczne, nie zapomnijcie o zaproszeniu (ewentualnie wcześniejszym „save the date”)w takim stylu. Marzycie o uroczystości w kolorze turkusowym? Niech w takiej kolorystyce będzie utrzymane Wasze zaproszenie.

zapiszPor Floral Deco
Por Floral Deco
  • Klasyka
  • Koronkowo i retro
  • Z sercem
  • W stylu Etno
  • Styl rustykalny
Publikacja

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz zaproszeń ślubnych. Są one drukowane cyfrowo, cięte laserem, dostępne masowo jak i projektowane na specjalne zamówienie. Na błyszczących papierach oraz tych naturalnych, matowych. Eleganckie, klasyczne, humorystyczne, w stylu etno, ekologiczne… i tak wymieniać można bez końca. Tym artykułem otwieramy cykl poświęcony zaproszeniom ślubnym. Mamy nadzieję, że przyda się przed planowaną uroczystością.

Klasyka

Lubicie klasykę i elegancję? To coś dla Was. Wystarczy dobrej jakości włoski papier, atłasowa taśma, kryształ, perła, zdobienie błyszczącą farbą. Utrzymane w monochromatycznej kolorystyce zrobi wrażenie na zapraszanych gościach.

Nasza rada: Zdecydujcie się na zastosowanie jednego kroju pisma. Pomysł aby sentencja, tekst zaproszenia, informacja o potwierdzeniu przybycia były napisane każda innym rodzajem czcionki nie jest dobry. Wprowadza duży chaos i znika czar elegancji. Często też prosta, bezszeryfowa czcionka jest lepsza niż nieczytelne wywijasy.

zapiszCudowianki
Cudowianki

Koronkowo i retro

Od mniej więcej dwóch lat obserwujemy duże zainteresowanie koronkowymi inspiracjami. Przełożyło się to również na zaproszenia ślubne, które z tym dodatkiem, stały się jednymi z najpopularniejszych. Przywołują na myśl wspomnienia z babcinego strychu, ale mogą być też bardzo eleganckie.

Nasza rada: Ich urok tkwi w prostocie. Sama koronka jest bardzo fajnym motywem. Nie ma potrzeby dokładać do niej tonę innych dodatków. Czasami wystarczy tasiemka i perełka i już będzie super.

zapiszDecoris Wedding Collection
Decoris Wedding Collection
zapiszDecoris Wedding Collection
Decoris Wedding Collection

Z sercem?

Motyw serca jest chyba najbardziej popularnym ślubnym motywem. Zawsze kojarzył się z miłością. (Pamiętajmy, w zaproszeniach ślubnych zapominamy o złamanych serduszkach). Jest to również motyw pułapka… często przy jego zastosowaniu można popaść w tandetę. Unikajmy tego! Jeśli serce… to może niekoniecznie musi być czerwone (w innym kolorze zaprezentuje się zdecydowanie lepiej). Jeśli serce… to może poszukajmy zaproszeń z ciekawymi dodatkami (niech to będzie ciekawy papier, ażurowy lekki nadruk , subtelny dodatek atłasowej tasiemki).

zapiszdecARTe
decARTe
zapiszCudowianki
Cudowianki

W stylu Etno

Jest to styl, który przeniknął do wszystkich dziedzin projektowania. Nawiązuje do naszej tradycji. W połączeniu z nowoczesnością efekty są niesamowite. Jest bardzo chętnie stosowany przez dizajnerów, ale klienci ślubni podchodzą do niego z nieco mniejszym entuzjazmem. A szkoda. Ma w sobie tyle świeżości, energii, że nie powinien być  zapomniany. Planujecie wesele na wsi, w dworku? To są zaproszenia dla Was!

Idealny przepis: łączenie bieli z intensywnymi kolorami (czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym), kolorowe tasiemki, sizal, drewniane spinacze, czcionka imitująca ręczne pismo.

zapiszProjekt ślub
Projekt ślub

Styl rustykalny

Przyjęcie zorganizowane w tym stylu musi nawiązywać do przyrody, szaleństwa, filozofii zen. Idealnym miejscem zabawy do białego rana będą polany, lasy, cygańskie wozy, stodoły, chaty, drewniane pomieszczenia.

zapiszRobimy Śluby
Robimy Śluby
zapiszRobimy Śluby
Robimy Śluby

Potrawy nieskomplikowane, podawane mogą być na ceramicznych lub drewnianych talerzach. Nie może zabraknąć grzanego piwa i wina.  Zaproszenia i dodatki ślubne powinny idealnie komponować się z taką stylistyką: naturalne papiery, motywy ziół, lawendy, ptaków, drewna, tektury falistej…. To jest to!  Artykuł powstał we współpracy z : Metier – galeria rękodzieła

zapiszŁukasz Leon Łukawski.
Łukasz Leon Łukawski.

Jakiekolwiek styl zaproszen wybierzecie przyjęci, to właśnie one zaproszenia będzie wprowadzeniem w klimat wesela. Ten klimat i stylistykę piękniemoże udokumentować Łukasz Leon Łukawski.

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Projekt ślub Zaproszenia ślubne
Cudowianki Zaproszenia ślubne
Metier - Pracownia Zaproszeń Zaproszenia ślubne
Robimy Śluby Zaproszenia ślubne
DecARTe Zaproszenia ślubne
Łukasz Leon Łukawski Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (6)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!