Jak i kiedy zapraszać gości na ślub?

Nierozerwalnym elementem weselnych przygotowań są zaproszenia ślubne. Wiele oryginalnych oraz unikatowych wzorów pozwalają idealnie odzwierciedlić motyw planowanego przyjęcia.

Jak i kiedy zapraszać gości na ślub?
Źródło: z-milosci.pl
  • Zaproszenia
  • Polska

Ślub i wesele najczęściej organizuje się z dużym wyprzedzeniem. Może to być zgubne i dać nam mylą wizję, że posiadamy jeszcze masę czasu. Co więcej, kilka miesięcy przed ślubem jesteśmy w centrum obowiązków. Natłok zadań i spraw do wykonania może sprawić, że zapomnijmy o jednej z najważniejszych rzeczy – dostatecznie wczesnym zaproszeniu gości. I tutaj pojawia się pytanie, które wielu parom spędza sen z powiek. Kiedy rozpocząć zapraszanie gości na ślub? Jaki sposób będzie tym najbardziej odpowiednim? Czy istnieją zasady, których powinniśmy się trzymać? Spieszymy z odpowiedzią!

zapiszzaproszenie ślubne z wiankiem kwiatów
Źródło: Zaproszenia z-Miłości

Zaproszenia na ślub – od czego zacząć?

Publikacja

Swoje działania rozpocznijcie od absolutnie koniecznej kwestii – stworzenia listy gości. Bez niej po prostu nie będziecie w stanie stwierdzić, ile zaproszeń potrzebujecie. W trakcie tworzenia takiej listy i po skonsultowaniu się z bliskimi bardzo często liczba zapisanych osób ewoluuje. W trakcie jej tworzenia ustalcie również, ile spośród wymienionych osób chcecie zaprosić tylko na ceremonię zaślubin. Po finalnym podliczeniu liczby zaproszeń dodajcie do niej kilka zapasowych sztuk. Będziecie mieć pewność, że w razie pomyłki w wypisywaniu, czy zmianach wśród gości, posiadacie awaryjne zaproszenia o tym samym motywie.

Kiedy rozpocząć poszukiwanie zaproszeń?

Wszystko zależy od tego, ile miesięcy przed ślubem chcecie te zaproszenia rozdać. Jeśli jednak przyjmiemy standardowe wręczanie zaproszeń, o którym przeczytacie w kolejnym punkcie, to idealnym okresem na rozpoczęcie poszukiwań będzie 6 miesięcy przed ceremonią. Trzeba wziąć pod uwagę, że w okresie wzmożonej ilości ślubów czas oczekiwania na zaproszenia może wynieść nawet kilka tygodni. Rozpoczynając poszukiwania wcześniej, macie pewność, że znajdziecie dokładnie takie, jakie wam się podobają i co ważne, że zamówione zaproszenia zdążą przyjść na czas.

Kiedy rozpocząć wręczanie zaproszeń?

Standardowy czas wręczania zaproszeń to 3 miesiące przed datą ślubu. Trzeba jednak ten czas dostosować bardzo indywidualnie. Możliwe bowiem, że wśród waszych gości są osoby, które muszą wiedzieć o ślubie np. rok wcześniej. Identyczna sytuacja pojawia się w chwili, gdy zamierzacie się pobrać w okresie wakacji, czy długiego weekendu. W takich przypadkach rozdanie zaproszeń rok, do pół roku przed datą ślubu jest bardziej rozsądnym rozwiązaniem.

zapiszzaproszenie ślubne rustykalne z jutowym sznurkiem
Źródło: Zaproszenia z-Miłości

Jak wręczyć zaproszenia?

Zapraszanie gości na wesele to niewątpliwie sztuka, w której należy wykazać się dobrymi manierami i taktem. I choć standardowe zapraszanie gości na ślub odchodzi powoli w zapomnienie, to sama historia zapraszania sięga wielu lat wstecz. Ślub to elegancka i ważna uroczystość, dlatego warto podejść do wręczania zaproszeń dokładnie w ten sam sposób. Osobiste spotkanie z wcześniej zapowiedzianą datą odwiedzin, zaprezentuje Parę Młodą w najlepszym świetle. Goście poczują się wyróżnieni i docenią fakt, że przyszli małżonkowie pragną zaprosić każdego gościa osobiście. Ponadto, przedślubne spotkania z gośćmi rozładowują napięcie i pozwalają zaproszonym poznać bliżej charakter uroczystości. Jest to także świetna okazja dla gości, by podpytać Parę Młodą, z jakiego prezentu ucieszy się najbardziej.

Podsumowując, zaproszenia ślubne i proces ich wręczania to bardzo ważny moment w przedślubnym życiu Młodych. W końcu to z naszymi bliskimi chcemy celebrować ten najpiękniejszy dzień w życiu.

zapiszzaproszenie ślubne boho na podkładce
Źródło: Zaproszenia z-Miłości

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!