Jak sprawić by ślub cywilny był niezapomniany? My już wiemy!

Macie zamiar wziąć ślub cywilny i zastanawiacie się w jaki sposób oficjalną i „urzędniczą” uroczystość trwającą 15 minut zamienić we wzruszające i romantyczne wydarzeni? To wcale nie jest takie trudne i istnieje na to kilka sposobów. Dzięki nam dowiesz się jak tego dokonać.

  • Formalności
  • Polska

Ślub cywilny zawsze utożsamiany jest z uroczystością skromniejszą niż ślub kościelny, niezależnie od tego w obrządku jakiej religii odbywa się ten drugi. Należy w tym miejscu przyznać, że w Polsce (pomimo iż od 1988 roku Narzeczeni chcący wziąć ślub kościelny nie muszą składać osobno przysięgi na ślubie cywilnym – w kościele można wziąć ślub konkordatowy) wiele par decyduje się właśnie na ślub cywilny.  Powodów ku temu jest wiele i nie chodzi tylko o Narzeczonych, którzy z określonych przyczyn nie mogą zawszeć związku małżeńskiego w kościele. Coraz więcej par decyduje się na ślub cywilny z przyczyn światopoglądowych, ideowych. Niezależnie jednak od tego, jakie są przyczyny zawarcia związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego, każda Para Młoda chce, żeby ślub był szczególnym i niezapomnianym momentem ich życia. Czy jest to jednak możliwe do osiągnięcia podczas cywilnej uroczystości?

zapiszFabryka Fotografii
Fabryka Fotografii
Publikacja

Wiele osób będąc świadkami ślubów cywilnych widzi je jako oficjalne i „urzędnicze” uroczystości trwające 15 minut i nie będące tak wzruszające i romantyczne jak śluby kościelne. Co więcej w wielu, szczególnie małych miejscowościach sama Sala Ślubów w USC nie wprawia w zachwyt nawet mało wymagających gości.  Jak więc sprawić, by ślub cywilny był niezapomnianym momentem nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla jej gości? I czy w ogóle jest to możliwe?

Oczywiście, że  jest! Oto kilka sposobów na urozmaicenie oprawy ślubu cywilnego, dzięki którym przerodzi on się w ślub marzeń niejednej osoby.

zapiszDream Big Studio
Dream Big Studio

Najłatwiejszym sposobem na złagodzenie urzędniczego charakteru ślubu cywilnego jest udekorowanie sali USC. Do dekoracji można wykorzystać niemal wszystko, co oczywiście nie będzie gryzło się z panującym na Sali Ślubów wystrojem, no i to, co się w niej zmieści. I tak np. kwiaty, którymi na uroczystość zaślubin zazwyczaj dekoruje się kościół, aby nadać mu bardziej uroczystego  wystroju z powodzeniem można wykorzystać również w USC. Ich rola będzie dokładnie taka sama jak w kościele.

Jeżeli natomiast wiemy, że w pobliskim mieście Sala Ślubów w USC jest bardzo ładna, a z pewnością ładniejsza od tej, która znajduje się w naszej miejscowości, to możemy zdecydować się właśnie na zawarcie związku małżeńskiego w tym innym, ładniejszym Urzędzie.  W Polsce bowiem nie obowiązuje już rejonizacja i związek małżeński można zawrzeć w dowolnym miejscu w kraju.

zapiszFabryka Fotografii
Fabryka Fotografii

Kolejnym idealnym sposobem na to, by ocieplić często zimny i nudny charakter ślubu cywilnego jest wynajęcie muzyków, grającego oczywiście odpowiednie melodie. Nie chodzi tutaj o skoczne i taneczne rytmy, lecz o wyrafinowaną i subtelną muzykę, która każdego wprowadzi w odpowiedni nastrój.

No i nadszedł czas na ostatnią, wymagającą najwięcej zaangażowania propozycję – ślub, który odbywa się poza murami Urzędu Stanu Cywilnego. Tego rodzaju śluby stały się już niemal tradycją w wielu zachodnich krajach. U nas jednak to ciągle rzadkość.

zapiszwww.jakubdziedzic.pl
Jakub Dziedzic

Jeżeli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie (co jest szczególnie korzystne, gdy wiemy, że wszyscy zaproszeni przez nas gości nie zmieszczą się w Sali Ślubów USC), to musimy pamiętać o tym, by wybrane przez nas miejsce nie kłóciło się z godłem, które jest bardzo ważnym i nieodzownym elementem ślubów cywilnych, i które zawsze musi być na nich obecne. Tak więc najbardziej szalone pomysły lokalizacji takiego ślubu mogą zostać zbojkotowane przez samych urzędników. Jednak jeśli na miejsce ślubu cywilnego wybraliśmy piękny ogród, urokliwą polanę, czy inne tego typu miejsce, to z powodzeniem możemy liczyć na to, że właśnie tam wypowiemy słowa przysięgi małżeńskiej.  No a sama uroczystość będzie bajkowa i niezapomniana.

Zobacz wyjątkowe miejsca na ślub cywilny w Polsce!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Dream Big Studio Fotograf ślubny
Jakub Dziedzic Fotografia Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!