Dzienne wesele: plusy i minusy wesela, które kończy się przed północą

Radzi doradca ślubny, ciekawe rady dla organizujących wesele!

  • Formalności

Wesela w ciągu dnia zyskują na popularności. Czym różnią się od tradycyjnych, sobotnich wesel, jakie są ich zalety, a jakie wady? Zapraszamy do artykułu Magdaleny Sotomskiej!

Publikacja

Mając możliwość (z racji zawodu) pomocy w organizacji wesel spotkałam się ostatnio z klientami, którzy zażyczyli sobie zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia w godzinach innych, niż jesteśmy przyzwyczajeni. Obecność na dwóch takich weselach skłoniła mnie do pewnych przemyśleń, którymi się z Wami podzielę.

zapiszSebastian Małachowski
Sebastian Małachowski

Czy wesele dzienne ma jakieś „plusy”?

1. Kończy się koło godziny 24.00. Jest to pora, w której wiele osób w naturalny sposób kończy swoją aktywność i przyłożyłoby głowę do poduszki. A prawda jest taka, że na tradycyjnym weselu i tak dużo osób wychodzi po oczepinach – czyli koło 1.00 (oczywiście są wyjątki i wesela z prawie 100% frekwencją do rana).

 

zapiszAnnArt Studio
AnnArt Studio

2. Może trwać dokładnie taką samą ilość godzin co wesele tradycyjne – czyli ok 10 h. Przy ślubie cywilnym, który obsługiwałam, wesele rozpoczęło się o godzinie 13.00, przy kościelnym – o 16.00. A prawda jest taka, że tych godzin i tak zawsze jest za mało, i za szybko mijają.

3. Nasze (Wasze) brzuchy nie są obciążone całonocnym jedzeniem – bo jedzą do tej ok. 23.00 – czyli do godziny, kiedy w naturalnym rytmie niektórzy w dzisiejszych czasach jedzą kolację. Pamiętajcie – nasz organizm nie jest przyzwyczajony do przyjmowania posiłków w nocy, dlatego organizując tradycyjne, całonocne wesele nie upierajcie się mocno przy dużej ilości dań ciepłych.

4. Kończąc zabawę koło 24.00 mamy większe szanse na to, że się wyśpimy. A Para Młoda planująca poprawiny – może liczyć na sporą frekwencję.

5. Podczas wesel dziennych są większe możliwości negocjacji cen i zniżek z podwykonawcami. Bo owszem – godzin pracują tyle samo, ale jednak nie pracują „do rana” – może wiec to wpłynąć na uzyskanie rabatu.

zapiszAnnArt Studio
AnnArt Studio

Czy są „minusy” wesela w ciągu dnia?

1. Z pewnością jest mniej czasu na przygotowania rano (choć oczywiście, to jeszcze zależy o której zaczynamy ślub. Przy ślubie cywilnym na 11.00 – było bardzo energicznie). Przygotowania tyczą się oczywiście nie tylko Pary Młodej, ale i gości.

2. Problem mogą mieć osoby przyjezdne – bo albo muszą przyjechać dzień wcześniej (znaleźć nocleg indywidualanie lub po rodzinie/znajomych) lub dość wcześnie wyjechać

zapiszElementy Bieli | Marcin Bublewicz
Elementy Bieli | Marcin Bublewicz

3. Minusem może być także zwykłe niezrozumienie ze strony gości, ich krytyka.

Ja więcej minusów nie potrafię znaleźć. Zachęcam do wpisów komentarzy – zarówno tych na plus, jak i na minus. Pamiętajcie tylko, że każdy ma prawo do tego, by ten Dzień był taki jak go sobie wymarzył – starajcie się więc nie osądzać a pisać o swoich spostrzeżeniach.


blog slubny Zankyou

 

Magdalena Sotomska, doradca ślubny z agencji Wesele z Fantazją.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Kamil Borkiewicz Fotograf ślubny
Sebastian Małachowski Fotograf ślubny
Wesele z Fantazją Konsultanci ślubni
AnnArt Studio Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!