• Magazyn
 • Organizacja
 • Ślub na Mauritiusie? Zdecydowanie tak! Oto nasze rady, zwyczaje i zasady organizacji ślubu w raju.

Ślub na Mauritiusie? Zdecydowanie tak! Oto nasze rady, zwyczaje i zasady organizacji ślubu w raju.

Przenieś się do podwodnego świata i złóż przysięgę małżeńską w obecności kolorowych zwierząt morskich. Ceremonia zaślubin jest bardzo szczególną dla każdej pary młodej, ale przystąpienie do niej pod powierzchnia wody czyni ja jeszcze wyjątkową

 • Formalności
 • Sponsored
 • Intymny ślub

Mauritius ma do zaoferowania więcej niż pokazywane w magazynach białe plaże, turkusowy ocean i 5* hotele. Podam kilka powodów, dlaczego Mauritius jest wyjątkowym miejscem i dlaczego warto tutaj przelecieć przez pół świata.

zapiszgoodluz
goodluz

Bogata historia

W XVIII I XIX wieku Mauritius był strategicznym punktem poprzez idealna lokalizacje na Oceanie Indyjskim. Najpierw został skolonizowany przez Holendrów, później przez Francuzów, którzy zostali wyparci przez Anglików. Każda kolonizacja pozostawiła swój ślad na mauritiańskiej architekturze, języku i kulturze. Na przykład góra Piter Both została nazwana na cześć holenderskiego gubernatora, który zginął z powodu zatonięcia jego statku w powrotnej drodze z Mauritiusa. Mahebourg, miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części wyspy zostało nazwane na cześć Francuskiego gubernatora Mahe de Labourdonnais. Muzeum Marynarki Wojennej opowiada historie jedynej morskiej walki przy Vieux Grand-Port wygranej przez Francuska Marynarkę Wojenną za czasów Napoleona.

Podczas tego okresu sprowadzono tutaj niewolników z Madagaskaru i Afryki, którzy pracowali głównie w polach trzciny cukrowej i przy wycinaniu drzew hebanowych. Po zniesieniu niewolnictwa w 1835 na wyspę zastali sprowadzeni pracownicy z Indii, a po II wojnie światowej duża grupa Chińczyków wyemigrowała na Mauritius. Warto wspomnieć, że na Mauritiusie znajdują się dwa miejsca, które wpisane san a Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to góra Le Morne, która jest symbolem zniesienia niewolnictwa oraz Aapravasi Ghat, miejsce, w którym pierwsi Hindusi postawili nogę na Mauritiusie.

zapiszIngus Kruklitis
Ingus Kruklitis

Prawdopodobnie w związku z tym, że Mauritius był najdłużej pod rządami Francuzów, język francuski jest bardziej powszechny od języka angielskiego, który jest tutaj językiem urzędowym. To jeszcze ponad językiem francuskim znajduje się język kreolski, który jest mieszanką języka francuskiego z językami ówczesnych niewolników.

Różnorodność kultur

Z powodu dużej różnorodności narodu bardzo często populacja Mauritiusa określana jest jako mozaikowa. Z tej różnorodności etnicznej i religijnej (68% indyjscy Mauretańczycy, 27% Kreole, 3% chińscy Mauritiańczycy i 1% Francuzi i obcokrajowcy, którzy wybrali Mauritius jako własne miejsce na ziemi) wywodzą się najbardziej kolorowe i żywiołowe obchody świat, jak i niesamowite jedzenie oraz Sega – lokalna muzyka. Począwszy od tańca smoków i petard strzelających w Chiński Nowy Rok, przez przepięknie rozświetlone ulice w Divali — święto światła, czy też święto Cavadee, podczas którego ponakrywani cierpiętnicy niosą na plecach na drewnianych podstawach podarunki dla swoich bogów, po tradycyjne święto Bożego Narodzenia z udekorowana choinka i ozdobami na każdym kroku. Tutejsza kuchnia jest także ukłonem w stronę różnorodności. Tak więc w każdej miejscowości można znaleźć restauracyjkę chińską, a tuż obok sprzedawcę ‘dholl puri’ czy ‘farata’ i ‘‘roti’. W większości restauracji oferowane jest jedzenie lokalne (różne rodzaje sosów curry) i europejskie, dzięki czemu zaspakaja wszelkie upodobania.

zapiszMNStudio
MNStudio

Także muzyka zainspirowana jest różnorodnością kulturową. Tradycyjna ‘sega’, która grana jest na typowych mauritiańskich instrumentach, często opowiada o codzienności, jedzeniu i miłości. Słuchając segi nie można siedzieć obojętnie, te gorące rytmy wręcz porywają do tańca.

Ludzie

Tutejsi mieszkańcy są otwarci, gościnni i bardzo serdeczni. Dla wielu turystów odwiedzających Mauritius najgłębszym powodem miłości do tej wyspy nie są widoki czy plaża, ale właśnie mieszkańcy, którzy żyją w harmonii pomimo różnic ich dzielących. Oczywiście nie zawsze jest to łatwe, ale najważniejsze jest to, że ponad wszystko starają się być szczęśliwi i żyć w pokoju. Wybierając się w każdy zakątek wyspy możemy oczekiwać życzliwości i uśmiechu i nigdy się nie zawiedziemy. Wherever you go on the island, you will encounter a smile, a hello or a nice word. Otwartość tubylców na siebie nawzajem i na świat jest najwspanialszym podarunkiem, jaki Mauritius może zaoferować.

zapiszMNStudio.
MNStudio.

Moja rada

Jeśli wybierzesz się na Mauritius, to spróbuj spojrzeć na tą wyspę z innej strony niż tylko przez pryzmat białych plaż, turkusowego oceanu i 5* hoteli. To, co odkryjesz będzie bezcenne, odkryjesz serce Mauritiusa.

zapiszoleandra
oleandra

Ślub na Mauritiusie

Mauritius. To miejsce romantyczne, tajemnicze, magiczne i pozostające w pamięci na zawsze. Kompletny relaks połączony z niesamowitymi przeżyciami w zasięgu dłoni… Oferujemy różnorodny wachlarz scenerii.

Ślub w hotelu

Romantyczna sceneria, przyroda I atrakcje, sprawiają, że Mauritius, to idealne miejsce na egzotyczny ślub i miesiąc miodowy. Wyspa ta jest jednym z wymarzonych miejsc na tak romantyczne okoliczności. Znajdziemy tutaj najlepsze i najbardziej luksusowe hotele, które oferują najlepszej jakości serwis. Ich piękne wnętrza z tropikalna sceneria są wręcz idealne dla najbardziej wymagających par młodych.

zapiszQuality Master
Quality Master

Ślub Kościelny

Ku zaskoczeniu wielu turystów na Mauritiusie jest możliwość wzięcia ślubu kościelnego udzielonego przez polskiego księdza. Do wyboru jest wiele pięknych i unikatowych kościółków czy też kapliczek.

Ślub Boso na Plaży

Czy jest to mały intymny, czy duży ślub, niesamowite widoki i ciepłą tropikalna bryza zawładnie sercami wszystkich członków ceremonii. Ślub na plaży jest najbardziej idealnym miejscem na ten szczególny dzień. Wyobraź sobie: Biały piasek, turkusowy krystalicznie czysty ocean, składając przysięgę małżeńską wdychasz morska bryzę a wiatr lekko tańczy w Twoich włosach – to wszystko potwierdza, że podjąłeś najlepsza decyzje na zorganizowanie swojego wymarzonego i idealnego ślubu właśnie tu na Mauritiusie. Przecież jest to najbardziej romantyczne wydarzenie w Waszym życiu!

zapiszgoodluz
goodluz

Ślub na katamaranie

Dla tych lubiących „cos innego”, co może być bardziej romantyczne od ślubu na eleganckim Katamaranie zakończonym kolacja przy zachodzie słońca? Spragnieni więcej mogą nawet spędzić noc poślubną na katamaranie. Żeglując przez turkusowe laguny wzdłuż przepięknych wybrzeży Mauritiusa… niesamowicie romantyczny, na pewno jest to ślub jedyny w swoim rodzaju. Rezerwacja prywatnego katamaranu na ślub to bardzo oryginalny sposób na wkroczenie na nową drogę życia.

Ślub pod wodą

Jest to prawdopodobnie jeden z bardziej oryginalnych sposobów na zawarcie związku małżeńskiego i jakże ekscytujący. Przenieś się do podwodnego świata i złóż przysięgę małżeńską w obecności kolorowych zwierząt morskich. Ceremonia zaślubin jest bardzo szczególną dla każdej pary młodej, ale przystąpienie do niej pod powierzchnia wody czyni ja jeszcze wyjątkową. Przeżyj te chwile w całkiem inny sposób, połącz ślub ze spacerem podwodnym lub powiedz ”Tak” w malej lodzi podwodnej.

zapiszMikhail Stavtsev
Mikhail Stavtsev

Ślub w Stylu Kolonialnym

A może ślub w jednym z kolonialnych domów? Cóż za urok!… to jak magiczna podróż w czasie. Piękne miejsce, piękne widoki, prze smaczne jedzenie. Także idealne miejsce na nietypowa sesje fotograficzna, ale jak bardzo pokazująca prawdziwe oblicze Mauritiusa.

Ślub na Lonie Natury

Ponieważ ślub z natury jest perfekcyjny! Co powiecie na ślub w całkowitym otoczeniu natury? W pięknych górach, a może przy wodospadzie, może jednak w polu trzciny cukrowej, a może na uśpionym kraterze wulkanu? Decyzja należy do Was!

zapiszgoodluz
goodluz

Zaaplikowanie o ślub cywilny dla obcokrajowców powinno się odbyć nie mniej niż 8 tygodni przed data ślubu, co oznacza, że ślub może zostać zorganizowany nawet w 2/3 miesiące.

Dokumenty potrzebne do zawarcia Związku Małżeńskiego:

 1. Dwie kopie aktu urodzenia każdego przyszłych małżonków przetłumaczone na język angielski lub francuski z pieczęcią Apostille. Ważne, aby akt był wystawiony maksymalnie 3 miesiące przed data ślubu
 2. Dwie kopie paszportu każdego z małżonków (pierwsze 3 strony paszportu)
 3. Dokumenty uzupełniające: w przypadku rozwodu lub po śmierci poprzedniego partnera, lub wcześniejsza zmiana nazwiska itp. (Wdowa lub kobieta rozwiedziona nie jest uprawniona do ponownego małżeństwa przez 300 dni po śmierci męża, lub po uzyskaniu rozwodu, chyba że zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza, potwierdza, że nie jest w ciąży)
zapiszgoodluz
goodluz

Para Młodych przed zawarciem małżeństwa ma do wyboru trzy systemy małżeńskie:

 1. Wspólnota małżeńska
 2. Rozdzielność dóbr i mienia
 3. Małżeństwo zawarte w formie aktu notarialnego.
 4. Zgodnie z prawem na Mauritiusie przyszła małżonka może zmienić nazwisko na nazwisko męża. Pozostawić panieńskie albo mieć podwójne.

 Sprawdź koniecznie *autorką tekstu jest: Mauritius Ślub i Podróż poślubna Turquoise Ocean Events

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!