• Magazyn
  • Organizacja
  • Jak zorganizować dwujęzyczne wesele? Wskazówki i przydatne informacje dla międzynarodowych Par

Jak zorganizować dwujęzyczne wesele? Wskazówki i przydatne informacje dla międzynarodowych Par

Kiedy zaczynamy planować ślub międzynarodowy warto jest pomyśleć o tym, że na uroczystości ślubnej, nie tylko zmieszają się języki obu państw, ale także tradycje i różnice kulturowe. Powinnyśmy zatem zaplanować taki ślub od samego początku myśląc o obu narodowościach, żeby i goście Panny Młodej jak i Pana Młodego czuli się jak u siebie w domu.

Jak zorganizować dwujęzyczne wesele? Wskazówki i przydatne informacje dla  międzynarodowych Par
  • Formalności
  • Rada
  • International
  • Polska

Język miłości jest językiem uniwersalnym, rozumianym na całym świecie. Coraz więcej ludzi wyjeżdża, podróżuje bądź też pracuje w międzynarodowym zespole. Dlatego też, coraz częściej mamy do czynienia ze ślubami dwujęzycznymi. Mimo, że zakochane pary, różnych narodowości rozumieją się doskonale, powinny także zadbać o to, żeby na ich międzynarodowym ślubie nie pojawiły się problemy o charakterze językowym. Ważne jest, żeby goście zarówno Panny, jak i  Pana Młodego czuli się komfortowo podczas trwania całej uroczystości. Ale jak zabrać się za organizacje dwujęzycznego wesela? Przeprowadziliśmy wywiad z najlepszymi konsultantami ślubnymi!

zapiszBOGACZYKI.PL
BOGACZYKI.PL

Międzynarodowa Papeteria Ślubna

Publikacja

Całe przygotowywania do tej niezwykłej uroczystości, zaczynają się od wyboru zaproszeń weselnych, które powinny być napisane w obu językach. Konsultanka ślubna Joanna Jażdżewska z Gustowne Wesela przyznała, że dwujęzyczne śluby to popularny zakres  realizacji firmy (wynosi aż 95 %). Dlatego naprawdę ważne jest znalezienie firmy, która może bez problemu zrealizować zamówienie na dwujęzyczną papeterie ślubną. Pracownia graficzna Papierove z pewnością zajmą się zrobieniem przepięknych, oryginalnych i międzynarodowych zaproszeń.

zapiszPapierove  
Papierove
zapiszAnna Grządzielska fotografie 
Anna Grządzielska fotografie

Przemówienia zrozumiałe dla wszystkich gości

Jeśli chodzi o przemówienia Państwa Młodych oraz ich bliskich, często zaliczają się one do najbardziej wzruszającej części uroczystości. Jest to moment, w którym wiele z zaproszonych osób ma łzy w oczach. Niewątpliwie są ważną częścią całego wydarzenia, dlatego też każdy powinien być wstanie je zrozumieć. Tak jak w przypadku zaproszeń, przemówienia także powinny być dwujęzyczne. Marta Jasińska z Manufaktury Ślubów konsultanci & dekoratorzy proponuje zatrudnienie tłumacza, który przekładałby przemówienia z jednego języka na drugi. Obecność tłumacza niewątpliwie ułatwi komunikację między gości. Chcąc zadbać o komfort gości warto także zatrudnić konferansjera, który powinien poprowadzić przebieg wesela w taki sposób by nikt nie czuł się zdezorientowany. Marta Jasińska dodaje również, że ułatwieniem, które bardzo często stosują przy organizacji takich uroczystości, jest przygotowanie dwujęzycznych programów zarówno ceremonii zaślubin jak i przyjęcia, a także słowników – często o zabarwieniu humorystycznym. Karta menu obowiązkowo musi być w dwóch językach. Zadbajcie o te wszystkie szczegóły, nie zostawiajcie niczego na ostatnią chwilę i postarajcie się aby wasz ślub był naprawdę doskonały.

zapiszBOGACZYKI.PL
BOGACZYKI.PL

Dwujęzyczna ceremonia

…. i nadszedł wreszcie ten wielki, długowyczekiwany dzień. Na ceremonię ślubną przyjechali goście z najróżniejszych stron świata. Każda Para Młoda chce, żeby ten dzień był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli decydujecie się na zrobienie dwujęzycznego ślubu, warto byłoby wypowiedzieć chociaż jedno zdanie w języku swojej drugiej połówki. Nie ma najmiejszego znaczenia, jeżeli nie mówisz płynnie językiem swojego partnera, liczą się przede wszystkim starania. Radzimy dodać chociaż jedno zdanie w ojczystym języku swojej ukochanej osoby do przysięgi małżeńskiej. Niewielki gest, a na pewno wywoła wielki podziw i radość wśród gości. Marzena Ramotowska z Ślubnej Pracowni podkreśla że warto również zadbać o to, aby połączyć odmienne tradycje i zwyczaje zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego. “W zależności od tego, czy Para bierze ślub w kościele czy w urzędzie (lub poza nim), koniecznie powinni znaleźć osobę, która będzie w stanie przeprowadzić ceremonię w dwóch językach. To jest bardzo istotne, gdyż zazwyczaj połowa gości z reguły jest z zagranicy. Należy zadbać o to, aby i oni czuli się komfortowo na naszym ślubie i weselu” dodaje Marzena Ramotowska, która od dawna pracuje w branży ślubnej.

zapisz Anna Grządzielska fotografie 
Anna Grządzielska fotografie

Posłużenie się językiem ojczystym zarówno Panny Młodej jak i Pana Młodego wyraża szacunek do dla tradycji oraz kultury ich kraju. Dlatego ważne jest, żeby nie został on tylko użyty do napisania zaproszeń ślubnych czy wygłoszenia przemówień. Dekoracje oraz papeteria ślubna także powinna być dwujęzyczna. Dbałość o każdy nawet najmniejszy szczegół jest przecież bardzo ważna. Rozmieszczenie siedzeń także powinno być łatwe dla zrozumienia dla każdej osoby obecnej na uroczystości. Marta Jasińska dodaje również, że ułatwieniem, które bardzo często stosujemy, jest przygotowanie dwujęzycznych programów zarówno ceremonii zaślubin jak i przyjęcia, a także słowników – często o zabarwieniu humorystycznym. Karta menu obowiązkowo musi być w dwóch językach. Coraz częściej mamy do czynienia ze ślubem mieszanym. Wiele osób wyjeżdża za granice i tam poznaje swoich przyszłych małżonków komentuje Marzena Ramotowska ze Ślubnej Pracowni. Dlatego naprawdę warto dobrze przemyśleć jego organizacje.

zapiszThese Moments - Fotografia Chwili
These Moments – Fotografia Chwili

Kiedy zaczynamy planować ślub międzynarodowy warto jest pomyśleć o tym, że na uroczystości ślubnej, nie tylko mieszają się języki obu państw, ale także tradycje i różnice kulturowe. Planując dwujęzyczny ślub powinniśmy od samego początku brać pod uwagę oba kraje. Ważne jest przecież, żeby i goście Panny Młodej i Pana Młodego czuli się jak u siebie w domu.

Zobacz także:

“Ślub doskonały”. Obowiązkowa lektura dla przyszłych Par Młodych !

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!