Pomysł tygodnia: świeczki w słoikach jako weselna dekoracja

W tym tygodniu kolejny, po kwiatach w filiżankach, prosty i tani sposób z cyklu DIY na dekorację stołu weselnego. Do jego wykonania wystarczą dobrze umyte słoiki i świeczki, które włożymy do środka.

fot. Erin Wallis Photography, labor of love, via bhg.com

Aby nasz domowej roboty świecznik prezentował się nieco bardziej okazale świeczki możemy zanurzyć w wodzie wraz z kwiatami.  Innym pomysłem jest ozdobienie słoika koronką, sizalowym sznurkiem albo stearyną (potrzebować będziemy sporej ilości kolorowych świec i dużo cierpliwości, aby nakapać nimi na słoik).

fot. Garrett Nudd Photography, Hazlenut Photography via stylemepretty.com, Jasmine Star Photography

Tego typu dekoracja ślubna idealnie sprawdzi się przy weselach typu vintage czy tych utrzymanych w rustykalnym klimacie (słoiki zanurzone w mchu wyglądają obłędnie!). Ale śmiało możecie zastosować ją także, gdy zdecydujecie się na wesele w morskim klimacie.

fot. Amy Majors Photography, Sargeant Photography

Świeczki w słoikach to nie tylko oryginalne rozwiązanie problemu z ozdobieniem stołu weselnego, ale także doskonały pomysł na nastrojowe oświetlenie. Słoiki zawiesić można na przykład nad parkietem, zwłaszcza, jeżeli planujecie wesele w ogrodzie. Moi znajomi wykorzystali ten motyw, aby wyznaczyć drogę od sali weselnej do miejsca, gdzie było ognisko rozpalone na początek mniej oficjalnej części wesela. Było pięknie!

Zobacz także: “Winietki ślubne jako ozdoba stołu weselnego”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji