Najmodniejszy kolor 2014 roku: Radiant Orchid

Foto via Jenn Hopkins Photography

Jak co roku, marka Pantone wybrała najmodniejszy kolor sezonu. W roku 2014 zwycięzcą został odcień Radiant Orchid, czyli promienna orchidea. Kolor fioletowy kojarzony jest z elegancją, a róż niezmiennie gości na ślubach i weselach. Ich połączenie to fantastyczny pomysł na kolor przewodni. W których elementach może się pojawić tegoroczny faworyt? 

Promienna orchidea jest jednym z głównych trendów ślubnych 2014 roku, dlatego nie bójcie się go wplatać w dodatki i dekoracje! Radiant Orchid nazywany jest brudnym fioletem i choć nazwa nie do końca oddaje jego piękno, ten pastelowy kolor zyskuje sobie coraz więcej fanów w modzie (nie tylko ślubnej).

Fot. Manzelle
Tort i słodkości ślubne w kolorze promiennej orchidei Fot: Pantone Pinterest & Colin Cowie Facebook.

Komu pasuje odcień promiennej orchidei? Jest to kolor zimny, więc najpiękniej będzie pasował do panny młodej o typie urody Pani Zimy bądź Pani Lato. Pozostałe typy urody, czyli Pani Wiosna i Pani Jesień powinny kolor przewodni eksponować głównie w dodatkach i akcesoriach takich jak kolorowe buty (akcesoria nie przy samej twarzy).

Fot. Nancy Ebert

Omawiany kolor nie musy występować samodzielnie. Można go połączyć między innymi z turkusem (jak w pawim piórze), kolorem żółtym czy zielonym (głównie oliwkowym). Można też stworzyć efekt ombre (jak tort na zdjęciu powyżej), zestawiając ze sobą kilka odcieni o różnym natężeniu.

Bukiety ślubne Fot: Flores Rachel Clingen Facebook, Decoração Colin Cowie Facebook
Dekoracje sali weselnej Fot: Serena & Lily, stół weselny: Colin Cowie Facebook
Romantyczny bukiet ślubny. Fot: One Love Photo

Odcienie fioletu, różu i fuksji mamy przyjemność obserwować na ślubach od kilku sezonów. Ta mieszanka jest nie tylko stylowa, ale także podkreśla romantyzm i powagę wydarzenia. Kolor Radiant Orchid wybrany przez Pantone zdaje się tylko potwierdzać, że są to idealne barwy na ślub, bardzo kobiece i delikatne. Poza przedstawionymi tu bukietami ślubnymi, dekoracją czy butami, najpiękniejsze barwy ślubne mogą zagościć na Twojej twarzy w postaci pastelowego makijażu ślubnego.

Dekoracje kwiatowe na ślub i wesele. Źródło: : Rafaeel Marshal. Fot: Flávio Sullas.

Jak podoba Wam najnowszy trend związany z kolorem przewodnim na ślub i wesele? Zobaczcie także artykuł o kolorze różowym, niebieskim i pomarańczowym na ślub.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną! Poznaj je!
Najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną! Poznaj je!
To tylko kilka propozycji miejsc, gdzie możecie wybrać się w podróż poślubną. Pamiętajcie, nie miejsce jest ważne tylko towarzystwo. U boku ukochanego wszędzie będzie wspaniale.
Bali- rajski kierunek podróży poślubnej. Poznaj go!
Bali- rajski kierunek podróży poślubnej. Poznaj go!
Bali to będzie Twój raj. Odkryj go już dzisiaj- wspomnienia z tej podróży na pewno będą niezapomniane!
Miesiąc miodowy w...Nowym Jorku!
Miesiąc miodowy w...Nowym Jorku!
Amerykański miesiąc miodowy będzie idealny dla Ciebie!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji