• Magazyn
  • Najmodniejszy kolor 2014 roku: Radiant Orchid

Najmodniejszy kolor 2014 roku: Radiant Orchid

  • Po ślubie
zapisz
Foto via Jenn Hopkins Photography
Publikacja

Jak co roku, marka Pantone wybrała najmodniejszy kolor sezonu. W roku 2014 zwycięzcą został odcień Radiant Orchid, czyli promienna orchidea. Kolor fioletowy kojarzony jest z elegancją, a róż niezmiennie gości na ślubach i weselach. Ich połączenie to fantastyczny pomysł na kolor przewodni. W których elementach może się pojawić tegoroczny faworyt? 

Promienna orchidea jest jednym z głównych trendów ślubnych 2014 roku, dlatego nie bójcie się go wplatać w dodatki i dekoracje! Radiant Orchid nazywany jest brudnym fioletem i choć nazwa nie do końca oddaje jego piękno, ten pastelowy kolor zyskuje sobie coraz więcej fanów w modzie (nie tylko ślubnej).

zapisz
Fot. Manzelle
zapisz
Tort i słodkości ślubne w kolorze promiennej orchidei Fot: Pantone Pinterest & Colin Cowie Facebook.

Komu pasuje odcień promiennej orchidei? Jest to kolor zimny, więc najpiękniej będzie pasował do panny młodej o typie urody Pani Zimy bądź Pani Lato. Pozostałe typy urody, czyli Pani Wiosna i Pani Jesień powinny kolor przewodni eksponować głównie w dodatkach i akcesoriach takich jak kolorowe buty (akcesoria nie przy samej twarzy).

zapisz
Fot. Nancy Ebert

Omawiany kolor nie musy występować samodzielnie. Można go połączyć między innymi z turkusem (jak w pawim piórze), kolorem żółtym czy zielonym (głównie oliwkowym). Można też stworzyć efekt ombre (jak tort na zdjęciu powyżej), zestawiając ze sobą kilka odcieni o różnym natężeniu.

zapisz
Bukiety ślubne Fot: Flores Rachel Clingen Facebook, Decoração Colin Cowie Facebook
zapisz
Dekoracje sali weselnej Fot: Serena & Lily, stół weselny: Colin Cowie Facebook
zapisz
Romantyczny bukiet ślubny. Fot: One Love Photo

Odcienie fioletu, różu i fuksji mamy przyjemność obserwować na ślubach od kilku sezonów. Ta mieszanka jest nie tylko stylowa, ale także podkreśla romantyzm i powagę wydarzenia. Kolor Radiant Orchid wybrany przez Pantone zdaje się tylko potwierdzać, że są to idealne barwy na ślub, bardzo kobiece i delikatne. Poza przedstawionymi tu bukietami ślubnymi, dekoracją czy butami, najpiękniejsze barwy ślubne mogą zagościć na Twojej twarzy w postaci pastelowego makijażu ślubnego.

zapisz
Dekoracje kwiatowe na ślub i wesele. Źródło: : Rafaeel Marshal. Fot: Flávio Sullas.

Jak podoba Wam najnowszy trend związany z kolorem przewodnim na ślub i wesele? Zobaczcie także artykuł o kolorze różowym, niebieskim i pomarańczowym na ślub.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!