Najmodniejszy kolor 2014 roku: Radiant Orchid

Foto via Jenn Hopkins Photography

Jak co roku, marka Pantone wybrała najmodniejszy kolor sezonu. W roku 2014 zwycięzcą został odcień Radiant Orchid, czyli promienna orchidea. Kolor fioletowy kojarzony jest z elegancją, a róż niezmiennie gości na ślubach i weselach. Ich połączenie to fantastyczny pomysł na kolor przewodni. W których elementach może się pojawić tegoroczny faworyt? 

Promienna orchidea jest jednym z głównych trendów ślubnych 2014 roku, dlatego nie bójcie się go wplatać w dodatki i dekoracje! Radiant Orchid nazywany jest brudnym fioletem i choć nazwa nie do końca oddaje jego piękno, ten pastelowy kolor zyskuje sobie coraz więcej fanów w modzie (nie tylko ślubnej).

Fot. Manzelle
Tort i słodkości ślubne w kolorze promiennej orchidei Fot: Pantone Pinterest & Colin Cowie Facebook.

Komu pasuje odcień promiennej orchidei? Jest to kolor zimny, więc najpiękniej będzie pasował do panny młodej o typie urody Pani Zimy bądź Pani Lato. Pozostałe typy urody, czyli Pani Wiosna i Pani Jesień powinny kolor przewodni eksponować głównie w dodatkach i akcesoriach takich jak kolorowe buty (akcesoria nie przy samej twarzy).

Fot. Nancy Ebert

Omawiany kolor nie musy występować samodzielnie. Można go połączyć między innymi z turkusem (jak w pawim piórze), kolorem żółtym czy zielonym (głównie oliwkowym). Można też stworzyć efekt ombre (jak tort na zdjęciu powyżej), zestawiając ze sobą kilka odcieni o różnym natężeniu.

Bukiety ślubne Fot: Flores Rachel Clingen Facebook, Decoração Colin Cowie Facebook
Dekoracje sali weselnej Fot: Serena & Lily, stół weselny: Colin Cowie Facebook
Romantyczny bukiet ślubny. Fot: One Love Photo

Odcienie fioletu, różu i fuksji mamy przyjemność obserwować na ślubach od kilku sezonów. Ta mieszanka jest nie tylko stylowa, ale także podkreśla romantyzm i powagę wydarzenia. Kolor Radiant Orchid wybrany przez Pantone zdaje się tylko potwierdzać, że są to idealne barwy na ślub, bardzo kobiece i delikatne. Poza przedstawionymi tu bukietami ślubnymi, dekoracją czy butami, najpiękniejsze barwy ślubne mogą zagościć na Twojej twarzy w postaci pastelowego makijażu ślubnego.

Dekoracje kwiatowe na ślub i wesele. Źródło: : Rafaeel Marshal. Fot: Flávio Sullas.

Jak podoba Wam najnowszy trend związany z kolorem przewodnim na ślub i wesele? Zobaczcie także artykuł o kolorze różowym, niebieskim i pomarańczowym na ślub.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
O drugiej edycji Wedding Club mówiono w branży już od jakiegoś czasu. Było to coś wyjątkowego w kalendarzu ślubnych eventów. Dzisiaj mamy dla Was fantastyczną relację zdjęciową z tych cudownych chwil. Nie możesz tego przegapić. Zapoznaj się z kulisami branży ślubnej i odkryj piękne wnętrza Showroomu Ksis. Zapraszamy!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Każdego roku Targi Młodej Pary cieszą się ogromną popularnością. Wydarzenie gromadzi nie tylko setki wystawców z całej Polski, ale i tysiące przyszłych małżonków, którzy chcą perfekcyjnie zorganizować własne wesele.
Filozofia Hygge przybywa do świata urody! Postępuj według 5-ciu rad kosmetycznych metody duńskiej
Filozofia Hygge przybywa do świata urody! Postępuj według 5-ciu rad kosmetycznych metody duńskiej
Ten duński sposób na szczęście robi coraz większą karierę na całym świecie, a Ty już dzisiaj wprowadź go do swojej pielęgnacji.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji