Makijaż ślubny dla Pani LATO

  • Uroda

Podział typów urody na cztery pory roku jest znany większości Pań. Nie jest on bez znaczenia podczas wyboru kolorystyki makijażu i stylizacji ślubnej. Wybierając kolory możemy podkreślić urodę, bądź ją przygasić.

Publikacja

Lato jest najczęściej występującym typem urody wśród Polek. Pani Lato charakteryzują włosy w kolorach popielatych, platynowych blondach, jasnych i chłodnych brązach. Zawsze mają srebrny połysk. Szare, zielone lub jasnobrązowe oczy mają chłodny odcień. To samo dotyczy cery, która ma szarawe zabarwienie i może być lekko zaróżowiona.

zapisz
Makijaż ślubny Pani Lato Fot. Kamil Borkiewicz

Wybierając podkład Pani Lato powinna szukać odcieni zimnych, wpadających w róż bądź w niebieski. Bardzo bogatą gamę tego typu odcieni można znaleźć wśród podkładów Double Wear często używanych w makijażu ślubnym przez wizażystów. Jest to dosyć mocno kryjący podkład, który utrzymuje się na skórze przez wiele godzin bez konieczności poprawek.

zapisz
Fot. Robert Wróblewski

Pani Lato jest zimnym typem kolorystycznym, któremu służą przygaszone barwy. W makijażu oczu świetnie sprawdzą się takie kolory jak: miętowy odcień zieleni, szary, wszystkie odcienie pudrowego różu, liliowy, niebieski, szafirowy, fioletowy oraz chłodne zielenie. Brązy są uznawane za kolory neutralne pasujące do każdego typu urody, ale w tym wypadku mogą wyglądać zbyt smutno i odbierać twarzy wrażenie świeżości. Czarną kredkę do oczu lepiej jest zastąpić grafitową lub granatową. W wielu przypadkach (szczególnie przy bardzo jasnych brwiach) zamiast czarnego tuszu lepiej byłoby użyć ciemnego brązu.

zapisz
Fot. Robert Kruk

U tego typu kolorystycznego oprawa oczu jest najczęściej w kolorze popielatym. Malując brwi powinniśmy użyć jasnego cienia do brwi oraz ułożyć je za pomocą wosku.

Pani Lato miewa problemy z cerą naczynkową. Częściowo w makijażu ślubnym poradzi sobie z nimi dobrze kryjący podkład. Dodatkowo trzeba pamiętać, aby nie podkreślić zaczerwienień nieodpowiednim różem. W takim wypadku najbezpieczniej jest postawić na pudry brązujące bądź morelowe i brązowe róże do policzków.
Jeśli u Pani Lato nie ma żadnych zaczerwienień możemy śmiało postawić na pudrowy róż na policzkach podkreślony rozświetlaczem.

Makijaż ust raczej nie powinien być mocny. Urodę Pani Lato podkreślą różowe i fioletowe szminki. Czerwień może okazać się zbyt przytłaczająca, szczególnie przy mocnym makijażu oczu. Zamiast pomadki można użyć błyszczyka, który będzie wyglądał delikatniej niż szminka.

Wybierając suknię ślubną Pani Lato powinna szukać wśród bieli, ewentualnie bieli złamanych różem bądź niebieskim. Ważne, aby pozostała w chłodnej kolorystyce zarówno sukni jak i dodatków. Szukając odpowiednich kwiatów do wiązanki zwróćmy uwagę na to, aby ich kolory nie były zbyt mocno nasycone. Wiązanka znajduje się na tyle blisko twarzy, że mocne kolory kwiatów odbiorą urodę Pani Lato.

Najnowsze trendy 2015 wśród makijaży ślubnych!


Sztuka robienia makijażu fascynuje ją od lat, a podkreślanie urody panien młodych to jej specjalność.

Autorka tekstu: Paulina Kruszewska-Zelman 
Zapraszam na moją stronę Facebook.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Kamil Borkiewicz Fotograf ślubny
Robert Kruk Fotograf ślubny
Robert Wróblewski Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!