Makijaż ślubny dla Pani ZIMY

Pani Zima jest bardzo kontrastowym typem kolorystycznym, który może sobie pozwolić na mocny makijaż z użyciem bardzo wyrazistych kolorów.

Fot. Margo Tlałka

Bardzo łatwo jest rozpoznać Panią Zimę podczas analizy kolorystycznej. Do twarzy jej zintensywnymi barwami, które przytłoczą pozostałe typy kolorystyczne. W jasnych pastelowych barwach wygląda natomiast blado i bez wyrazu. Przykładem bajkowej Zimy jest Królewna Śnieżka. W rzeczywistości Panie reprezentujące ten typ urody charakteryzuje jasna, porcelanowa cera i ciemne włosy o chłodnym, srebrzystym połysku. Oczy są w kolorze szafirowym, szmaragdowym, piwnym, ciemnobrązowym bądź prawie czarne.

Ślubny makijaż pani zimy. Źródło: pokaz kolekcji Kenneth Pool 2014

Szukając odpowiedniego podkładu skupmy się na odcieniach zimnych, wręcz wpadających w różowy czy w niebieski. Bogatą gamę takich odcieni można znaleźć wśród podkładów Double Wear oraz w ofercie firmy Make Up For Ever. Podczas wykonywania makijażu ślubnego najlepiej jest użyć pudru sypkiego. Jeśli wybierzemy transparentny powinien idealnie stopić się z kolorem skóry.

Fot. Kamil Borkiewicz

Wykonując makijaż oka używamy nasyconych i zimnych kolorów: bieli, szarości, ciemnej zieleni (absolutnie nie khaki ani zgniłe odcienie!), niebieskiego ultramaryny, szmaragdowego zielonego, fioletów, fioletu kobaltowego, ciemnego róż. Brązy czy khaki odbiorą Zimie wyrazistość i świeżość. Będzie wyglądała zwyczajnie smutno. Możemy użyć kredki lub eyelinera w kolorze granatowym, szarym, srebrnym oraz czarnym. Tusz zdecydowanie musi być czarny. Możemy delikatnie przyciemnić i tak naturalnie ciemne brwi.

Fot. Rafał Podstawny

Policzki podkreślamy różem w zimnej tonacji. Może to być np. kolor różowy lub fiolet. Dodatkowo na kościach policzkowych można użyć rozświetlacza.

Pani Zima jest na tyle wyrazistym typem kolorystycznym, że nie zaszkodzi jej jednoczesne mocne podkreślenie oka jak i ust. Świetnie będzie wyglądała w zimnych czerwieniach, w różach oraz fioletach.

Najnowsze trendy wśród makijaży ślubnych na rok 2015!


Sztuka robienia makijażu fascynuje ją od lat, a podkreślanie urody panien młodych to jej specjalność.

Autorka tekstu: Paulina Kruszewska-Zelman 
Zapraszam na moją stronę Facebook.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Makijaż ślubny - trendy 2018! Piękne propozycje dla Panien Młodych!
Makijaż ślubny - trendy 2018! Piękne propozycje dla Panien Młodych!
Twój ślub zbliża się wielkimi krokami a Ty na pewno zastanawiasz się, jaki makijaż wykonać w tym dniu. Obok sukni ślubnej i fryzury jest to najważniejszy element Twojego wyglądu. W naszym tekście poznasz najnowsze trendy w makijażu ślubnym, które na pewno Cię zainspirują.
Makijaż ślubny oczu. Sprawdź najnowsze trendy makijażu ślubnego 2017!
Makijaż ślubny oczu. Sprawdź najnowsze trendy makijażu ślubnego 2017!
Oczy są zwierciadłem naszej duszy, a więc warto je ładnie podkreślić w dniu swojego ślubu. Pomożemy Ci przy wyborze makijażu oczu!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji