Makijaż ślubny Pani WIOSNY

Wiosna jest chyba najrzadziej występującym wśród Polek typem kolorystycznym. Dodatkowo jest często mylona z innymi typami, co jej zdecydowanie nie służy.

Najłatwiej jest rozpoznać Panią Wiosnę podczas przeprowadzania analizy kolorystycznej. Jeśli nie mamy takiej możliwości, zwróćmy uwagę na kilka elementów. Wiosna jest ciepłym typem kolorystycznym, który nie lubi kontrastów. Nie służą jej więc mocne, nasycone kolory. Zdecydowanie lepiej wygląda w jasnych, delikatnych odcieniach charakterystycznych dla tej pory roku, jak np. kolor krokusów, żółtych żonkili czy młodych liści drzew.

Pani Wiosna. Fot. Julita Pająk

Włosy Wiosny występują w kolorach blondu: od jasnego przez miodowy, złoty, pszeniczny, bursztynowy przez rzadko występujące rude ze złotym blaskiem aż do złocistych brązów. Zawsze mają złocisty ciepły połysk, co odróżnia je od Pani Lato. Tęczówki oczu mają ciepłą barwę i najczęściej ciemniejszą obwódkę. Mogą się na nich pojawić złote plamki. Brwi i rzęsy są ciemniejsze niż u Lata, ale jaśniejsze niż u Jesieni. Cera może występować w różnych odcieniach, ale zawsze jest w ciepłej tonacji.

Dobierając kolory, jakich użyjemy w makijażu Pani Wiosny pamiętajmy, że z kolorów podstawowych służą jej złamana biel (écru), oraz granat. Jej uroda rozkwitnie jeśli użyjemy takich kolorów jak złoty, czerwony koral, jasna purpura, słomkowy żółty, jasny fiolet, pomarańczowy, ciepły wiosenny odcień zieleni, lazurowy, turkusowy, wszystkie kolory jakie widzimy w tęczy, łososiowy.

Dobierając podkład dla Pani Wiosny poszukujemy ciepłych odcieni. Znajdują się w ofercie wielu firm, ale można zwrócić uwagę np. na Benefit. Ich podkłady występują w trzech odcieniach, z których każdy jest ciepły i idealnie dostosowują się do koloru cery. W przypadku tego typu kolorystycznego zwróciłabym uwagę również na zastosowaną bazę rozświetlającą. Raczej zrezygnowałabym z bazy o różowej poświacie (większość produktów na rynku) na rzecz bazy rozświetlającej ze złotymi drobinkami (np. Vichy Oligo 25).

Makijaż oka nie powinien być zbytnio wyrazisty, ponieważ Wiosna nie lubi kontrastów. Możemy się zdecydować na bardzo delikatny smokey eyes z rozświetlonym wewnętrznym kącikiem oka. Świetnie sprawdzi się makijaż beauty. W zależności od koloru włosów Pani Wiosny można się zastanowić nad użyciem brązowego tuszu zamiast czarnego. Czarną kredkę do oczu zastępujemy grafitem albo granatem. Brwi wystarczy podkreślić kolorowym woskiem do brwi.

Na policzkach świetnie będą wyglądały róże w kolorze brzoskwini czy łososiowe. Możemy zastąpić je pudrami brązującymi ze złotymi drobinkami.

Makijaż ust Pani Wiosny nie powinien być zbyt mocny. Wystarczy delikatny błyszczyk w kolorze jasnej, ciepłej czerwieni, brzoskwini albo o złocistym odcieniu.

Najnowsze trendy 2015 wśród makijaży ślubnych!


Sztuka robienia makijażu fascynuje ją od lat, a podkreślanie urody panien młodych to jej specjalność.

Autorka tekstu: Paulina Kruszewska-Zelman 
Zapraszam na moją stronę Facebook.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać wizażystę na makijaż ślubny? Sprawdź!
Jak wybrać wizażystę na makijaż ślubny? Sprawdź!
Wykonanie idealnego makijażu ślubnego nie jest łatwe. Najlepiej wychodzi to mistrzom wizażu! Jak jekdnak wybrać wizażystę ślubnego? Tego dowiecie się czytając ten artykuł.
Makijaż ślubny - trendy 2018! Piękne propozycje dla Panien Młodych!
Makijaż ślubny - trendy 2018! Piękne propozycje dla Panien Młodych!
Twój ślub zbliża się wielkimi krokami a Ty na pewno zastanawiasz się, jaki makijaż wykonać w tym dniu. Obok sukni ślubnej i fryzury jest to najważniejszy element Twojego wyglądu. W naszym tekście poznasz najnowsze trendy w makijażu ślubnym, które na pewno Cię zainspirują.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji