• Magazyn
  • Nad brzegiem jeziora w pięknym świetle oni, czyli zachwycająca rustykalna sesja ślubna

Nad brzegiem jeziora w pięknym świetle oni, czyli zachwycająca rustykalna sesja ślubna

Wspaniała sesja stylizowana, która pokazuje, że w każdej pracy można przejść z niemocy w twórczość, gdy tylko znajdzie się pomocną dłoń. Przemysław Białek nie tylko stworzył wspaniałą fotografię, ale również głośno powiedział o tym, co ciągle w wielu kręgach jest tematem tabu. Sesja, która staje się obrazem wyjścia z twórczej niemocy.

  • Reportaże ślubne
  • 2018
  • Małopolskie

Przemysław Białek to fotograf, który doskonale wie, iż mimo panujących trendów w branży ślubnej na styl rustykalny, sama nauka nie idzie w las. Dlatego też chętnie korzysta z nadarzających się okazji do kształcenia swoich umiejętności na organizowanych w Polsce warsztatach fotograficznych i (co szalenie ważne!) nie boi się o tym mówić.

Całe życie człowiek się uczy! Przysłowie to świetnie odzwierciedla ten etap w mojej fotograficznej pracy, kiedy właśnie zrozumiałem, że przede mną stanął mur, którego sam nie przeskoczę.
Stało się to, co przydarza się wielu osobom pracującym w branży ślubnej od wielu, wielu lat. Zatrzymałem się, a w wielu momentach pomyślałem nawet: “cofam się?” PRZEMYSŁAW BIAŁEK

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Faktycznie powtarzalność ślubów powoduje, że w pewnym momencie wielu fotografów i filmowców zatrzymuje się na pewnym etapie i ciężko im wyjść z wypracowanej przez lata kanwy. Największym sukcesem jest zdanie sobie z tego sprawy i… podjęcie konkretnych kroków. – Potrzebowałem świeżości, oddechu kreatywności oraz tego, czego szukają wszyscy: piękna i nietuzinkowości. Pomyślałem… tak, nadszedł ten czas, aby schować dumę do kieszeni i uświadomić sobie, że mimo tego, że fotografuję już naście lat, to się najzwyczajniej w świecie wypaliłem – mówi Przemysław Białek.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Szczęśliwie coraz więcej ekspertów w branży ślubnej wyciąga rękę do swoich kolegów, którzy dopiero startują na drodze fotografii lub, podobnie jak Przemysław Białek, zagubili się w stagnacji. – Ratunek naszedł jak grom z jasnego nieba. Mignęło mi ogłoszenie o warsztatach. Młodzi, kreatywni ludzie, grupa fotografów z LMfoto, prowadziła warsztaty pomagające fotografom takim, jak ja. Jak nie trudno się domyślić, pojechałem i głodny wiedzy zmieniłem w swoim fotograficznym biznesie wszystko od podstaw: stronę, styl, obróbkę i podejście na coś, co będzie wyróżniało mnie, a nie będzie następną kopią innego fotografa. Zmiana ta umocniła mnie i przekonała, że mój czas jeszcze nie minął i że dalej mogę „walczyć”  – opowiada fotograf.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Teraz przedstawiamy efekt kolejnych warsztatów, tym razem dotyczących sesji plenerowej, która wielu fotografom spędza sen z powiek. Bo jak nie powielać? Jak za każdym razem wzbijać się na wyżyny kreatywności, by stworzyć sesję zachwycającą Parę Młodą i samego autora? – Pierwszy raz zobaczyłem tak perfekcyjnie zorganizowaną sesję plenerową, tym bardziej, że jako modele wystąpiła prawdziwa kochająca się para, która niedługo powie sobie „TAK”, dlatego ich emocje nie były sztuczne i wymuszone – opowiada Białek.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Wspaniałe miejsce jakim był Folwark Wiązy, cudowny zachód słońca i niesamowite kadry. W tej sesji jest naprawdę wszystko to, o czym każda Para Młoda marzy. To nie tylko świetne widoki, ale również romantyzm, gesty i świetne detale, które są doskonały dopełnieniem zastanej sytuacji.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Patrycja i Sebastian to niesłychanie fotogeniczna para. Nie ma w nich jednak nic, co można by uznać za stylizację, choć w końcu cała sesja stylizowana właśnie była. Piękna boho suknia od Strefy Piękna Panny Młodej doskonale uzupełniania się z całym otoczeniem, wspaniale tańcząc i dając Pannie Młodej pole do gry na pierwszym planie. Sebastian jako Pan Młody, świetnie towarzyszył swojej Narzeczonej, jednocześnie nie pozostając w tyle, co tylko zwiększało piękno zakochanych. 

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Ograniczona przestrzeń Folwarku Wiązy podkreślała uczucie i bliskość modeli, a przenikające przez deski światło wpuszczało z każdym promieniem odrobinę magii. Cała sesja to istne przeniesienie się w czasie. Wiejska sceneria z pięknymi młodymi ludźmi i dodatkami, które niby przez przypadek ktoś zostawił. Ten przypadek to wspaniale przemyślana kompozycja, która podkreśla doskonałość całej sesji.

W tej sesji urzeka jednak nie tylko piękno kadrów, ale piękno wyznania Przemysława Białka. Dlaczego? Fotograf tą sesją pokazał kolegom po fachu to, o czym wielu z nich nie zdaje sobie często sprawy. Nie zawsze warto trzymać się wypracowanych schematów, jeśli te przestały rozwijać. Ambitny fotograf dąży do samodoskonalenia się, nie ważne jak długo jest w branży i ile reportaży ma na swoim koncie. 

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Oprawa fotograficzna: Przemysław Białek |Modele: Patrycja Wesołowska i Sebastian Żurawski |Pomysł, produkcja i realizacja sesji zdjęciowej:  abcslubu.pl & LMFOTO Szymon Nykiel & Łukasz Topa Suknie ślubne: Strefa Panny Młodej  Biżuteria złota: Apart Orientalne dodatki: PiLLow Design Bukiety ślubne,dekor,butonierka, dekoracje, poligrafia oraz aranżacje florystyczne: Flower Factory  Garnitur, i koszula – Pawo Poligrafia ślubna: Metier Pracowni Zaproszeń Fryzura ślubna: Salon Dla Ciebie Makijaż ślubny: Blue Diamond, Wioletta Zającmiejsce sesji: Folwark Wiązy |

Inne klimatyczne sesje ślubne znajdziecie tu:

Klimatyczna sesja ślubna w Irlandii. Surowy klimat, bukiet ze wstążką i zakochani.

“Wild Love”, czyli inspirująca sesja stylizowana na plaży. Takiej stylizacji jeszcze nigdy nie było!

Sesja stylizowana z dodatkiem butelkowej zieleni, kolorów wina w Impresji. Cudo!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

PAWO Garnitury ślubne
Strefa Panny Młodej Salony sukien ślubnych
Folwark Wiązy Wesele w plenerze
Flower Factory Bukiet i dekoracje kwiatowe
Apart - sklep internetowy Biżuteria ślubna
PiLLow Design Biżuteria ślubna
Metier - Pracownia Zaproszeń Zaproszenia ślubne
Przemysław Białek Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!