5 pomysłów na luźne dodatki dla pana młodego

Wasz przyszły małżonek nie przywykł do noszenia garniturów na co dzień i stanowczo odmawia ubrania się w sztywny frak w dniu swojego ślubu (to był mój przypadek)? Możecie przekonać go do założenia bardziej formalnego stroju proponując nieformalne dodatki. Zobaczcie pięć moich pomysłów. Możecie je ze sobą łączyć, ale pamiętajcie, żeby robić to z umiarem.

Kolorowa mucha

fot. Weddings by Sasha Gulish, Catherine Hall Studios, m three studio, Branches

Mucha wcale nie musi być czarna i noszona wyłącznie do smokingu. Ta mała rzecz cieszyć może oko i nadać mniej formalnego charakteru stylizacji pana młodego. Dopilnuj jednak, aby komponowała się kolorystycznie z Twoimi dodatkami: bukietem ślubnym, butami, itp. Pamiętaj, że z panem młodym musicie tworzyć duet idealny. Jeżeli uznacie, że mucha to nie najlepszy pomysł, zawsze możecie zamienić ją na równie kolorowy krawat.

Oryginalna koszula do ślubu

fot. Jill Thomas, Brittany Lauren Photography, Kelly Sweet Photography, M&J Photography

Ślubna koszula nie musi być ani biała ani gładka. Pan młody śmiało może pozwolić sobie na kolor, pod warunkiem, że nie będzie szczególnie krzykliwy (kolor, nie pan młody). Decydując się na koszulę w paski (świetne rozwiązanie na ślub w marynistycznym stylu) czy kratkę (wesele rustykalne) przypilnujcie, aby krawat czy mucha były gładkie i stonowane. Wzory na koszuli nie lubią konkurencji.

Szelki dla zabawy

fot. You Look Nice Today Photography, Heart + Sparrow Photography, Jessica May Photography, Ashley Maxwell

Szelki okazały się tym elementem, który przekonał mojego narzeczonego do tego, aby na ślubnym kobiercu stanął w smokingu. Przy tego typu garniturze szelki to element obowiązkowy (i szalenie męski), ale śmiało można założyć je także do tradycyjnego garnituru ślubnego. Strzelanie z nich na weselu dostarczyło dużo radości nie tylko dzieciom ;-).

Wzorzyste skarpetki

fot. Chelsea Nicole Photography, Jose Villa, Kristin Vining Photography, Sean Flanigan

To jeden z tych elementów, który określić można mianem: “mała rzecz a cieszy”. Ukryte pod nogawkami skarpetki w kolorowe paski czy szkocką kratkę mogą być zabawnym elementem looku pana młodego. Ujawnią się już zapewne w kościele, gdy będziecie klękać (zadbajcie więc o to, aby skarpetki były odpowiedniej długości, nie ma nic gorszego niż gołe męskie kostki przy eleganckim garniturze). Mogą też stanowić zabawny motyw przewodni ślubnej sesji.

Nie muszę chyba wspominać, że ich kolor powinien być dobrany do dodatków panny młodej, prawda?

Trampki dla luzaków

fot. Piteira Photography, Valeria Duque Photography, shewanders photography, Studio Impressions Photography

Ten motyw nie powinien Was zaskoczyć. Już od dłuższego czasu trampki robią na ślubach furorę. Choć jeszcze mało który pan młody decyduje się założyć je na samą ceremonię, na weselu takie obuwie znacznie ułatwia tańce. Choć stylista Jacek Mozolewski swego czasu opowiadał mi, że widział pana młodego w smoking i trampkach właśnie, ja pokusiłabym się o taki dodatek raczej do lekkiego garnituru w kolorze grafitowym, beżowym czy brązowym. Zobacz polski ślub, na którym pan młody wystąpił w trampkach.

Zobaczcie też: “Butonierki dla pana młodego, o których nie pomyśleliście”

Najnowsze trendy 2015 dla Pana Młodego!

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać dodatki dla Pana Młodego? Rady specjalistów!
Jak wybrać dodatki dla Pana Młodego? Rady specjalistów!
Krawat jest bardzo ważnym elementem w ubiorze pana młodego. Zobacz kilka prostych zasad!
Zadziw swoich gości nieziemskimi dodatkami dla Pana Młodego 2016, zgarnij wszystkie pomysły od Nas!
Zadziw swoich gości nieziemskimi dodatkami dla Pana Młodego 2016, zgarnij wszystkie pomysły od Nas!
Jeśli w przyszłym roku planujecie ślub pamiętaj,aby zapoznać się z lista, która przygotowaliśmy z akcesoriami dla mężczyzny. Nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać pomysł na dodatki ślubne dla mężczyzny na 2016 rok!
Jak wybrać garnitur ślubny? Poradnik dla Pana Młodego.
Jak wybrać garnitur ślubny? Poradnik dla Pana Młodego.
Męska moda ślubna- jak wybrać garnitur na ślub? Jak dopasować garnitur do sylwetki? Poradnik dla Pana Młodego.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji