• Magazyn
  • Sypiemy Parę Młodą - przegląd 5 najpopularniejszych trendów 2016 roku

Sypiemy Parę Młodą - przegląd 5 najpopularniejszych trendów 2016 roku

Czym sypać Parę Młodą podczas ceremonii ślubnej? Poznaj 5 najnowszych trendów! Z pewnością Cię zachwycą

  • Dekoracje
zapisz
Ceremonia ślubna, Foto: shutterstock
Publikacja

Do jednej z najstarszych tradycji ślubnych należy obsypywanie Pary Młodej przed Urzędem Stanu Cywilnego lub Kościołem. Obecnie istnieje wiele możliwości, w jaki sposób to zrobić – wszystko zależy od Waszego wyboru! Zanim zadecydujecie, jak przywitacie Młodych prezentujących się po raz pierwszy jako Małżonkowie, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

1. Ryż i monety – tradycja zawsze w cenie?

Nie każdy wie, że zwyczaj sypania Pary Młodej ryżem pochodzi z Chin. Gest ten ma zapewnić dostatek, płodność, szczęście i pomyślność. Zgodnie z wierzeniami z Dalekiego Wschodu, ryż sprzyja powstawaniu silnej energii, daje wytrwałość i przyczynia się do długowieczności. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, nie każdy ksiądz wyraża zgodę na rzucanie ryżem. Gołębie, zwabione rozsypanymi ziarenkami, brudzą bruk i budynek. Ryż jest też bardzo kłopotliwy dla samej Panny Młodej – ziarenka wplątują się we włosy i wchodzą za suknię, co szczególnie dotkliwie daje się we znaki. Ponadto, gdy pada deszcz, ryż wilgotnieje i staje się ślizgi, a wtedy o wypadek nie trudno.

zapisz
Ceremonia ślubna, Foto: shutterstock

Drugim, równie popularnym i silnie osadzonym w polskiej tradycji zwyczajem jest sypanie drobnych monet: jedno-, dwu- i pięciogroszówek. Skąd wziął się ten pomysł? Otóż pochodzi z czasów szlacheckich, gdy na ślubach wielkie rody chciały wyraźnie zaznaczyć swoją odrębność, stąd też wybór monet – symbolu zamożności. Zgodnie z tradycją, Para Młoda musi uzbierać wszystkie grosiki, a ta osoba, która będzie ich miała więcej, będzie zarządzała domowym budżetem. Tu jednak również trzeba się liczyć z – niekoniecznie przyjemnymi – skutkami. Niejedna Panna Młoda wspomina bolesne ślady, których nabawiła się podczas obsypywania jej monetami. Dodatkowo, podczas zbierania grosików z ziemi ucierpieć może ślubny manicure.

2. Wystrzałowe konfetti – rewelacyjny efekt gwarantowany

zapisz
Czym sypać Parę Młodą, SlubneZakupy.pl
zapisz
Para Młoda i konfetti, Foto: SlubneZakupy.pl

Choć pomysł wystrzeliwania kolorowego konfetti jest stosunkowo nowy i trudno tu doszukiwać się konkretnej historii tego zwyczaju, to jest to szczególnie efektowny i widowiskowy pomysł. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i wzorów konfetti. Do najbardziej popularnych należą te w kształcie płatków róż, w wielu kolorach do wyboru: białym, kremowym, różowym, bordowym czy liliowym. Oprócz płatków kwiatów, możecie również wybrać konfetti w kształcie serc, motyli, złotych i srebrnych serpentyn czy nawet… banknotów!

zapisz
Panna Młoda z konfetti, Foto: SlubneZakupy.pl

W jaki sposób uruchomić konfetti? Tuby wyposażone są w specjalny mechanizm z wykorzystaniem sprężonego powietrza – wystarczy, że przekręcicie je u nasady zgodnie z kierunkiem narysowanych strzałek. To naprawdę nie jest trudne, a płatki z pewnością wylecą z dużą mocą w powietrze!

 3. Płatki kwiatów – angażujemy weselników

Płatki żywych kwiatów symbolizują szczęście i płodność. Płatki róż rzucane w stronę Młodych będą z pewnością wyglądać bajecznie – wspaniały efekt gwarantowany! Należy pamiętać, że świeżo zerwane kwiaty powinny być odpowiednio przygotowane. Najlepiej, by zerwać je najpóźniej na dzień przed ślubem, skropić wodą i przechować w chłodnym pomieszczeniu (albo lodówce!). W dzień ślubu włóżmy je do wiklinowego koszyka.

4. Gorące trendy: bańki mydlane

zapisz
Bańki mydlane, Foto: SlubneZakupy.pl

Alternatywą wobec wcześniejszych pomysłów są bańki mydlane. Puszczane ponad głowami Pary Młodej dadzą magiczny i oryginalny efekt! Warto do tego zadania zaangażować dzieci – z pewnością będą miały świetną frajdę. Uprzedźcie również fotografa o takim zamiarze tak, aby mógł się odpowiednio przygotować, by uchwycić na zdjęciach ten szczególny moment. Gdy zdecydujecie się na bańki, pamiętajcie, że macie do wyboru malutkie zestawy do samodzielnego wypuszczania baniek lub specjalne urządzenia do robienia baniek.

 5. Balony napełnione helem – prosto w stronę nieba

zapisz
Balony ślubne, Foto: SlubneZakupy.pl
zapisz
Balony ślubne, Foto: SlubneZakupy.pl

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu żadna z powyższych propozycji nie może być przez Was wykorzystana, warto przemyśleć pomysł wypuszczenia balonów. Wypełnione helem, będą niesamowicie widowiskowym elementem Waszego ślubu! Do wyboru macie dziesiątki różnych kolorów i kształtów: okrągłe, serca, gołębie, a nawet balony w kształcie fraka i sukni ślubnej.

Wybierając jedną z powyższych opcji pamiętajmy, by przede wszystkim nie zrobić niczego, co mogłoby się nie spodobać Młodej Parze – w końcu to ich dzień!

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Agnieszka Kulczyńska
SlubneZakupy.pl

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!