• Magazyn
  • Oficjalny kolor Pantone 2019: Living Coral!

Oficjalny kolor Pantone 2019: Living Coral!

Living Coral wybrany kolorem 2019 przez Instytut Kolorów Pantone !

  • Dekoracje
  • International

Amerykański instytut kolorów Pantone ogłasza kolor roku 2019  we właściwym momencie: dni są krótkie i dość szybko robi się ciemno. Nowy kolor Living Coral trochę  je rozjaśni. Jest to ciepła barwa przywołująca lato.

zapisz
Foto: Pantone
Publikacja

Amerykański instytut kolorów Pantone, co roku przyznaję nagrodę „Trend Colour of the Year”  i ogłasza jeden z kolorów, kolorem roku. W roku 2018 był to Ultra Violet, natomiast w przyszłym roku będzie to kolor pomarańczowo- czerwony: Living Coral. Został on wybrany oficjalnym kolorem Pantone 2019. Jest to koralowa czerwień z odrobiną złota, która według Instytutu Pantone: „daję energię i  pobudza”.

zapisz
Foto: Pantone

Za tym ciepłym i radosnym kolorem, kryje się również poważne przesłanie: Living Coral, jak sama nazwa wskazuje to żywe koralowce, czyli rafa koralowa, która jest środowiskiem naturalnym dla milionów zwierząt morskich. Znajduje się ona w coraz większym zagrożeniu. Rafom koralowym na Malediwach, w wyniku zanieczyszczenia środowiska i klęsk żywiołowych, grozi wyginięcie. Tylko żywe koralowce mogą mienić się kolorem tej pięknej, intensywnej czerwieni. Kto stawia na ten kolor roku 2019, powinien również traktować go jako sugestie, żeby robić więcej dla ochrony środowiska. 

 

Od już ponad 20 lat, wybierany przez Instytut Pantone kolor roku, ma znaczący wpływ na rozwój produktów i decyzje zakupowe podjęte przez duże firmy z branży mody, urody, wyposażenia wnętrz czy firmy branży ślubnej. 

Jesteśmy więc bardzo ciekawi jakie pozytywne zmiany wprowadzi Living Coral w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Cieszymy się już na pierwsze śluby ze stylizacją w tym kolorze. 

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!