Pomysł tygodnia: zawieszki na weselny alkohol

Pomysł tygodnia: zawieszki na weselny alkohol

  • Dekoracje

Przyczepianie kartoników z wierszykami do weselnych wódek czy wina to pomysł szalenie popularny. Niestety, większość z nich jest wyjątkowo kiczowata i nie grzeszy elegancją wykonania. Nie poddawajcie się jednak! Zawieszki zawsze można wykonać samemu, albo zdecydować się na te ręcznie robione. W tym tygodniu prezentuje Wam kilka pomysłów, które absolutnie urzekły mnie swoim stylem.

zapisz
fot. Decoris Wedding Collection (decorisus.pl)

Po pierwsze, zadbajcie o to, aby zawieszki na weselny alkohol stanowiły część Waszej ślubnej papeterii. Powinny one powielać motyw, który znajduje się na zaproszeniach ślubnych, winietkach i menu. Warto też, aby obok zabawnego wierszyka zachęcającego do kosztowania weselnego alkoholu, znalazły się na nich Wasze imiona i data ślubu.  Tym samym pokażecie gościom, że potrafiliście zadbać nawet o najdrobniejszy element wesela. Jestem przekonana, że niektórzy z nich zabiorą chętnie taką zawieszkę na wieczną pamiątkę i wkleją ją do ślubnego albumu z Waszymi zdjęciami.

zapisz
fot. Robimy Śluby (robimysluby.com)

Zawieszki nie muszą być prostokątne. Świetnie sprawdzą się także te okrągłe, przypominające medale z prostym stwierdzeniem: “zdrowie gości!”. Ich forma zależy od Waszej inwencji (moją faworytką jest zawieszka w formie medalionu, którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej). Jeżeli wszelkie wierszyki wydają się Wam zbyt pretensjonalne, zrezygnujcie z nich. Samo imię państwa młodych wystarczy.

Zawieszki zaczepiamy o szyjkę butelki dzięki wstążeczce (może to być także sznurek, ale nie dajcie się skusić na gumkę czy zwykłą nitkę – będą wyglądały mało elegancko). Warto, żeby jej kolor był dopasowany do koloru przewodniego Waszego ślubu i bukietu, który ozdobi weselne stoły. Dobrze dopasowana zawieszka będzie stanowiła piękną ozdobę zwykłej butelki.

Na zdrowie!

zapisz
fot.  Metier – galeria rękodzieła (facebook.com/zaproszenia.slubne)

Zobacz także: “Kilka słów o wyborze, ilości i serwowaniu wódki na weselu”

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Robimy Śluby Zaproszenia ślubne
Metier - Pracownia Zaproszeń Zaproszenia ślubne