Pomysł tygodnia: zawieszki na weselny alkohol

Przyczepianie kartoników z wierszykami do weselnych wódek czy wina to pomysł szalenie popularny. Niestety, większość z nich jest wyjątkowo kiczowata i nie grzeszy elegancją wykonania. Nie poddawajcie się jednak! Zawieszki zawsze można wykonać samemu, albo zdecydować się na te ręcznie robione. W tym tygodniu prezentuje Wam kilka pomysłów, które absolutnie urzekły mnie swoim stylem.

fot. Decoris Wedding Collection (decorisus.pl)

Po pierwsze, zadbajcie o to, aby zawieszki na weselny alkohol stanowiły część Waszej ślubnej papeterii. Powinny one powielać motyw, który znajduje się na zaproszeniach ślubnych, winietkach i menu. Warto też, aby obok zabawnego wierszyka zachęcającego do kosztowania weselnego alkoholu, znalazły się na nich Wasze imiona i data ślubu.  Tym samym pokażecie gościom, że potrafiliście zadbać nawet o najdrobniejszy element wesela. Jestem przekonana, że niektórzy z nich zabiorą chętnie taką zawieszkę na wieczną pamiątkę i wkleją ją do ślubnego albumu z Waszymi zdjęciami.

fot. Robimy Śluby (robimysluby.com)

Zawieszki nie muszą być prostokątne. Świetnie sprawdzą się także te okrągłe, przypominające medale z prostym stwierdzeniem: “zdrowie gości!”. Ich forma zależy od Waszej inwencji (moją faworytką jest zawieszka w formie medalionu, którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej). Jeżeli wszelkie wierszyki wydają się Wam zbyt pretensjonalne, zrezygnujcie z nich. Samo imię państwa młodych wystarczy.

Zawieszki zaczepiamy o szyjkę butelki dzięki wstążeczce (może to być także sznurek, ale nie dajcie się skusić na gumkę czy zwykłą nitkę – będą wyglądały mało elegancko). Warto, żeby jej kolor był dopasowany do koloru przewodniego Waszego ślubu i bukietu, który ozdobi weselne stoły. Dobrze dopasowana zawieszka będzie stanowiła piękną ozdobę zwykłej butelki.

Na zdrowie!

fot. Metier - galeria rękodzieła (facebook.com/zaproszenia.slubne)

Zobacz także: “Kilka słów o wyborze, ilości i serwowaniu wódki na weselu”

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Komentarze (1)

CANELA – MODA Y COMPLEMENTOS DOCA
26/04/2015

What is upwards awesome internet site! Male. Beautiful. Outstanding. I’m going to save your internet site as well as go ahead and take rss feeds furthermore? My business is pleased to search out numerous handy facts right here in the distribute, we require figure out excess techniques the following consider, we appreciate you sharing.. Canela – Moda y Complementos DOCA

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji