Pomysł tygodnia: zawieszki na weselny alkohol

Przyczepianie kartoników z wierszykami do weselnych wódek czy wina to pomysł szalenie popularny. Niestety, większość z nich jest wyjątkowo kiczowata i nie grzeszy elegancją wykonania. Nie poddawajcie się jednak! Zawieszki zawsze można wykonać samemu, albo zdecydować się na te ręcznie robione. W tym tygodniu prezentuje Wam kilka pomysłów, które absolutnie urzekły mnie swoim stylem.

fot. Decoris Wedding Collection (decorisus.pl)

Po pierwsze, zadbajcie o to, aby zawieszki na weselny alkohol stanowiły część Waszej ślubnej papeterii. Powinny one powielać motyw, który znajduje się na zaproszeniach ślubnych, winietkach i menu. Warto też, aby obok zabawnego wierszyka zachęcającego do kosztowania weselnego alkoholu, znalazły się na nich Wasze imiona i data ślubu.  Tym samym pokażecie gościom, że potrafiliście zadbać nawet o najdrobniejszy element wesela. Jestem przekonana, że niektórzy z nich zabiorą chętnie taką zawieszkę na wieczną pamiątkę i wkleją ją do ślubnego albumu z Waszymi zdjęciami.

fot. Robimy Śluby (robimysluby.com)

Zawieszki nie muszą być prostokątne. Świetnie sprawdzą się także te okrągłe, przypominające medale z prostym stwierdzeniem: “zdrowie gości!”. Ich forma zależy od Waszej inwencji (moją faworytką jest zawieszka w formie medalionu, którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej). Jeżeli wszelkie wierszyki wydają się Wam zbyt pretensjonalne, zrezygnujcie z nich. Samo imię państwa młodych wystarczy.

Zawieszki zaczepiamy o szyjkę butelki dzięki wstążeczce (może to być także sznurek, ale nie dajcie się skusić na gumkę czy zwykłą nitkę – będą wyglądały mało elegancko). Warto, żeby jej kolor był dopasowany do koloru przewodniego Waszego ślubu i bukietu, który ozdobi weselne stoły. Dobrze dopasowana zawieszka będzie stanowiła piękną ozdobę zwykłej butelki.

Na zdrowie!

fot. Metier - galeria rękodzieła (facebook.com/zaproszenia.slubne)

Zobacz także: “Kilka słów o wyborze, ilości i serwowaniu wódki na weselu”

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Narzeczeni, którzy właśnie wiosną powiedzą sakramentalne TAK, zapewne już od dawna zastanawiają się na jakie dekoracje sali i na jaki bukiet ślubny się zdecydować. Zastanawiacie się jak wybrać idealny bukiet ślubny?
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji