Kreatywne dekoracje na wesele, które możesz zrobić samodzielnie

Wesele, o czym wie każda panna młoda, to nie tylko radosna zabawa i piękny tort. Liczy się także dekoracja sali. Balony w kształcie serc i upięte warstwy kolorowej tafty są nie tylko na każdym weselu, przede wszystkim są kosztowne. Chcąc stworzyć klimatyczną i oryginalną salę weselną stawiamy na profesjonalistów. Wiele z nas przytłacza więc wizja wesela, zwłaszcza, gdy oczyma wyobraźni widzimy przyszłe rachunki za usługi m.in. florystek czy dekoratorek.  Jednak nasze wymarzone wesele nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, co więcej, dekoracje mogą być niespotykane, podziwiane i zapamiętane przez gości na długo. W artykule pokażemy takie dekoracje, które nie tylko nie pogrążą naszego weselnego budżetu, będą nam się po prostu podobać i możemy wykonać je własnoręcznie.

kieliszki na wesele malowane pan panna młoda
Kieliszki ślubne dla państwa młodych i druhen. Źródło: pinspire.com

Niebanalną zastawę dla państwa młodych oraz świadków stworzyć można niewielkim kosztem i bez zdolności manualnych. Przy najprostszych wzorach wystarczą dwa kolory farby do szkła, dwa pędzelki i pomysł.

błękitne pompony na wesele
Pompony. Źródło: pinspire.com

Pompony wykonane z bibuły stanowią oryginalną ozdobę. Tworzą fantastyczny klimat na sali, są niedrogie i proste w wykonaniu. Czytaj więcej o pomponach na wesele.

lawenda i szyszki jako dekoracja weselna
Piękną ozdobą stołu są świeczki. Żródło: pinspire.com

Świeczki, do których przymocujemy np. laski cynamonu, dostępne w danym sezonie kwiaty (lawendę, wrzos, szafirki), czy też wstążki, stanowić będą estetyczną ozdobę stołu. Wieczorem stworzą niezapomniany klimat.

dekoracje weselne kwiaty w wazonach
Kwiaty na stół. Żródło: pinterest.com

Wybrane odpowiednio kwiaty w misach wypełnionych zimną wodą, ułożone na stołach weselnych nawet w przeddzień ślubu, utrzymają się aż do poprawin . Jest to dekoracja bardzo elegancka, zwłaszcza, że do wazonów możemy śmiało włożyć pływające świeczki.

 

Kwiaty w słoikach jako dekoracja weselna.
Kwiaty w słojach na słodycze. Źródło: pinspire.com

Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie kwiatów w słojach na słodycze.  Umieścić je można nie tylko na stołach weselnych, ale także na stole z ciastami i owocami, jeżeli się na taki decydujemy.

Mam nadzieję, że jakiś pomysł przypadł wam do gustu i go wykorzystacie. Jeżeli macie inne pomysły, wykonałyście własnoręcznie dekoracje na swoje wesele – podzielcie się tym z nami!

Zobacz także: Słodki bufet na wesele i kwiatowe dekoracje sali weselnej.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja. Składał papier i wycinał snując opowieść „o tych którzy za górami za lasami… wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie”.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele tematyczne w stylu hippie to pomysł oryginalny i bardzo szalony! Jak na każdym ślubie, w przypadku hipisowskiego wesela najważniejsza jest Panna Młoda, więc dziś wybieramy najpiękniejsze suknie ślubne, bukiety ślubne i fryzury ślubne na wesele w stylu hippie!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji