• Magazyn
  • Kwiaty ogrodowe jako główny element weselnych dekoracji

Kwiaty ogrodowe jako główny element weselnych dekoracji

Zastanawiacie się jakie kwiaty wykorzystać do dekoracji sali weselnej? A planujecie ślub wiosną, latem lub jesienią? To może znane wszystkim od najmłodszych lat i pieknie wyglądające kwiaty ogrodowe? Zobaczcie dlaczego warto wybrać właśnie takie kwiaty.

  • Dekoracje

Koniec zimy zbliża się wielkimi krokami. Okres uśpienia przyrody powoli się wycofuje. Niedługo przyroda znowu rozkwitnie tysiącami barw. Dlaczego Młode Pary mają z tego nie skorzystać? W tworzeniu dekoracji ślubów wiosennych, letnich i jesiennych możemy wykorzystać to, co dane pory roku nam przynoszą – kwiaty z przydomowej grządki! 

Publikacja

Ile razy w życiu widzieliście bukiety stworzone z kwiatów przyniesionych z działki lub z ogródka? Znany widok, prawda? Najczęściej nie są one misternie ułożone, charakteryzuje je dość duża prostota, ale jednocześnie  urok ich jest niezaprzeczalny. W dodatku bukiety te różnią się od siebie w zależności od pory roku w jakiej są tworzone – w końcu różne kwiaty kwitną w różnych okresach. Może wiec warto rozważyć taką alternatywę weselnych dekoracji?

zapisz
Piękny bukiet z ogrodowych kwiatów. Źródło: www.acreativemint.typepad.com

Każda Młoda Para włącza koszt dekoracji kwiatowych do swojego budżetu ślubnego. Wykorzystując do dekoracji sali weselnej kwiaty z domowego ogródka, koszt tych dekoracji możemy nieco obniżyć. Po pierwsze nie płacimy za te kwiaty. Koszt więc jest szczególnie niski w momencie, gdy całe dekoracje sali wykonane są z kwiatów ogrodowych. Po drugie dekoracje te możemy wykonać sami. Jeżeli jednak nie czujemy się na sile zawsze możemy skorzystać z usług florysty, który z pewnością będzie wiedział jak wyczarować z ogrodowych kwiatów niesamowite dekoracje stołów i sali ślubnej.

zapisz
Do stworzenia dekoracji sali weselnej można wykorzystać kwiaty ogrodowe. Źródło: www.aquabeach.tumblr.com

Planując wykorzystać kwiaty ogrodowe w tworzeniu dekoracji ślubnych warto pamiętać o tym, że ilość potrzebnych kwiatów będzie zależeć od wielkości wesela i sali weselnej. Im większe wesel tym większa sala i więcej stołów, a co za tym idzie więcej dekoracji. Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o to, by kwiatów nie zabrakło (można zasiać lub posadzić więcej kwiatów niż zazwyczaj lub można poprosić rodzinę czy sąsiadów o podarowanie części kwiatów).

Kwiaty ogrodowe z powodzeniem pięknie ozdobią wesele w stylu rustykalnym jak i klasyczne wesele odbywające się na sali weselnej.

zapisz
Różowe jaskry w minimalistycznej kwiatowej dekoracji rustykalnej. Źródło: acreativemint.typepad.com

Pięknie prezentują się zarówno minimalistyczne kwiatowe kompozycje umieszczone w słoikach, czy szklanych butelkach, jak i okazałe bukiety stojące w eleganckich wazonach.

zapisz
Fot. Hubert Lamański Flower Land

No i chyba najważniejsze. W tworzeniu dekoracji ślubnych możemy wykorzystać niemal wszystkie kwiaty ogrodowe. Począwszy od ukwieconych gałązek wiśni, przez wiosenne tulipany, krokusy i bzy, słoneczne dalie, hiacynty, cynie, lilie, róże, czy piwonie, aż po jesienne astry i chryzantemy.

zapisz
Rodzaje kwaitów możemy łączyć według własnego uznania. Źródło: www.lulussweetsecrets.blogspot.com

Kwiaty ogrodowe pięknie wyglądają zarówno w towarzystwie kwiatów kupnych, jak i samodzielnie. Dlatego też nie trzeba się ograniczać tylko do jednych bądź do drugich – można łączyć je w piękne kompozycje.

zapisz
Kwiaty ogrodowe w wielobarwnych kompozycjach. Źródło: www.floralies.tumblr.com

A kolorystyka? Do wyboru do koloru. Możemy ograniczyć się do kwiatów o wybranych barwach, lub łączyć wszystkie kolory razem.  I ta druga wersja z pewnością nie będzie przesadą. To co kiedyś usłyszałam od jednego z florystów, to niepodważalna prawda: „Nie można powiedzieć, że w naturze jakieś kolory do siebie nie pasują. W ogrodzie różnokolorowe grządki wyglądają pięknie. Wielobarwne bukiety wyglądają więc równie niesamowicie. Natura wie jak łączyć kolory”.

zapisz
Fot. Sebastian Małachowski

Jeżeli nie zamierzacie wykorzystać ogrodowych kwiatów w tworzeniu dekoracji weselnych to dowiedzcie się ile kosztują dekoracje kwiatowe na weselu i od czego zależy ich cena.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!