Kwiaty ogrodowe jako główny element weselnych dekoracji

Koniec zimy zbliża się wielkimi krokami. Okres uśpienia przyrody powoli się wycofuje. Niedługo przyroda znowu rozkwitnie tysiącami barw. Dlaczego Młode Pary mają z tego nie skorzystać? W tworzeniu dekoracji ślubów wiosennych, letnich i jesiennych możemy wykorzystać to, co dane pory roku nam przynoszą – kwiaty z przydomowej grządki! 

Ile razy w życiu widzieliście bukiety stworzone z kwiatów przyniesionych z działki lub z ogródka? Znany widok, prawda? Najczęściej nie są one misternie ułożone, charakteryzuje je dość duża prostota, ale jednocześnie  urok ich jest niezaprzeczalny. W dodatku bukiety te różnią się od siebie w zależności od pory roku w jakiej są tworzone – w końcu różne kwiaty kwitną w różnych okresach. Może wiec warto rozważyć taką alternatywę weselnych dekoracji?

Piękny bukiet z ogrodowych kwiatów. Źródło: www.acreativemint.typepad.com

Każda Młoda Para włącza koszt dekoracji kwiatowych do swojego budżetu ślubnego. Wykorzystując do dekoracji sali weselnej kwiaty z domowego ogródka, koszt tych dekoracji możemy nieco obniżyć. Po pierwsze nie płacimy za te kwiaty. Koszt więc jest szczególnie niski w momencie, gdy całe dekoracje sali wykonane są z kwiatów ogrodowych. Po drugie dekoracje te możemy wykonać sami. Jeżeli jednak nie czujemy się na sile zawsze możemy skorzystać z usług florysty, który z pewnością będzie wiedział jak wyczarować z ogrodowych kwiatów niesamowite dekoracje stołów i sali ślubnej.

Do stworzenia dekoracji sali weselnej można wykorzystać kwiaty ogrodowe. Źródło: www.aquabeach.tumblr.com

Planując wykorzystać kwiaty ogrodowe w tworzeniu dekoracji ślubnych warto pamiętać o tym, że ilość potrzebnych kwiatów będzie zależeć od wielkości wesela i sali weselnej. Im większe wesel tym większa sala i więcej stołów, a co za tym idzie więcej dekoracji. Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o to, by kwiatów nie zabrakło (można zasiać lub posadzić więcej kwiatów niż zazwyczaj lub można poprosić rodzinę czy sąsiadów o podarowanie części kwiatów).

Kwiaty ogrodowe z powodzeniem pięknie ozdobią wesele w stylu rustykalnym jak i klasyczne wesele odbywające się na sali weselnej.

Różowe jaskry w minimalistycznej kwiatowej dekoracji rustykalnej. Źródło: acreativemint.typepad.com

Pięknie prezentują się zarówno minimalistyczne kwiatowe kompozycje umieszczone w słoikach, czy szklanych butelkach, jak i okazałe bukiety stojące w eleganckich wazonach.

Fot. Hubert Lamański Flower Land

No i chyba najważniejsze. W tworzeniu dekoracji ślubnych możemy wykorzystać niemal wszystkie kwiaty ogrodowe. Począwszy od ukwieconych gałązek wiśni, przez wiosenne tulipany, krokusy i bzy, słoneczne dalie, hiacynty, cynie, lilie, róże, czy piwonie, aż po jesienne astry i chryzantemy.

Rodzaje kwaitów możemy łączyć według własnego uznania. Źródło: www.lulussweetsecrets.blogspot.com

Kwiaty ogrodowe pięknie wyglądają zarówno w towarzystwie kwiatów kupnych, jak i samodzielnie. Dlatego też nie trzeba się ograniczać tylko do jednych bądź do drugich – można łączyć je w piękne kompozycje.

Kwiaty ogrodowe w wielobarwnych kompozycjach. Źródło: www.floralies.tumblr.com

A kolorystyka? Do wyboru do koloru. Możemy ograniczyć się do kwiatów o wybranych barwach, lub łączyć wszystkie kolory razem.  I ta druga wersja z pewnością nie będzie przesadą. To co kiedyś usłyszałam od jednego z florystów, to niepodważalna prawda: „Nie można powiedzieć, że w naturze jakieś kolory do siebie nie pasują. W ogrodzie różnokolorowe grządki wyglądają pięknie. Wielobarwne bukiety wyglądają więc równie niesamowicie. Natura wie jak łączyć kolory”.

Fot. Sebastian Małachowski

Jeżeli nie zamierzacie wykorzystać ogrodowych kwiatów w tworzeniu dekoracji weselnych to dowiedzcie się ile kosztują dekoracje kwiatowe na weselu i od czego zależy ich cena.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji