Kwiaty ogrodowe jako główny element weselnych dekoracji

Koniec zimy zbliża się wielkimi krokami. Okres uśpienia przyrody powoli się wycofuje. Niedługo przyroda znowu rozkwitnie tysiącami barw. Dlaczego Młode Pary mają z tego nie skorzystać? W tworzeniu dekoracji ślubów wiosennych, letnich i jesiennych możemy wykorzystać to, co dane pory roku nam przynoszą – kwiaty z przydomowej grządki! 

Ile razy w życiu widzieliście bukiety stworzone z kwiatów przyniesionych z działki lub z ogródka? Znany widok, prawda? Najczęściej nie są one misternie ułożone, charakteryzuje je dość duża prostota, ale jednocześnie  urok ich jest niezaprzeczalny. W dodatku bukiety te różnią się od siebie w zależności od pory roku w jakiej są tworzone – w końcu różne kwiaty kwitną w różnych okresach. Może wiec warto rozważyć taką alternatywę weselnych dekoracji?

Piękny bukiet z ogrodowych kwiatów. Źródło: www.acreativemint.typepad.com

Każda Młoda Para włącza koszt dekoracji kwiatowych do swojego budżetu ślubnego. Wykorzystując do dekoracji sali weselnej kwiaty z domowego ogródka, koszt tych dekoracji możemy nieco obniżyć. Po pierwsze nie płacimy za te kwiaty. Koszt więc jest szczególnie niski w momencie, gdy całe dekoracje sali wykonane są z kwiatów ogrodowych. Po drugie dekoracje te możemy wykonać sami. Jeżeli jednak nie czujemy się na sile zawsze możemy skorzystać z usług florysty, który z pewnością będzie wiedział jak wyczarować z ogrodowych kwiatów niesamowite dekoracje stołów i sali ślubnej.

Do stworzenia dekoracji sali weselnej można wykorzystać kwiaty ogrodowe. Źródło: www.aquabeach.tumblr.com

Planując wykorzystać kwiaty ogrodowe w tworzeniu dekoracji ślubnych warto pamiętać o tym, że ilość potrzebnych kwiatów będzie zależeć od wielkości wesela i sali weselnej. Im większe wesel tym większa sala i więcej stołów, a co za tym idzie więcej dekoracji. Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o to, by kwiatów nie zabrakło (można zasiać lub posadzić więcej kwiatów niż zazwyczaj lub można poprosić rodzinę czy sąsiadów o podarowanie części kwiatów).

Kwiaty ogrodowe z powodzeniem pięknie ozdobią wesele w stylu rustykalnym jak i klasyczne wesele odbywające się na sali weselnej.

Różowe jaskry w minimalistycznej kwiatowej dekoracji rustykalnej. Źródło: acreativemint.typepad.com

Pięknie prezentują się zarówno minimalistyczne kwiatowe kompozycje umieszczone w słoikach, czy szklanych butelkach, jak i okazałe bukiety stojące w eleganckich wazonach.

Fot. Hubert Lamański Flower Land

No i chyba najważniejsze. W tworzeniu dekoracji ślubnych możemy wykorzystać niemal wszystkie kwiaty ogrodowe. Począwszy od ukwieconych gałązek wiśni, przez wiosenne tulipany, krokusy i bzy, słoneczne dalie, hiacynty, cynie, lilie, róże, czy piwonie, aż po jesienne astry i chryzantemy.

Rodzaje kwaitów możemy łączyć według własnego uznania. Źródło: www.lulussweetsecrets.blogspot.com

Kwiaty ogrodowe pięknie wyglądają zarówno w towarzystwie kwiatów kupnych, jak i samodzielnie. Dlatego też nie trzeba się ograniczać tylko do jednych bądź do drugich – można łączyć je w piękne kompozycje.

Kwiaty ogrodowe w wielobarwnych kompozycjach. Źródło: www.floralies.tumblr.com

A kolorystyka? Do wyboru do koloru. Możemy ograniczyć się do kwiatów o wybranych barwach, lub łączyć wszystkie kolory razem.  I ta druga wersja z pewnością nie będzie przesadą. To co kiedyś usłyszałam od jednego z florystów, to niepodważalna prawda: „Nie można powiedzieć, że w naturze jakieś kolory do siebie nie pasują. W ogrodzie różnokolorowe grządki wyglądają pięknie. Wielobarwne bukiety wyglądają więc równie niesamowicie. Natura wie jak łączyć kolory”.

Fot. Sebastian Małachowski

Jeżeli nie zamierzacie wykorzystać ogrodowych kwiatów w tworzeniu dekoracji weselnych to dowiedzcie się ile kosztują dekoracje kwiatowe na weselu i od czego zależy ich cena.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja. Składał papier i wycinał snując opowieść „o tych którzy za górami za lasami… wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie”.
Credits: Carolina Herrera
10 tendencji ślubnych w 2018: wszystkie porady, aby celebracja Twojego ślubu była idealna!
Wybierz spośród naszych propozycji coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało. Jeżeli jesteś w pełni zaangażowana w przygotowaniach do swojego ślubu w 2018 roku, to nie możesz przegapić tego postu, gdzie prezentujemy najnowsze i najważniejsze trendy związane z estetyką ślubną.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji