Zamaist kwiatów na ślub: książki

Jak już wspominaliśmy w artykule o wymianie kwiatów na prezenty, kwiaty są piękne, ale nietrwałe, przez co mało praktyczne.

Podążając tym tropem, że kwiaty- mimo, iż są piękne- to niezupełnie praktyczne, dziś proponujemy zamianę kwiatów na książki. Jest to propozycja szczególnie dla fanów książki, którzy w dniu ślubu mogą zgromadzić pokaźną bibliotekę na dalsze, wspólne życie.

Znacznym plusem takiego rozwiązania są życzenia, które goście zamieszczają na pierwszej stronie książki. Taka dedykacja stanowić będzie dla Was niezapomnianą pamiątkę, którą dostawać będziecie za każdym razem, gdy weźmiecie książkę do ręki.

Niestety, takie rozwiązanie może też mieć swój minus- niebezpieczeństwo otrzymania kilku tych samych książek, czy pozycji, którymi zupełnie nie jesteśmy zainteresowani. W tym wypadku, najlepiej jest zasugerować gościom, jakie książki są dla nas interesujące: poezja, poradniki, książki populistyczne etc. To powinno ułatwić zadanie gościom, a jednocześnie otrzymacie książki, które chętnie będziecie czytać jeszcze długo po dniu ślubu.

Propozycje książek na ślub. Źródło: materiały reklamowe

Przykładowe książki, jakie goście mogą podarować na ślub:

“Historia piękna” i “Historia brzydoty” Umberto Eco
“Kamasutra. Sztuka Miłości” Anne Hooper
“Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułchakowa
“Miłość nigdy nie ustaje” Magdalena Misztak-Hola
“1000 drinków i koktajli” Brandl Franz
“Podanie o miłość” Katarzyna Grochola
“Lew-Starowicz o kobiecie” i “Lew-Starowicz o mężczyźnie” Zbigniew Lew-Starowicz
“Dziennik naszego ślubu” opracowanie zbiorowe
“W dniu ślubu z najlepszymi życzeniami” Krystian Mól

O chęci otrzymania drobnych prezentów zamiast kwiatów możecie poinformować gości już na etapie wysyłania zaproszeń, np dopisując sentencję:

“Wszyscy dają Młodym kwiatki: róże, fiołki, chabry, bratki.
Dla nas najlepszą atrakcją, będzie książka z dedykacją”


O takim pomyśle możecie także poinformować gości na swojej prywatnej stronie ślubnej Zankyou, którą teraz możecie utworzyć zupełnie za darmo!

Książkami, które przydadzą się w każdym domu będą poradniki: kucharskie, podróżnicze, encyklopedie i słowniki. Aforyzmy i poezja także będą miłą pamiątką dla Państwa młodych, nawet jeżeli nigdy nie zostaną przeczytane. Taki prezent będzie pewniejszy, gdy stanowimy dalszą rodzinę Państwa Młodych i nie znamy ich preferencji czytelniczych.

Zobacz także listę pomysłów Zankyou, na co można wymienić kwiaty ślubne.

Artykuł specjalistyczny napisany dla portalu abcŚlubu.pl

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji