Miesiąc miodowy – co to jest i gdzie najlepiej go spędzić?

Miesiąc miodowy to najpiękniejszy i niezapomniany czas w życiu młodej pary. To okres, kiedy niedawno sobie poślubieni, mogą nacieszyć się zmianą statusu swojego związku. Przez lata Młode Pary chętnie decydowały się spędzać miesiąc miodowy poza granicami Polski. Dominowały, rzecz jasna, ciepłe kraje i oferty all inclusive. Jednak modne miejsca na miesiąc miodowy ciągle się zmieniają. Dlatego miesiąc miodowy w Polsce to coraz chętniej wybierana opcja.

Miesiąc miodowy – co to jest i gdzie najlepiej go spędzić?
Miesiąc miodowy
  • Podróż poślubna
  • Rada
  • Polska

Co to miesiąc miodowy? Ile trwa miesiąc miodowy?
Publikacja

Miesiąc miodowy to tradycyjna podróż, w którą udaje się małżeństwo chwilę po ślubie. Swoje początki ta tradycja ma ponoć w Wielkiej Brytanii, gdzie Młoda Para wybierała się w objazdową podróż po tych członkach rodziny, którzy nie mogli pojawić się na ślubie. Obecnie pary zazwyczaj nie wybierają się w poślubną podróż bezpośrednio po weselu, ale w kilka tygodni po tym wydarzeniu, a czasem nawet dużo później.

Ile trwa miesiąc miodowy? Choć formalnie mówimy o “miesiącu”, to tak naprawdę taki urlop trwa najczęściej od dziesięciu dni do dwóch tygodni. Miesiąc miodowy to czas, kiedy młoda para może w całości poświęcić czas tylko sobie. W końcu dzień ślubu, to tak naprawdę zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań. Stąd miesiąc miodowy to nie tylko celebracja wstąpienia w związek małżeński, ale także po prostu odpoczynek. Zwykle na miesiąc miodowy para wyjeżdża z domu. Do niedawna preferowane były wycieczki zagraniczne, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się wypady w Polskę.

zapiszZachód słońca
Zachód słońca

Gdzie wyjechać na miesiąc miodowy?

Gdzie spędzić miesiąc miodowy? To oczywiście zależy w głównej mierze od pary. Czy woli spędzać czas na aktywnościach np. sportowych, czy kulturalnych. A może będzie wolała zaszyć się w przytulnym pensjonacie i skupić na sobie. Drugą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na miesiąc miodowy, to preferencje klimatu – czy bardziej miejski, czy sielski. Następnie musimy podjąć najważniejszą decyzję. Zdecydować się, czy chcemy spędzić miesiąc miodowy w Polsce, czy za granicą. To zależy nie tylko od finansów, ale też od sytuacji politycznej w danym kraju. Trzeba sprawdzić czy w wymarzonym przez nas miejscu nie zanosi się np. na kłopoty (ewentualne ostrzeżenia dotyczące różnych zakątków świata można sprawdzić na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych). Należy też dokładnie sprawdzić wiarygodność biura podróży lub zdecydować się na organizację miesiąca miodowego samemu od początku do końca.

zapiszParyż
Paryż

Miesiąc miodowy w Polsce

Miejsca w Polsce to wybór coraz większej liczby par na miesiąc miodowy. Dlaczego? To proste: jest taniej i bezpieczniej. Co więcej, oferta turystyczna naszego kraju stale się poszerza. Warto w tym miejscu wspomnieć, że podczas miesiąca miodowego w Polsce możemy odwiedzić zarówno góry, jak i morze. Zahaczając o mazurskie jeziora, gdzie znajdziemy ciszę i spokój. Romantyczne miejsca, które nadadzą odpowiednią atmosferę podróży poślubnej, znajdziemy na pewno o każdej porze roku w Bieszczadach. Zdobywając szczyty nauczymy się pokory i osiągniemy wspólne cele jako para. Ci, którzy wolą raczej wypoczywać, niż spędzać czas aktywnie mogą zatrzymać się w jednym z licznych ośrodków SPA. Tam będą się relaksować i cieszyć się małżeństwem. Miesiąc miodowy w Polsce będzie oryginalny i prawdopodobnie sporo tańszy, niż za granicą.

zapiszNarzeczeństwo
Narzeczeństwo

Miesiąc miodowy za granicą. Dlaczego warto?

Wiele młodych par jest przekonanych, że powinny miesiąc miodowy spędzić w mieście miłości, czyli Paryżu. Nie zaprzeczamy, że Francja może być idealnym kierunkiem dla tych wszystkich par, które cenią sobie romantyczne chwile. Jeśli jednak chodzi o miesiąc miodowy za granicą, polecamy podróż po całej Europie, a nie ograniczenie się tylko do jednej konkretnej lokalizacji. Będzie to intensywny wyjazd, ale gra zdecydowanie jest warta świeczki. Co powinno znaleźć się na naszej liście romantycznych miast na miesiąc miodowy? Oczywiście Wenecja, gdzie obowiązkowo wsiądziemy do gondoli. Rzym, w którym zrobimy piękne zdjęcia na tle starożytnych ruin. W Londynie wrażenia zapewni przejażdżka piętrowym, czerwonym autobusem. Swój miesiąc miodowy Młoda Para może zakończyć w Berlinie. Taka podróż zdarza się raz w życiu – powinien być to niezapomniany czas. Oprócz tych najbardziej znanych miast, nie należy zapominać o wschodniej części Europy. Miesiąc miodowy na Ukrainie możemy spędzić na szukaniu historycznych śladów wielkich Polaków. Ciekawym pomysłem może być też Moskwa, czy Petersburg. Niesamowitą przygodą może być także podróż do Japonii lub Chin. Ciekawym kierunkiem są również kraje skandynawskie.

zapiszZakochani na Malediwach
Zakochani na Malediwach

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!