Odkryj Portugalię, najpopularniejszy kierunek na lato

Wakacje wydają się mieć już określony cel, najbardziej popularny w tym roku: odkryj z nami piękno Portugalii.

Odkryj Portugalię, najpopularniejszy kierunek na lato
Shutterstock: ESB Professional
  • Podróż poślubna
  • Editor-choice
  • Polska

Pragnienie morza, ciepła, a przede wszystkim podróży, aby odkryć nowe kraje zarówno dalekie, jak i bliskie, takie jak Portugalia, kraj, który jest zbyt często niedoceniany, ale który wydaje się być najbardziej popularnym kierunkiem na lato. Cudowna kraina, gdzie natura i sztuka łączą się, tworząc niepowtarzalny krajobraz, który trudno zapomnieć: miasta, które pną się w górę wybrzeża i panoramy, które giną na linii horyzontu, gdzie niebo styka się z morzem. To i wiele więcej oferuje Portugalia, odkryjmy ją razem podczas idealnej wycieczki do dwóch głównych miast, Porto i Lizbony.

zapisz
Shutterstock: TTstudio

1. Lizbona

Publikacja

Stolica Portugalii, Lizbona, jest najbardziej wysuniętym na zachód miastem na kontynencie europejskim, z widokiem na Ocean Atlantycki u ujścia rzeki Tag, który daje Lizbonie zapierający dech w piersiach krajobraz ze słynnym żelaznym mostem. Wieloetniczne, kolorowe miasto, skrzyżowanie kultur i tradycji, które uczyniło z niego jedną z najżywszych metropolii w Europie, z klasycznymi targami vintage i historyczną dzielnicą Barrio Alto, gdzie zabytkowe bary przeplatają się z bardziej nowoczesnymi i modnymi lokalami. W Lizbonie znajduje się wiele interesujących miejsc, takich jak imponujący Torre de Belem, skąd Vasco De Gama wyruszył do swoich kolonii, czy Zamek São Jorge, dominujący nad jedyną starą dzielnicą, przetrwałą niszczycielskie trzęsienie ziemi z 1755 roku, które zrównało z ziemią resztę miasta. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dzięki pięknemu krajobrazowi naturalnemu i zabytkowym budynkom, w tym Palacio de Pena, unikalnemu kompleksowi architektonicznemu, który łączy w sobie różnorodne style architektoniczne, takie jak gotyk i barok, w harmonijną całość, która pozostawia zwiedzającego dosłownie bez słów

zapisz
Shutterstock: Taiga

Lizbona to miasto, w którym powiewa flaga portugalskiej gastronomii, dumy i radości tego zakątka Europy. Ulice górnego miasta są miejscem narodzin najsłynniejszego portugalskiego przepisu na świecie, Pastel de nata lub Pastel de Belem, jeśli chcesz nazwać go nazwą historycznej piekarni, która nadal działa, gdzie został przygotowany po raz pierwszy. Nie ulega wątpliwości, że najwyższej jakości produktem portugalskiej tradycji kulinarnej jest bez wątpienia ryba, przede wszystkim dorsz, na którego Portugalczycy mają co najmniej 110 różnych przepisów, z których każdy powinien zostać wypróbowany!

zapisz
Shutterstock: Natalia Mylova

Jeśli czytanie opisu Lizbony sprawia, że drżysz na myśl o pakowaniu walizek, podniesiemy stawkę z nieprzyzwoitą propozycją: a gdybyście wzięli ślub w Lizbonie! Dzięki Zankyou, które jest obecne w 23 krajach i nie mogło pominąć Portugalii, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Quinta do Lumarinho to ekskluzywny obiekt położony w połowie drogi między Sintrą a Lizboną. Jest to luksusowe miejsce otoczone dużym, malowniczym ogrodem, idealne na romantyczne, letnie wesela. Posiada duże, pięknie udekorowane sale, które można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb. Profesjonalny personel Quinta do Lumarinho jest do Państwa dyspozycji, aby Państwa ślub był najpiękniejszym dniem w życiu, ślubem, o jakim zawsze marzyliście!

zapisz
Quinta do Lumarinho

2. Porto

Porto, znane również jako “Stolica Północy”, jest jednym z najstarszych miast Portugalii. Państwo zostało nazwane na cześć tej starej rzymskiej osady. Porto jest także miejscem narodzin wina Port, jednego z najpopularniejszych na świecie produktów portugalskich. Mniejsze i bardziej kameralne niż stolica Porto jest małym klejnotem z widokiem na morze, gdzie można w pełni doświadczyć prawdziwej kultury tego narodu, wyjątkowego na świecie ze względu na jego życzliwość i gościnność. Historyczne centrum miasta, a w szczególności dzielnica Ribeira, została niedawno wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na typowe kolorowe budynki, które wspinają się na wybrzeże z widokiem na Ocean Atlantycki.

zapisz
Shutterstock: ESB Professional

Jest tu również wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Wystarczy przejść się główną ulicą, Avenida dos Aliados, aby podziwiać piękne zabytkowe budynki, które ją charakteryzują, aż dojdzie się do wspaniałych ogrodów Palacio du Cristal, a następnie zatracić się w podziwianiu charakterystycznych azulejos, małych malowanych płytek, które są symbolem tego miasta i którymi ozdobione są pomieszczenia wewnętrzne wspaniałego dworca São Bento oraz fasada zabytkowego kościoła Santo Ildefonso. Porto to mały raj położony nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. 

zapisz
Shutterstock: saiko3p

Walizki spakowane?! Koniec z wymówkami, Portugalia czeka na Ciebie!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!