• Magazyn
  • Podróż poślubna
  • Zaplanuj miodowy w Chorwacji, wśród średniowiecznych murów, fantastycznym smaku i z widokiem na Morze Śródziemne

Zaplanuj miodowy w Chorwacji, wśród średniowiecznych murów, fantastycznym smaku i z widokiem na Morze Śródziemne

Kraj nadzwyczajnego bogactwa triumfuje wśród kierunków podróżnych nowożeńców.

  • Kierunek podróży

Chorwacja to modne miejsce na mapie turystycznej Europy. Turkusowe morze, bujna roślinność i klimat świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Odkryj z nami dlaczego Chorwacja jest idealnym miejscem na podróż poślubną. Zakochani powinni go zwiedzić.

zapiszxbrchx
Split. Foto: xbrchx

Oto jest Chorwacja…

Publikacja

Chorwacja ma w sobie dużo romantycznego klimatu. Jest to część Półwyspu Bałkańskiego i ma przywilej należności do Adriatyku, zbiornika wodnego należącego do Morza Śródziemnego. Chorwacja jest położona wzdłuż wybrzeża Dalmacji. Jej klimat jest łagodny i przyjemny. To idealne miejsce dla wielbicieli morskiej bryzy. We wszystkich częściach kraju dominuje cisza i spokój. Historia Chorwacji jest ekscytująca i bogata. Komunizm , wojny, walka o niepodległość.

Uzyskała niepodległość od Jugosławii w 1992. W 1999 roku doszło do pierwszych demokratycznych wyborów. Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb.

zapiszOPIS Zagreb
Pula. Foto: OPIS Zagreb
zapiszAjan Alen
Dubrovnik. Foto: Ajan Alen
zapiszGaspar Janos
Dubrovnik. Foto: Gaspar Janos

Relax na wybrzeżu

Chorwacja to 1185 wysp i 1700 km wybrzeża. Idealne warunki do żeglowania statkiem. Jest to wspaniały sposób na spędzenie miesiąca miodowego. Można podziwiać idealne wody Adriatyku. Odważniejsi mogą skusić się na nurkowanie. Plaża Raduca, w pobliżu miasta Primosten, jest jedną z najpiękniejszych w kraju

zapiszlukaszimilena
Playa de Brela. Foto: lukaszimilena

Wyspy są główną atrakcją kraju. Hvar jest ulubionym miejscem wielbicieli Morza Śródziemnego, dzięki mieszance plaży, lawendy i luksusowych hoteli takich jak Adriana Hvar Spa Hotels i Resort Amfora Hvar Grand Beach. Brac . Plaża Zlatni Rat, obok lasu sosnowego i rzymskiej willi jest najważniejszym miejscem do zobaczenia. W obszarze, Bull Hotel jest jednym z najbardziej popularnych.

zapiszAdriana Hvar Spa Hotels
Foto: Adriana Hvar Spa Hotels

Hotel Meliá Coral posiada wiele basenów i azjatyckie centrum odnowy biologicznej, a Hotel Sol Aurora, , uważany jest za pierwszy chorwacki hotel , który stawia na środowisko. Śródziemnomorskie lasy liściaste i umiarkowane ekosystemy są domem dla roślinności i zwierząt Chorwacji. W całym kraju występuje od 50000 do 100000 tysięcy gatunków. Z czego 1000 uważane są za endemiczne. Podczas miesiąca miodowego możesz poznać faunę i florę Chorwacji. Ponadto występują mokradła, łąki i bagna

zapiszHotel Lone
Foto: Hotel Lone

Korkula miejsce urodzenia Marco Polo znane z popisowego dania jagnięciny. To średniowieczne miasto wyróżnia się urodą. Krystaliczna woda łączy się z paletą kolorów bladego piasku. Jako przykład warto podać plażę Stiniva ukrytą wśród skał. Na wyspie Ciovo, Hotel St. Cross, Villa Saint Cross i Hotel Bol czekają na gości z otwartymi ramionami.

zapiszHotel Meliá Coral
Foto: Hotel Meliá Coral

Adriana Hvar Spa Hotele Zdjęcie: Adriana Hvar Spa Półwysep Istria, oferuje najlepsze w kraju luksusowe hoteli, takich jak The Lone z niepowtarzalnym wzornictwem, posiada kilka basenów i spa; lub Monte Mulini, łącząc piękno ogrodów z imponującym basenem i awangardową kuchnią. Oba ośrodki należą do prestiżowej sieci Maistra Hotels & Resorts.

zapiszCreative Travel Projects
Parque Nacional de los Lagos de Plitvice. Foto: Creative Travel Projects
zapiszmpaniti
Parque Nacional de los Lagos de Plitvice. Foto: mpaniti

Zagrzeb uważany jest za mały Wiedeń. Oferta kulturalna jest zróżnicowana. Pozostałości Austro- Węgier jest widoczna w całym mieście. Dubrownik jest średniorocznym miastem . Zachowało wiele elementów z poprzedniej epoki.

zapiszDreamer4787
Zagreb. Foto: Dreamer4787

Dubrownik jest miastem, który przeżył wiele wojen i klęsk żywiołowych, ale na szczęście zachował swój urok. Dziś to wspaniałe miasto przyjmuje wiele turystów. Warto zobaczyć ulicę Stradun i Luza Square, w której mieści się Pałac Sponza, dzwonnicę i kościół San Blas. Ponadto warto wspomnieć , że wyróżnia się kamienną plażą.

zapiszMila Atkovska
Dubrovnik. Foto: Mila Atkovska
zapiszxbrchx
Split. Foto: xbrchx
zapisziascic
Castillo de Trakoscan. Foto: iascic
zapiszOPIS Zagreb
Primosten. Foto: OPIS Zagreb
zapiszGaspar Janos
Primosten. Foto: Gaspar Janos

Podział ten uzupełnia jedno z najbardziej znanych miast chorwackich, choć istnieje wiele innych, które zasługują na uwagę . Mowa oczywiście o Splicie – mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto ma swoje centrum w Pałacu Dioklecjana, imponującą konstrukcję z wieżami, zjeżdżalnie (Aurea, srebrzysta, Ferrea …) oraz Katedrę Splitu jako główną atrakcję . Dwa miasta o wielkim znaczeniu historycznym to Varazdin miasto znane z klasztorów i kościołów oraz Primosten miasteczko znajdujące się na małej wyspie.

iascic Zamek Trakoscan.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!