Zaplanuj miodowy w Chorwacji, wśród średniowiecznych murów, fantastycznym smaku i z widokiem na Morze Śródziemne

Chorwacja to modne miejsce na mapie turystycznej Europy. Turkusowe morze, bujna roślinność i klimat świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Odkryj z nami dlaczego Chorwacja jest idealnym miejscem na podróż poślubną. Zakochani powinni go zwiedzić.

xbrchx
Split. Foto: xbrchx

Oto jest Chorwacja…

Chorwacja ma w sobie dużo romantycznego klimatu. Jest to część Półwyspu Bałkańskiego i ma przywilej należności do Adriatyku, zbiornika wodnego należącego do Morza Śródziemnego. Chorwacja jest położona wzdłuż wybrzeża Dalmacji. Jej klimat jest łagodny i przyjemny. To idealne miejsce dla wielbicieli morskiej bryzy. We wszystkich częściach kraju dominuje cisza i spokój. Historia Chorwacji jest ekscytująca i bogata. Komunizm , wojny, walka o niepodległość.

Uzyskała niepodległość od Jugosławii w 1992. W 1999 roku doszło do pierwszych demokratycznych wyborów. Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb.

OPIS Zagreb
Pula. Foto: OPIS Zagreb
Ajan Alen
Dubrovnik. Foto: Ajan Alen
Gaspar Janos
Dubrovnik. Foto: Gaspar Janos

Relax na wybrzeżu

Chorwacja to 1185 wysp i 1700 km wybrzeża. Idealne warunki do żeglowania statkiem. Jest to wspaniały sposób na spędzenie miesiąca miodowego. Można podziwiać idealne wody Adriatyku. Odważniejsi mogą skusić się na nurkowanie. Plaża Raduca, w pobliżu miasta Primosten, jest jedną z najpiękniejszych w kraju

lukaszimilena
Playa de Brela. Foto: lukaszimilena

Wyspy są główną atrakcją kraju. Hvar jest ulubionym miejscem wielbicieli Morza Śródziemnego, dzięki mieszance plaży, lawendy i luksusowych hoteli takich jak Adriana Hvar Spa Hotels i Resort Amfora Hvar Grand Beach. Brac . Plaża Zlatni Rat, obok lasu sosnowego i rzymskiej willi jest najważniejszym miejscem do zobaczenia. W obszarze, Bull Hotel jest jednym z najbardziej popularnych.

Adriana Hvar Spa Hotels
Foto: Adriana Hvar Spa Hotels

Hotel Meliá Coral posiada wiele basenów i azjatyckie centrum odnowy biologicznej, a Hotel Sol Aurora, , uważany jest za pierwszy chorwacki hotel , który stawia na środowisko. Śródziemnomorskie lasy liściaste i umiarkowane ekosystemy są domem dla roślinności i zwierząt Chorwacji. W całym kraju występuje od 50000 do 100000 tysięcy gatunków. Z czego 1000 uważane są za endemiczne. Podczas miesiąca miodowego możesz poznać faunę i florę Chorwacji. Ponadto występują mokradła, łąki i bagna

Hotel Lone
Foto: Hotel Lone

Korkula miejsce urodzenia Marco Polo znane z popisowego dania jagnięciny. To średniowieczne miasto wyróżnia się urodą. Krystaliczna woda łączy się z paletą kolorów bladego piasku. Jako przykład warto podać plażę Stiniva ukrytą wśród skał. Na wyspie Ciovo, Hotel St. Cross, Villa Saint Cross i Hotel Bol czekają na gości z otwartymi ramionami.

Hotel Meliá Coral
Foto: Hotel Meliá Coral

Adriana Hvar Spa Hotele Zdjęcie: Adriana Hvar Spa Półwysep Istria, oferuje najlepsze w kraju luksusowe hoteli, takich jak The Lone z niepowtarzalnym wzornictwem, posiada kilka basenów i spa; lub Monte Mulini, łącząc piękno ogrodów z imponującym basenem i awangardową kuchnią. Oba ośrodki należą do prestiżowej sieci Maistra Hotels & Resorts.

Creative Travel Projects
Parque Nacional de los Lagos de Plitvice. Foto: Creative Travel Projects
mpaniti
Parque Nacional de los Lagos de Plitvice. Foto: mpaniti

Zagrzeb uważany jest za mały Wiedeń. Oferta kulturalna jest zróżnicowana. Pozostałości Austro- Węgier jest widoczna w całym mieście. Dubrownik jest średniorocznym miastem . Zachowało wiele elementów z poprzedniej epoki.

Dreamer4787
Zagreb. Foto: Dreamer4787

Dubrownik jest miastem, który przeżył wiele wojen i klęsk żywiołowych, ale na szczęście zachował swój urok. Dziś to wspaniałe miasto przyjmuje wiele turystów. Warto zobaczyć ulicę Stradun i Luza Square, w której mieści się Pałac Sponza, dzwonnicę i kościół San Blas. Ponadto warto wspomnieć , że wyróżnia się kamienną plażą.

Mila Atkovska
Dubrovnik. Foto: Mila Atkovska
xbrchx
Split. Foto: xbrchx
iascic
Castillo de Trakoscan. Foto: iascic
OPIS Zagreb
Primosten. Foto: OPIS Zagreb
Gaspar Janos
Primosten. Foto: Gaspar Janos

Podział ten uzupełnia jedno z najbardziej znanych miast chorwackich, choć istnieje wiele innych, które zasługują na uwagę . Mowa oczywiście o Splicie – mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto ma swoje centrum w Pałacu Dioklecjana, imponującą konstrukcję z wieżami, zjeżdżalnie (Aurea, srebrzysta, Ferrea …) oraz Katedrę Splitu jako główną atrakcję . Dwa miasta o wielkim znaczeniu historycznym to Varazdin miasto znane z klasztorów i kościołów oraz Primosten miasteczko znajdujące się na małej wyspie.

iascic Zamek Trakoscan.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Credits: The Harrogate Bridal Show
The Harrogate Bridal Show: odkrywa największe targi ślubne w Wielkiej Brytanii!
Harrogate Bridal Show po raz kolejny okazały się ważną częścią kalendarza przemysłu ślubnego, zarówno dla projektantów, którzy prezentują swoje najnowsze kolekcje, jak i dla sprzedawców, którzy je otrzymują. To wspaniałe wydarzenie, które miało spektakularne przyjęcie.
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 21 – 22 października w przestrzeniach Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie oraz w siedzibach Partnerów odbędzie się I edycja krakowskiego weekendu ślubnego: Cracow Bridal Weekend.
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Zastanawiasz się, na jakie stoły zdecydować się na swoim weselu? Poznaj za i przeciw dwóch opcji: stołów okrągłych i prostokątnych.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji