Zaplanuj miodowy w Chorwacji, wśród średniowiecznych murów, fantastycznym smaku i z widokiem na Morze Śródziemne

Chorwacja to modne miejsce na mapie turystycznej Europy. Turkusowe morze, bujna roślinność i klimat świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Odkryj z nami dlaczego Chorwacja jest idealnym miejscem na podróż poślubną. Zakochani powinni go zwiedzić.

xbrchx
Split. Foto: xbrchx

Oto jest Chorwacja…

Chorwacja ma w sobie dużo romantycznego klimatu. Jest to część Półwyspu Bałkańskiego i ma przywilej należności do Adriatyku, zbiornika wodnego należącego do Morza Śródziemnego. Chorwacja jest położona wzdłuż wybrzeża Dalmacji. Jej klimat jest łagodny i przyjemny. To idealne miejsce dla wielbicieli morskiej bryzy. We wszystkich częściach kraju dominuje cisza i spokój. Historia Chorwacji jest ekscytująca i bogata. Komunizm , wojny, walka o niepodległość.

Uzyskała niepodległość od Jugosławii w 1992. W 1999 roku doszło do pierwszych demokratycznych wyborów. Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb.

OPIS Zagreb
Pula. Foto: OPIS Zagreb
Ajan Alen
Dubrovnik. Foto: Ajan Alen
Gaspar Janos
Dubrovnik. Foto: Gaspar Janos

Relax na wybrzeżu

Chorwacja to 1185 wysp i 1700 km wybrzeża. Idealne warunki do żeglowania statkiem. Jest to wspaniały sposób na spędzenie miesiąca miodowego. Można podziwiać idealne wody Adriatyku. Odważniejsi mogą skusić się na nurkowanie. Plaża Raduca, w pobliżu miasta Primosten, jest jedną z najpiękniejszych w kraju

lukaszimilena
Playa de Brela. Foto: lukaszimilena

Wyspy są główną atrakcją kraju. Hvar jest ulubionym miejscem wielbicieli Morza Śródziemnego, dzięki mieszance plaży, lawendy i luksusowych hoteli takich jak Adriana Hvar Spa Hotels i Resort Amfora Hvar Grand Beach. Brac . Plaża Zlatni Rat, obok lasu sosnowego i rzymskiej willi jest najważniejszym miejscem do zobaczenia. W obszarze, Bull Hotel jest jednym z najbardziej popularnych.

Adriana Hvar Spa Hotels
Foto: Adriana Hvar Spa Hotels

Hotel Meliá Coral posiada wiele basenów i azjatyckie centrum odnowy biologicznej, a Hotel Sol Aurora, , uważany jest za pierwszy chorwacki hotel , który stawia na środowisko. Śródziemnomorskie lasy liściaste i umiarkowane ekosystemy są domem dla roślinności i zwierząt Chorwacji. W całym kraju występuje od 50000 do 100000 tysięcy gatunków. Z czego 1000 uważane są za endemiczne. Podczas miesiąca miodowego możesz poznać faunę i florę Chorwacji. Ponadto występują mokradła, łąki i bagna

Hotel Lone
Foto: Hotel Lone

Korkula miejsce urodzenia Marco Polo znane z popisowego dania jagnięciny. To średniowieczne miasto wyróżnia się urodą. Krystaliczna woda łączy się z paletą kolorów bladego piasku. Jako przykład warto podać plażę Stiniva ukrytą wśród skał. Na wyspie Ciovo, Hotel St. Cross, Villa Saint Cross i Hotel Bol czekają na gości z otwartymi ramionami.

Hotel Meliá Coral
Foto: Hotel Meliá Coral

Adriana Hvar Spa Hotele Zdjęcie: Adriana Hvar Spa Półwysep Istria, oferuje najlepsze w kraju luksusowe hoteli, takich jak The Lone z niepowtarzalnym wzornictwem, posiada kilka basenów i spa; lub Monte Mulini, łącząc piękno ogrodów z imponującym basenem i awangardową kuchnią. Oba ośrodki należą do prestiżowej sieci Maistra Hotels & Resorts.

Creative Travel Projects
Parque Nacional de los Lagos de Plitvice. Foto: Creative Travel Projects
mpaniti
Parque Nacional de los Lagos de Plitvice. Foto: mpaniti

Zagrzeb uważany jest za mały Wiedeń. Oferta kulturalna jest zróżnicowana. Pozostałości Austro- Węgier jest widoczna w całym mieście. Dubrownik jest średniorocznym miastem . Zachowało wiele elementów z poprzedniej epoki.

Dreamer4787
Zagreb. Foto: Dreamer4787

Dubrownik jest miastem, który przeżył wiele wojen i klęsk żywiołowych, ale na szczęście zachował swój urok. Dziś to wspaniałe miasto przyjmuje wiele turystów. Warto zobaczyć ulicę Stradun i Luza Square, w której mieści się Pałac Sponza, dzwonnicę i kościół San Blas. Ponadto warto wspomnieć , że wyróżnia się kamienną plażą.

Mila Atkovska
Dubrovnik. Foto: Mila Atkovska
xbrchx
Split. Foto: xbrchx
iascic
Castillo de Trakoscan. Foto: iascic
OPIS Zagreb
Primosten. Foto: OPIS Zagreb
Gaspar Janos
Primosten. Foto: Gaspar Janos

Podział ten uzupełnia jedno z najbardziej znanych miast chorwackich, choć istnieje wiele innych, które zasługują na uwagę . Mowa oczywiście o Splicie – mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto ma swoje centrum w Pałacu Dioklecjana, imponującą konstrukcję z wieżami, zjeżdżalnie (Aurea, srebrzysta, Ferrea …) oraz Katedrę Splitu jako główną atrakcję . Dwa miasta o wielkim znaczeniu historycznym to Varazdin miasto znane z klasztorów i kościołów oraz Primosten miasteczko znajdujące się na małej wyspie.

iascic Zamek Trakoscan.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Sesja narzeczeńska w pełni słońca nad polskim morze. Wygląda pięknie!
Sesja narzeczeńska w pełni słońca nad polskim morze. Wygląda pięknie!
To niesamowite, że to uczucie jest tak silne, że jest widoczne nawet na fotografii. Miłość godna pozazdroszczenia!
Sesja ślubna o smaku brzoskwini, towarzystwie księżniczki i kryształów!
Sesja ślubna o smaku brzoskwini, towarzystwie księżniczki i kryształów!
Tym razem zapraszamy do przeniesienia się w letnie klimaty, delikatne pastelowe kolory i kryształki idealne dla romantycznej księżniczki

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji