Miesiąc miodowy w Chorwacji ze śródziemnomorskim smakiem

Chorwacja jest w modzie, ze względu na turkusowe wody, bujną roślinność, rewelacyjny klimat i niezwykłe przestrzenie, zarówno miejskie, jak i naturalne.

Miesiąc miodowy w Chorwacji ze śródziemnomorskim smakiem
  • Kierunek podróży
  • Rada
  • Polska

Chorwacja jest w modzie, ze względu na turkusowe wody, bujną roślinność, rewelacyjny klimat i niezwykłe przestrzenie, zarówno miejskie, jak i naturalne. Przeczytaj uważnie i stopniowo odkryj, dlaczego Chorwacja jest miejscem godnym najpiękniejszego miesiąca miodowego!

 

zapisz
xbrchx

 

Podobnie jak Chorwacja

Publikacja

Chorwacja ma wszystko, czego potrzeba, abyś się zakochał! Jest częścią Półwyspu Bałkańskiego, a obmywają ją wody Morza Adriatyckiego; jej terytorium obejmuje piękno 1185 wysp, rozmieszczonych wzdłuż wybrzeża Dalmacji, o długości 1700 malowniczych i niebieskich kilometrów. Jej klimat jest przyjemny, dzięki stałej obecności morskiej bryzy i słońca, najwyższego przedstawiciela chorwackiego nieba. We wszystkich częściach kraju można oddychać spokojem i słodyczą esencji śródziemnomorskiej.

 

zapisz
Zagreb
zapisz
Ajan Alen
zapisz
Gaspar Janos

 

Komfort na wybrzeżu

Jej 1185 wysp i 1700 km linii brzegowej są idealne do zwiedzania łodzią, co jest najlepszym sposobem, aby jak najlepiej wykorzystać swój miesiąc miodowy w Chorwacji w ciepłym świetle Morza Śródziemnego. Z łodzi wydaje się, że woda morska czerpie wspaniałe dzieła sztuki, a podczas pływania i nurkowania doznanie jest czyste i pocieszające, jak świeży i regenerujący uścisk podarowany nam bezpośrednio przez Matkę Naturę. Plaża Raduca, niedaleko miejscowości Primosten, jest jedną z najpiękniejszych w kraju.

 

zapisz
lukaszimilena

 

Wyspy są głównymi atrakcjami kraju: Hvar jest obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc na Morzu Śródziemnym, dzięki pięknym plażom i bajecznym hotelom, takim jak Adriana Hvar Spa Hotels i Amfora Hvar Grand Beach Resort. W Brac plaża Zlati rat, w pobliżu lasu sosnowego i starożytnego rzymskiego miasta, jest najbardziej urokliwym miejscem, a w okolicy hotel Bol jest jednym z najpopularniejszych.

Możesz i musisz odwiedzić Korkulę, otoczone murami miasto i miejsce narodzin Marco Polo, Cres, znane z typowego dania z jagnięciny, Rab, z nadmorskimi atrakcjami i krzyczącą średniowieczną starówką. To tylko najsłynniejsze wyspy cudownego chorwackiego atolu: na większości z nich krystalicznie czysta woda Adriatyku miesza się z bladą paletą kolorów piasku, jak na przykład ukryta wśród skał plaża Stiniva. Na wyspie Ciovo z otwartymi ramionami czekają na Was Hotel St. Cross, Villa Saint Cross i Hotel Bol.

 

zapisz
Adriana Hvar Spa Hotels

 

Półwysep Istria charakteryzuje się również rajskimi plażami, luksusowymi hotelami, takimi jak Lone, z ekskluzywnym designem, różnymi basenami i spa lub Monte Mulini, które łączy piękno swoich ogrodów z imponującym basenem i awangardową kuchnią; oba, podobnie jak wiele kurortów w okolicy, należą do prestiżowej sieci Maistra Hotels & Resorts.

 

zapisz
Hotel Lone

 

Również na Istrii, Umag to kolejny klejnot wybrzeża i tam sieć Istatourist oferuje doskonałe zakwaterowanie, na przykład w Hotelu Meliá Coral z licznymi basenami i azjatyckim centrum odnowy biologicznej lub w Hotelu Sol Aurora. Jest to pierwszy ekologiczny hotel w Chorwacji.

 

zapisz
Hotel Melia Coral

 

Śródziemnomorska przyroda

Chorwacja jest jednym z krajów europejskich o większej bioróżnorodności i jest podzielona na cztery duże ekoregiony: śródziemnomorski, alpejski, panoński i kontynentalny, gdzie występują wszystkie rodzaje flory i fauny.

Lasy śródziemnomorskie są ekosystemami par excellence, domem dla większości roślin i zwierząt zamieszkujących Chorwację. Mimo to na całym terytorium szacuje się od 50 000 do 100 000 gatunków, z których 1000 uważa się za endemiczne; ponadto łąki, bagna oraz środowiska przybrzeżne i morskie uzupełniają chorwackie wyposażenie naturalistyczne. Na miesiąc miodowy wycieczka na łono natury to niezapomniany i autentyczny prezent ślubny.

 

zapisz
Creative Travel Projects

 

Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedna z atrakcji kraju: to raj 16 turkusowych jezior i ogromny las roślinny, idealny na spacery w towarzystwie, aby zrobić najlepsze zdjęcia z miesiąca miodowego. Podobnie Park Narodowy Krka jest symbolem znaczenia naturalnych przestrzeni i chronionych ekosystemów: w tym znajduje się niesamowity Skradinski buk, naturalny basen, w którym zanurzają się imponujące wodospady.

 

zapisz
mpaniti

 

Duże i urokliwe miasta

Zagrzeb, uważany za „mały Wiedeń”, jest stolicą kraju, przez wielu mieszkańców świata mało znanym skarbem. Oferta kulturalna jest ogromna, idealna dla bogatej i rozrywkowej turystyki alternatywnej; pozostałości Cesarstwa Austro-Węgierskiego charakteryzują miasto, jego bulwary, parki i charakterystyczne budynki. Odkryj Dolne Miasto, cofnij się w czasie w Górnym Mieście, odwiedź plac Trg Josipa Jelacica, cmentarz Mirogoj, jego piękne ogrody i imponującą katedrę.

 

zapisz
Dreamer4787

 

Innym z jego klejnotów jest niewątpliwie Dubrownik, magiczne miasto o średniowiecznym charakterze z niedawno odrestaurowanym murem z X wieku; niestety Dubrownik był miastem bardzo dotkniętym wojnami i klęskami żywiołowymi, ale udało mu się zachować swój dawny urok dzięki pracy wykwalifikowanych konserwatorów.

Obecnie jest to urocze miasto, doskonale utrzymane w średniowiecznej zabudowie, do tego stopnia, że zostało wybrane jako jedna z głównych scenerii „Gry o tron”. Słynne mury miejskie z 16 wieżami, z których roztacza się fantastyczny widok panoramiczny, ulicą Stradun i placem Luza, na którym znajduje się Pałac Sponza, Wieża Campanile i kościół San Blas. Jego kamieniste plaże są typowe, zarówno te miejskie, jak i te znajdujące się na wyspie Lokrum, do której można się dostać promem.

 

zapisz
Mila Atkovska

 

Split uzupełnia trio najsłynniejszych chorwackich miast, choć są też inne, które zasługują na uwagę. W tym przypadku mówimy o innym miejscu z silnymi wpływami średniowiecznymi, w którym wyróżniają się jego pałace, pozostałości rzymskie i wspaniały krajobraz morski. Za to wszystko Split został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Miasto ma swoje serce w Pałacu Dioklecjana, imponującej strukturze z wieżami, bramami (Aurea, Argentea, Ferrea) i katedrą w Splicie jako główne punkty zainteresowania; samo miasto jest pełne uliczek, w których można się zgubić i zakończyć spacer po wspaniałej promenadzie.

 

zapisz
xbrchx

 

Centra kulturalne i historyczne

Chorwacja to kraj o burzliwej przeszłości historycznej: związki, rozłamy, wielkie okresy monarchiczne, komunizm, wojny domowe i niepodległościowe, które zdeterminowały historię wszystkich jej miast. Istnieje wiele pozostałości po jego przeszłości i można je podziwiać w budynkach takich jak mur Ston, jeden z najdłuższych w Europie, czy zamek Trakoscan z widokiem na wspaniałe jezioro. Dwa miasta o wielkim znaczeniu historycznym to Varazdin, pełne kościołów i klasztorów, które ożywiają urokliwe stare miasto, oraz Primosten, położony na wysepce ze wspaniałymi plażami.

 

zapisz
iascic
zapisz
Zagreb
zapisz
Gaspar Janos

 

Chorwacja to mały raj w środku Europy: ciesz się alternatywnym miesiącem miodowym, aby odkryć ten wyjątkowy skarb. Życzymy Wam przepięknej i niezapomnianej podróży poślubnej!

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!