Miesiąc miodowy na Dominikanie - wyspa, która ma WSZYSTKO!

Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikany określiło tę wyspę, jako kraj „który ma wszystko”. Namalowany wprost na spełnienie niemożliwych marzeń. Co Wy na to?

Miesiąc miodowy na Dominikanie - wyspa, która ma WSZYSTKO!
  • Kierunek podróży
  • Polecane
  • Polska

Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikany określiło tę wyspę, jako kraj „który ma wszystko”. Plaże Punta Cana, bogactwo kultury i historyczne miasta, naturalna bujność terenów zielonych to tylko kilka przykładów, które potwierdzają tę definicję. Z trzema możliwościami spędzania wolnego czasu w kieszeni, każdy miesiąc miodowy na Dominikanie jest prezentem dla nowożeńców.

 

zapisz
Valentin Valkov

 

Republika Dominikany

Publikacja

Dominikana jest drugim co do wielkości po Kubie krajem na Karaibach, częścią wyspy La Española wraz z Haiti, pierwszym amerykańskim odkryciem Kolumba i terytorium, które odpowiada pierwszemu europejskiemu osadnictwu w historii. Rzeczywiście, Santo Domingo, jego stolica, uważa się za pierwsze miasto Nowego Świata, a jego bogata kultura i historia wraz z plażami – jest wspaniałą przestrzenią do nauki nowego stylu życia.

Położenie wyspy jest uprzywilejowane –  z Oceanem Atlantyckim na północy i Morzem Karaibskim na południu. Ponadto lokalizacja ta pozwala cieszyć się tropikalnym klimatem przez cały rok (od 19 do 34 stopni), więc w każdej chwili dobrze jest zorganizować miesiąc miodowy, który spełni oczekiwania. Punta Cana, miejsce zabawy i rajskie plaże, jest głównym ośrodkiem rekreacji.

 

zapisz
Ufficio del Turismo della Repubblica Dominicana

 

Dziedzictwo Santo Domingo i Puerto Plata

Będąc pierwszym amerykańskim miastem, jego przeszłość jest bardzo bogata. Z tego powodu warto na kilka godzin zapomnieć o wygodzie oferowanych przez kurorty i rzucić się w ramiona kolonialnego miasta, autentycznego raju starożytnej historii.

Kolonialne miasto składa się z 16 pełnych uroku ulic i typowej architektury tamtych czasów odzwierciedlonej w zabudowie od XVI do XX wieku. Aby nie przegapić szczegółów tego obszaru, miasto oferuje mały pociąg, który przejeżdża przez wszystkie te wybrukowane klejnoty, Chu Chu Colonial, z 45 minutami uroku, który może zakończyć się Ogrodem Botanicznym lub fantastycznym Malecón otwartym na piękno morza Karaibów. Ponadto niektóre centra handlowe w mieście (zwłaszcza te w Central Polygon) są zaopatrzone w typowe produkty Dominikany, takie jak guayabera (męska lniana kurtka), skórzany portfel czy ubrania lokalnych artystów.

 

zapisz
chessbeck

 

W prowincji Santo Domingo znajdują się trzy hotele sieci Be Live Experience, a w szczególności: Garden, Suites i Beach. Trzy ośrodki, położone w gminie na wybrzeżu Boca Chica, obejmują spa, plażę i luksusowe udogodnienia all inclusive.

 

zapisz
Be Live Experience Hamaca Garden

 

Ponadto sieć Be Live Experience jest właścicielem kolejnej luksusowej przestrzeni w Puerto Plata, Collection Marien. W tym portowym mieście można oddychać wyjątkowym morskim powietrzem,. Łączy się ono z architektonicznym pięknem wiktoriańskich budynków z XIX wieku, których najwięcej znajduje się na Karaibach, oraz z monumentalną górą Loma Isabel de Torres.

 

zapisz
Be Live Experience Hamaca Garden
zapisz
Sylvia Kania

 

Komfort Punta Cana

Na przykładzie małżeństwa Atlantyku i Karaibów – Punta Cana jest idealnym miejscem dla nowożeńców. Na miesiąc miodowy, który łączy kulturę, zabawę i relaks, Dominikana jest wyjątkowa –  raj na plaży, jako główna atrakcja – dostępna również na uroczystości weselne. Krystalicznie czysta woda, jest jej wielką wartością w połączeniu z drobnym białym piaskiem i darami bardziej tropikalnej natury, obfitująca w roślinach kokosowych. Obszar ten jest również idealny do nurkowania w głębinach morskich i doceniania niezwykłej bioróżnorodności, która znajduje się w głębinach morskich. Miłośnicy golfa, oraz ci, którzy mają odwagę spróbować tego sportu po raz pierwszy, znajdą doskonałość 11 pól do ćwiczenia kilku uderzeń.

 

zapisz
Ufficio del Turismo della Repubblica Dominicana

 

Większość renomowanych hoteli skupia się w tej niebiańskiej krainie. Eden Roc w Cap Cana znajduje się w jednej z najbardziej uprzywilejowanych plaż w kraju. Jego tropikalne ogrody i 34 luksusowe apartamenty to dopiero początek tego karaibskiego doświadczenia. W zatoce Tortuga Oscar de la Renta, był odpowiedzialny za projektowanie wnętrz luksusowych willi. Dzięki tej prezentacji pozostałe niespodzianki są wyjątkowe, aby cieszyć się rajem.

 

zapisz
Eden Roc at Cap Cana
zapisz
Tortuga Bay

 

Podobnie Dream Palm Beach to kolejny z dużych kurortów, które kąpią się na wybrzeżu Punta Canta i łączą w sobie doskonałość plaży z wykwintnymi restauracjami i nieskończonymi udogodnieniami. Be Live Hotels jest tu właścicielem Kolekcji Punta Cana, a Majestic Resorts ze swojej strony zamyka luksusową ofertę trzema wspaniałymi przestrzeniami: Colonial, Elegance i Mirage.

 

zapisz
Dream Palm Beach
zapisz
Majestic Resorts Colonial Punta Cana

 

Naturalne klejnoty: Samaná i La Romana

Karaiby, oprócz magii wybrzeży, plaż i najwspanialszych głębin, posiadają wyjątkową panoramę w kontekście przyrody, korzystającą ze szczególnego wpływu tropikalnego klimatu. W ten sposób Samaná jest scenerią dokumentalną i dziką stroną kraju. Zielona, z sercem pełnym wrażeń, jej leśna powierzchnia zawiera zatoki, wodospady i góry. Widoki są oszałamiające i przynoszą to, co najlepsze z Matki Natury, najbardziej żądnym przygód i fanatykom przyrody. Jej plaże są przeznaczone do uprawiania sportów takich jak bodyboarding. Istnieją jednak również przestrzenie ukształtowane przez człowieka, takie jak kosmopolityczne miasto Samaná, podbite przez głównych miłośników okolicy, czy Las Terrenas, spokojne i nadmorskie miasteczko.

 

zapisz
Konstantin Kopachinsky

 

Z kolei La Romana triumfuje z kilku powodów, które z czasem się zmieniły. Przed laty trzcina cukrowa, była jego głównym zabezpieczeniem. W dzisiejszych czasach ważne są również plaże, nurkowanie i golf. Z tego powodu, oprócz gwiazdy trzciny cukrowej na Dominikanie, La Romana była w stanie przyciągnąć podróżników, którzy szukają sposobu na zabawę i przeżycie nowych doświadczeń.

 

zapisz
Ufficio del Turismo della Repubblica Dominicana

 

Jak twierdzi Ministerstwo Turystyki Dominikany, Republika Dominikany ma wszystko i stanowi najlepsze miejsce na perfekcyjny miesiąc miodowy. Namalowany wprost na spełnienie niemożliwych marzeń. Co Wy na to?

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!