Bali- rajski kierunek podróży poślubnej. Poznaj go!

Dla każdej Pary Młodej ważne jest to, gdzie pojedzie w swoją podróż poślubną. To w końcu niezwykły czas, uroczysty początek małżeństwa, czas, który wspomina się z wielkim uśmiechem na twarzy.

Mila Supinskaya Glashchenko
Mila Supinskaya Glashchenko

Część Par decyduje się na wyjazd w typowo turystyczne miejsca, a część wybiera bardziej egzotyczne destynacje. Jedną z takich możliwości jest Bali- magiczna, egzotyczna wyspa.

Rainbow
Rainbow

Bali to indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jej stolicą jest Denpasar. Stanowi zasadniczą część prowincji Bali. Znaczną część wyspy porastają lasy tropikalne. Bali słynie z wulkanicznego pasma górskiego. Znane jest również z oryginalnej kultury i sztuki. Ludność zwana jest Balijczykami. Wyznają hinduizm balijski. Bali zyskało niepodległość polityczną w XVI wieku.

Pavel Ilyukhin
Pavel Ilyukhin

Bali, nazywana przez wielu, co jest całkiem zrozumiałe, „Wyspą bogów”, kojarzy się ze wszystkim, co najlepsze: piaszczystymi plażami, lazurową taflą oceanu, słońcem . Rzeczywistość jest jeszcze bardziej magiczna. Oprócz plaż Bali oferuje turystom bogatą kulturę, tradycyjną architekturę, świątynie z hipnotyzującymi ceremoniami, soczyście zielone tarasy ryżowe, od których nie sposób jest oczy oderwać, wulkaniczne wzgórza oraz miejsca idealne do nurkowania i surfowania, a nawet gorące źródła.

Rainbow
Rainbow

Od najdawniejszych czasów Bali pozostawało pod wpływem sąsiedniej Jawy. Wchodziło w skład kolejnych królestw, których ośrodkiem była właśnie ona. Od 1343 roku znajdowała się w granicach najpotężniejszego z nich- królestwa Majapahit. W XVI wieku Bali zyskało niezależność polityczną, a po podbiciu Jawy przez muzułmanów (koniec XVI wieku) stało się centrum bogatej, pozostającej pod wpływem sztuki południowoindyjskiej, oryginalnej indonezyjskiej kultury, cechującej się m.in. bogatą ornamentyką, z motywami figuralnymi, roślinnymi, fantastycznymi, występującymi w malarstwie na tkaninach, rzeźbie w kamieniu i drewnie, w batiku, w świątyniach, rozwiniętym złotnictwem i płatnerstwem oraz tzw. teatrem cieni (wayang).

Rainbow
Rainbow

Klimat tej wyspy sprzyja wypoczynkowi przez cały rok (tam można zapomnieć o zimie! Chyba każdy z nas o tym marzy!)- jadąc tam nie trzeba się obawiać tego, że pogoda nie będzie dobra. Poza tym warto zaznaczyć, że Bali to miejsce o niezwykłej kulturze. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów, a egzotyczne otoczenie, buddyjskie świątynie i obrzędy, które można tam zaobserwować sprawiają, że ta podróż na pewno będzie wyjątkowa i inspirująca.

Rainbow
Rainbow

Bali oferuje wiele sposobów wypoczynku- wokół całej wyspy jest mnóstwo malowniczych plaż, można również skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych lub skorzystać z oferty doskonałych hotelowych SPA. Zawsze masz możliwość udać się na wycieczkę w jedno z magicznych miejsc, takich jak na przykład wulkan Batur i jego rozległa kaldery z jeziorem Batur (geopark UNESCO), świątynia Tempaksiring i święte źródła, świątynia Taman Ayun z XVII w., Las Małp, można również wybrać się na spływ w dół rzeki Ayung (klasa trudności I i II) wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Rainbow
Rainbow
Pavel Ilyukhin
Pavel Ilyukhin

Wszystkie te elementy składają się na idealną, bardzo romantyczną podróż po ślubną. Bali to będzie Twój raj. Odkryj go już dzisiaj- wspomnienia z tej podróży na pewno będą niezapomniane! Taką podróż zapewni Ci biuro podróży Rainbow! Nie zwlekaj! Już dziś sprawdź jego ofertę!

Skomentuj artykuł

Blog ślubny, czyli relacja z przygód i podróży poślubnych! Wspaniała pamiątka.
Blog ślubny, czyli relacja z przygód i podróży poślubnych! Wspaniała pamiątka.
Niesamowite wspomnienia zapisane na blogu. Pamiętnik Waszej miłości!
Jak przygotować animacje dla dzieci na wesele? Fantastyczne pomysły!
Jak przygotować animacje dla dzieci na wesele? Fantastyczne pomysły!
Twoje dziecko pokocha wesela w gronie rówieśników!
Najlepsze blogi ślubne! Poznaj je!
Najlepsze blogi ślubne! Poznaj je!
Tak inspirująco dawno nie było. Ślubna blogosfera górą!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji