Bali- rajski kierunek podróży poślubnej. Poznaj go!

Dla każdej Pary Młodej ważne jest to, gdzie pojedzie w swoją podróż poślubną. To w końcu niezwykły czas, uroczysty początek małżeństwa, czas, który wspomina się z wielkim uśmiechem na twarzy.

Mila Supinskaya Glashchenko
Mila Supinskaya Glashchenko

Część Par decyduje się na wyjazd w typowo turystyczne miejsca, a część wybiera bardziej egzotyczne destynacje. Jedną z takich możliwości jest Bali- magiczna, egzotyczna wyspa.

Rainbow
Rainbow

Bali to indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jej stolicą jest Denpasar. Stanowi zasadniczą część prowincji Bali. Znaczną część wyspy porastają lasy tropikalne. Bali słynie z wulkanicznego pasma górskiego. Znane jest również z oryginalnej kultury i sztuki. Ludność zwana jest Balijczykami. Wyznają hinduizm balijski. Bali zyskało niepodległość polityczną w XVI wieku.

Pavel Ilyukhin
Pavel Ilyukhin

Bali, nazywana przez wielu, co jest całkiem zrozumiałe, „Wyspą bogów”, kojarzy się ze wszystkim, co najlepsze: piaszczystymi plażami, lazurową taflą oceanu, słońcem . Rzeczywistość jest jeszcze bardziej magiczna. Oprócz plaż Bali oferuje turystom bogatą kulturę, tradycyjną architekturę, świątynie z hipnotyzującymi ceremoniami, soczyście zielone tarasy ryżowe, od których nie sposób jest oczy oderwać, wulkaniczne wzgórza oraz miejsca idealne do nurkowania i surfowania, a nawet gorące źródła.

Rainbow
Rainbow

Od najdawniejszych czasów Bali pozostawało pod wpływem sąsiedniej Jawy. Wchodziło w skład kolejnych królestw, których ośrodkiem była właśnie ona. Od 1343 roku znajdowała się w granicach najpotężniejszego z nich- królestwa Majapahit. W XVI wieku Bali zyskało niezależność polityczną, a po podbiciu Jawy przez muzułmanów (koniec XVI wieku) stało się centrum bogatej, pozostającej pod wpływem sztuki południowoindyjskiej, oryginalnej indonezyjskiej kultury, cechującej się m.in. bogatą ornamentyką, z motywami figuralnymi, roślinnymi, fantastycznymi, występującymi w malarstwie na tkaninach, rzeźbie w kamieniu i drewnie, w batiku, w świątyniach, rozwiniętym złotnictwem i płatnerstwem oraz tzw. teatrem cieni (wayang).

Rainbow
Rainbow

Klimat tej wyspy sprzyja wypoczynkowi przez cały rok (tam można zapomnieć o zimie! Chyba każdy z nas o tym marzy!)- jadąc tam nie trzeba się obawiać tego, że pogoda nie będzie dobra. Poza tym warto zaznaczyć, że Bali to miejsce o niezwykłej kulturze. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów, a egzotyczne otoczenie, buddyjskie świątynie i obrzędy, które można tam zaobserwować sprawiają, że ta podróż na pewno będzie wyjątkowa i inspirująca.

Rainbow
Rainbow

Bali oferuje wiele sposobów wypoczynku- wokół całej wyspy jest mnóstwo malowniczych plaż, można również skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych lub skorzystać z oferty doskonałych hotelowych SPA. Zawsze masz możliwość udać się na wycieczkę w jedno z magicznych miejsc, takich jak na przykład wulkan Batur i jego rozległa kaldery z jeziorem Batur (geopark UNESCO), świątynia Tempaksiring i święte źródła, świątynia Taman Ayun z XVII w., Las Małp, można również wybrać się na spływ w dół rzeki Ayung (klasa trudności I i II) wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Rainbow
Rainbow
Pavel Ilyukhin
Pavel Ilyukhin

Wszystkie te elementy składają się na idealną, bardzo romantyczną podróż po ślubną. Bali to będzie Twój raj. Odkryj go już dzisiaj- wspomnienia z tej podróży na pewno będą niezapomniane! Taką podróż zapewni Ci biuro podróży Rainbow! Nie zwlekaj! Już dziś sprawdź jego ofertę!

Skomentuj artykuł

Soki pełne kolorów i zdrowia? Tak! Mamy dla Was propozycją nowoczesną, kolorową i łatwą!
Soki pełne kolorów i zdrowia? Tak! Mamy dla Was propozycją nowoczesną, kolorową i łatwą!
Pomoże im dobrze rozpocząć wspólne życie. Dobrze, a przede wszystkim zdrowo. A może i Ty, jako Gość weselny zdecydujesz się właśnie na taką wyciskarkę? Zdecydowanie tak!
Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
O drugiej edycji Wedding Club mówiono w branży już od jakiegoś czasu. Było to coś wyjątkowego w kalendarzu ślubnych eventów. Dzisiaj mamy dla Was fantastyczną relację zdjęciową z tych cudownych chwil. Nie możesz tego przegapić. Zapoznaj się z kulisami branży ślubnej i odkryj piękne wnętrza Showroomu Ksis. Zapraszamy!
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Loteria ślubna to oryginalny pomysł na upominki dla gości weselnych, świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do podzielenia się swoim szczęściem z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji