Miesiąc miodowy na wyspach Turks i Caicos: klejnot na wodach Atlantyku na Karaibach!

Pomimo ziemskiego stanu, nasza planeta posiada liczne raje rozsiane po całym jej obszarze geograficznym.

Miesiąc miodowy na wyspach Turks i Caicos: klejnot na wodach Atlantyku na Karaibach!
  • Kierunek podróży
  • Rada
  • Polska

Pomimo ziemskiego stanu, nasza planeta posiada liczne raje rozsiane po całym jej obszarze geograficznym. Niektóre są bardzo znane, ale aby rozwinąć tajemnicę, uwiecznić tę iskrę, która pozwala nam zachować iluzję, istnieją inne miejsca o rzadkiej urodzie, które wciąż opierają się wielkiemu napływowi turystów. Wyspy Turks i Caicos to jeden z tych sekretnych rajów zaprojektowanych na niesamowite miesiące miodowe i godny Twoich najlepszych marzeń.

 

zapisz
BlueOrange Studio

 

Wyspy Turks i Caicos

Publikacja

Ocean Atlantycki ma niezwykłe skarby. Jednymi z nich są Wyspy Turks i Caicos (TCI), na północ od La Española, wyspa Haiti i Republika Dominikany. Pomimo niemal karaibskiego położenia (nie jest skąpane w Morzu Karaibskim, ale należy do regionu Karaibów i utrzymuje niezwykle krystalicznie czyste wody), przedmiotowe terytorium jest zależne od Wielkiej Brytanii. W związku z tym językiem urzędowym jest język angielski, ale obecność obywateli Dominikany pozwala znaleźć się wśród mnóstwa osób mówiących po hiszpańsku. Na wschodzie Kuba i Bahamy (ten sam archipelag) dzielą ten morski spektakl z TCI.

Wyspy Caicos składają się z sześciu głównych i dwóch mniejszych wysp. Jego nazwa wywodzi się od raf koralowych, które wyrastają z kolorowych głębin morskich, idealny prezent ślubny dla nowożeńców. Z drugiej strony Wyspy Turks mają dwie dzielnice, które wywodzą się z dwóch fantastycznych wysp, Salt Cay i Grand Turk, autentycznych rajów. Ogólnie rzecz biorąc, terytorium zamorskie ze stolicą w Cockburn Town obejmuje aż 28 wysp niezwykłej atrakcji ze wspaniałą średnią temperaturą 26 stopni, aby móc cieszyć się plażą przez cały rok.

 

zapisz
EpicStockMedia
zapisz
Jo Ann Snover

 

Naturalna magia na kontynencie

W przypadku wysp o tych cechach brak bujnego terytorium miejskiego (który nie jest potrzebny) sprawia, że flora i fauna są wielką atrakcją. Roślinność tworzą sosny i namorzyny, architekci wielkiej różnorodności biologicznej, i zielona szeroka panorama prezentowana nowożeńcom, którzy zaryzykują jej odkrywanie. Przywódcą tej naturalnej armii jest czerwony kaktus, przypominający turecki kapelusz, zwany „fez”, choć nazwa wyspy wywodzi się od osmańskich piratów, zwanych „Turkami”. Najlepsze zdjęcia z Twojej podróży będą miały dokumentalne tło w tych krainach, bogatych również w strome góry, stawy w pełnej przyrodzie i bycie wśród różnych szlaków migracyjnych. W pewnych okresach na wyspach żyje do 150 gatunków, chociaż różowe flamingi są najbardziej imponującymi zwierzętami w okolicy.

 

zapisz
Jo Ann Snover

 

Niezrównane plaże

Wyspy Turks i Caicos mają linię brzegową o powierzchni 332 m2. Na powierzchni białe plaże łączą się z czystą wodą Atlantyku, piękną i przejrzystą jak wieczny kryształ. Plaża Grace Bay w Providenciales jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Istnieje większość dużych hoteli archipelagu, takich jak The Regent Grand, fantastyczny kurort z absolutną prywatnością, spokojem, elegancją, świetnym stylem, z polem golfowym i wspaniałymi terenami zielonymi. Toskania triumfuje swoimi pokojami z widokami, apartamentami i doświadczeniami, jakie oferuje na archipelagu.

Venetian Grace Bay, również u podnóża tej imponującej plaży, to jedna z najbardziej wyrafinowanych przestrzeni na wyspach. Luksusowe centrum, w którym wyróżnia się „Provo Golf Club” i szeroka gama zajęć poświęconych kultowi ciała. Beach House Turks & Caicos ze swoim wyglądem domku dla lalek, oferuje między innymi spa dla nowożeńców, golf i nurkowanie. Innym bardzo luksusowym jest Seven Stars Resort & Spa, który zachowuje wyrafinowaną esencję tropikalną z ważnymi wpływami greckimi.

 

zapisz
Jo Ann Snover
zapisz
The Regent Grand

 

Ciesz się pokojami pieszczonymi przez szum fal w Aquamarine Beach House, podczas gdy w Gansevoort możesz cieszyć się neocygańską elegancją dużej sieci luksusowych kurortów, ale w dużej mierze dostosowanych do środowiska TCI. Wreszcie, Somerset składa się z willi z widokiem na morze, które tworzą małą wioskę z jednym z najbardziej spektakularnych widoków na świecie, a także z rozrywką i wspaniałym spokojem.

Zapote Bay, Taylor Bay i Governor’s Beach to tylko niektóre ze wspaniałych plaż. Baia Longa i Banco Caicos to fantastyczne miejsca do uprawiania sportów wodnych, takich jak spływy kajakowe i kiteboarding.

 

zapisz
Gansevoort Turks & Caicos

 

Piękno w głębinach morza

Głęboko w TCI znajdziesz prawdziwe show, gdzie gwiazdami są ogromne przestrzenie raf koralowych. Archipelag jest jak cukierek dla wszystkich nowożeńców, którzy chcą zapuścić się w głąb świata. Co więcej, dzięki osadzaniu się na wapiennych skałach wysp i podnoszeniu się gleby w okolicy, głębokość nie jest nadmierna, widoczność bardzo szeroka i można pozwolić sobie na nurkowanie. 

W koralowym lesie na dnie oceanu humbaki, manty, płaszczki, delfiny, żółwie, rekiny, graniki i barakudy, by wymienić tylko najbardziej spektakularne gatunki, przechodzą tak spokojnie, jak w swoim salonie. Cud, którym mogą cieszyć się tylko oczy prawdziwych poszukiwaczy przygód.

 

zapisz
TheBigMK
zapisz
Ethan Daniels

 

Zwyczaje Wysp Turks i Caicos

Chociaż politycznie nie mają nic wspólnego z Bahamami, stanowią część tego samego archipelagu i dlatego dzielą większość kultury. Jeśli zdecydujesz się na podróż do tego małego raju, zachęcamy do spróbowania jego typowych i smacznych potraw, z których wiele pochodzi z La Concha, ślimaka morskiego, który od dawna stanowi podstawę wielu przepisów. Głównymi daniami są naleśniki z Concha i sałatka Concha.

Miesiąc miodowy to eksploracja danego miejsca, od jego powierzchni po serce. Dlatego też polecamy Wam również delektowanie się Ripsaw i Junkanoo, dwoma lokalnymi i bahamskimi gatunkami muzycznymi, które wypełniają wyspy słodkimi, rytmicznymi i rodzimymi melodiami. Dodatkowo odkryj sztukę i rzemiosło, które wciąż żyje, pomimo wyginięcia dziedzictwa kulturowego Indii.

 

zapisz
Ethan Daniels

 

Czy znaliście Wyspy Turks i Caicos wcześniej? Jeśli odpowiedź brzmiała „nie”, właśnie przedstawiliśmy Wam świetny pomysł na spędzenie miesiąca miodowego. Nie przegapcie tej okazji i cieszcie się tym rajem tylko we dwoje!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!