Odwiedź raj podczas miesiąca miodowego w Kostaryce!

W Kostaryce, raju Ameryki Środkowej! Przyroda, kultura i plaże współistnieją w niebiańskiej harmonii, która czyni ten kraj wspaniałym.

Odwiedź raj podczas miesiąca miodowego w Kostaryce!
  • Kierunek podróży
  • Editor-choice
  • Polska

Oprócz tego, że jest wspaniałym miejscem docelowym, Kostaryka jest również wspaniałym miejscem do życia, ale oczywiście większość z nas mieszka z dala od tego miejsca, więc nasz miesiąc miodowy jest idealną okazją do odwiedzenia go. W Kostaryce, raju Ameryki Środkowej graniczącej z Nikaraguą i Kolumbią, przyroda, kultura i plaże współistnieją w niebiańskiej harmonii, która czyni ten kraj wspaniałym. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym ziemskim raju!

 

zapisz
Zankyou Weddings

 

Ochrona i dbałość

Publikacja

Charakterystycznym elementem tego kraju jest jego dzika przyroda, widoczna w każdym zakątku; lasy tropikalne to niekwestionowane piękno tego kraju: widowisko tak wspaniałe, że od zawsze się o nie dba i chroni je. 17 parków narodowych i 7 rezerwatów biologicznych to wielkie skarby, które oprócz tego, że są jedną z głównych atrakcji, czynią Kostarykę najbardziej zielonym krajem na świecie. Eko-zrównoważony rozwój jest wartością o żywotnym znaczeniu dla tej ziemi.

Rezerwat Przyrody Monteverde, Park Narodowy Tortuguero i Park Narodowy Poás Volcano to tereny o niezwykłej urodzie, zamieszkane przez wszelkiego rodzaju gatunki zwierząt; Park Narodowy Corcovado i Rezerwat Biologiczny Isla del Caño szczycą się największą różnorodnością biologiczną na świecie dzięki najwyższym standardom opieki i ochrony. W pobliżu Kura Desing Villas, położony w centrum Bahía Ballena, to kompleks hotelowy, w którym można odizolować się od świata, odzyskać energię i odkryć nieznane terytoria kraju. Na północy, w regionie San Carlos, Chachagua Rainforest Hotel & Hacieda to idealne miejsce na pobyt w fantastycznej dżungli znajdującej się na obszarze ochrony biologicznej.

 

zapisz
Kura Design Villas
zapisz
Chachagua Rainforest Hotel & Hacieda

 

Imponująca fauna i flora

W stosunku do wielkości kraju (50 000 km²) jego naturalny składnik jest jednym z najważniejszych na świecie: duża część zasługi wynika z 58 różnych mikroklimatów i ogromnej bioróżnorodności zamieszkujących go zwierząt i roślin, co stanowią 5% wszystkich form życia na planecie. Wśród nich ponad 2000 gatunków drzew oraz ponad 80 ras ptaków, wśród których wyróżniamy kolorowe kolibry, papugi i tukany. Manty, rekiny, wieloryby i nieskończona różnorodność tropikalnych ryb zamieszkują rzeki i morza Kostaryki, natomiast na kontynencie znajdziemy tysiąc gatunków storczyków, 200 klas płazów, jaguary, małpy, pancerniki i inne cudowne gatunki.

 

zapisz
Simon Dannhauer

 

Wymarzone plaże

Wybrzeże rozwidla się na dwa imponujące obszary skąpane w krystalicznym morzu, gdzie można uprawiać doskonałe zajęcia dla miłośników morskiego świata; Nowożeńcy spędzą dni między elektryzującą przygodą w wodzie a długimi spacerami ulicami tego raju. Białe piaszczyste plaże otwierają się na Ocean Spokojny, widowisko koralowe i fale dla surferów; półwysep Nicoya (Guacanaste) znany jest z tego, że wita turystów w jednym ze swoich kompleksów: Esterillos, Jacó, Hermosa i Boca Barranca, idealnych destynacjach dla surferów, nawet jeśli bardziej doświadczeni wolą Park Narodowy Marino Ballena lub słynną część Golfito za „dużą lewą falę”, jedną z największych fal na świecie.

Na drugim końcu wyspy, zaledwie 3 godziny jazdy samochodem i 45 minut samolotem, znajdują się plaże skąpane w Morzu Karaibskim, jednym z zakazanych owoców naszej planety: rafie koralowej, będącej częścią Parque Nacional di Cahuita, skarb, którego szukają miłośnicy sportów podwodnych dzięki spektaklowi tysiąca odcieni, które go barwią.

 

zapisz
Simon Dannhauer

 

Wulkany

Chociaż większość z nich jest nieaktywna, Kostaryka jest głównym pierścieniem Pacyficznego Pasa Ognia dzięki 100 wulkanom obecnym na terytorium, z których 10 jest nadal aktywnych: dodaje to kolejny ekosystem do różnorodności środowisk, które nowożeńcy mogą odkryć podczas miesiąca miodowego, przeprowadzając tysiące zabawnych i ekscytujących zajęć. Poás, Irazú, Rincón de la Vieja, Turrialba i Arenal to 5 najczęściej odwiedzanych wulkanów, przede wszystkim Arenal; Springs Resort Spa oferuje luksusowe zakwaterowanie zaledwie 30 minut jazdy samochodem od wulkanu: hotel położony jest w pobliżu jednego z najbardziej tajemniczych i fascynujących lasów na ziemi. Wzdłuż laguny Arenal, źródła życia i komfortu dzięki swojemu chłodowi, znajduje się Tabacon Grand Spa Thermal Resort, luksusowy kompleks hotelowy, w którym można kąpać się w wodach termalnych.

 

zapisz
Esdelval
zapisz
The Spring Resort SPA
zapisz
Tabacon Grand SPA Thermal Resort

 

Przygoda i kultura

Miesiąc miodowy jest synonimem relaksu, a miejsca takie jak Kostaryka są warte dodatkowego wysiłku, aby cieszyć się wszystkimi spektakularnymi miejscami, które mają do zaoferowania. Stolica, San José, jest idealna na przyjemną i kulturalną wizytę turystyczną, chociaż możliwość przeżycia przygód napędzanych adrenaliną jest tym, co najbardziej przyciąga turystów do tego miejsca: rafting, windsurfing, spływy kajakowe, wędkarstwo sportowe i surfing.

Ciepła i gościnna ludność Kostaryki to kolejna osobliwość tego wspaniałego kraju; pochodzenia przed hiszpańskiego, obecnie jest wynikiem zmieszania się kilku ras, które stopniowo przystosowują się do określonej grupy etnicznej i kolonii imigrantów bardzo ważnych dla tego narodu: najliczniejsi są Afrykanie, ale są też społeczności Chińczyków, Żydzi, Libańczycy i Włosi. W Kostaryce obecni są również Indianie, w tym: Bribri, Cabécar, Maleku, Teribe, Boruca, Ngöbe, Huetar i Chorotega. Wielokulturowość i imponujące środowisko naturalne są tłem demokratycznego narodu, w którym armia została zniesiona w 1948 r., W której panuje pokój i harmonia między zamieszkującymi ją narodami: dzięki temu Kostaryka może pochwalić się pierwszym miejsce w rankingu Happy Planet opublikowanym przez Fundację Nowa Ekonomia.

 

 

Kraj Ameryki Środkowej cieszy się wyjątkową kombinacją elementów tak wspaniałych, że zawsze ma w sobie tysiąc niespodzianek. Biuro Turystyczne Kostaryki jest najcenniejszym źródłem informacji dla wszystkich małżonków, którzy wybrali ją jako cel podróży poślubnej. Tu po prostu trzeba przyjechać!

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!