Odwiedź raj podczas miesiąca miodowego w Kostaryce!

W Kostaryce, raju Ameryki Środkowej! Przyroda, kultura i plaże współistnieją w niebiańskiej harmonii, która czyni ten kraj wspaniałym.

Odwiedź raj podczas miesiąca miodowego w Kostaryce!
  • Kierunek podróży
  • Editor-choice
  • Polska

Oprócz tego, że jest wspaniałym miejscem docelowym, Kostaryka jest również wspaniałym miejscem do życia, ale oczywiście większość z nas mieszka z dala od tego miejsca, więc nasz miesiąc miodowy jest idealną okazją do odwiedzenia go. W Kostaryce, raju Ameryki Środkowej graniczącej z Nikaraguą i Kolumbią, przyroda, kultura i plaże współistnieją w niebiańskiej harmonii, która czyni ten kraj wspaniałym. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym ziemskim raju!

 

zapisz
Zankyou Weddings

 

Ochrona i dbałość

Charakterystycznym elementem tego kraju jest jego dzika przyroda, widoczna w każdym zakątku; lasy tropikalne to niekwestionowane piękno tego kraju: widowisko tak wspaniałe, że od zawsze się o nie dba i chroni je. 17 parków narodowych i 7 rezerwatów biologicznych to wielkie skarby, które oprócz tego, że są jedną z głównych atrakcji, czynią Kostarykę najbardziej zielonym krajem na świecie. Eko-zrównoważony rozwój jest wartością o żywotnym znaczeniu dla tej ziemi.

Rezerwat Przyrody Monteverde, Park Narodowy Tortuguero i Park Narodowy Poás Volcano to tereny o niezwykłej urodzie, zamieszkane przez wszelkiego rodzaju gatunki zwierząt; Park Narodowy Corcovado i Rezerwat Biologiczny Isla del Caño szczycą się największą różnorodnością biologiczną na świecie dzięki najwyższym standardom opieki i ochrony. W pobliżu Kura Desing Villas, położony w centrum Bahía Ballena, to kompleks hotelowy, w którym można odizolować się od świata, odzyskać energię i odkryć nieznane terytoria kraju. Na północy, w regionie San Carlos, Chachagua Rainforest Hotel & Hacieda to idealne miejsce na pobyt w fantastycznej dżungli znajdującej się na obszarze ochrony biologicznej.

 

zapisz
Kura Design Villas
zapisz
Chachagua Rainforest Hotel & Hacieda

 

Imponująca fauna i flora

W stosunku do wielkości kraju (50 000 km²) jego naturalny składnik jest jednym z najważniejszych na świecie: duża część zasługi wynika z 58 różnych mikroklimatów i ogromnej bioróżnorodności zamieszkujących go zwierząt i roślin, co stanowią 5% wszystkich form życia na planecie. Wśród nich ponad 2000 gatunków drzew oraz ponad 80 ras ptaków, wśród których wyróżniamy kolorowe kolibry, papugi i tukany. Manty, rekiny, wieloryby i nieskończona różnorodność tropikalnych ryb zamieszkują rzeki i morza Kostaryki, natomiast na kontynencie znajdziemy tysiąc gatunków storczyków, 200 klas płazów, jaguary, małpy, pancerniki i inne cudowne gatunki.

 

zapisz
Simon Dannhauer

 

Wymarzone plaże

Wybrzeże rozwidla się na dwa imponujące obszary skąpane w krystalicznym morzu, gdzie można uprawiać doskonałe zajęcia dla miłośników morskiego świata; Nowożeńcy spędzą dni między elektryzującą przygodą w wodzie a długimi spacerami ulicami tego raju. Białe piaszczyste plaże otwierają się na Ocean Spokojny, widowisko koralowe i fale dla surferów; półwysep Nicoya (Guacanaste) znany jest z tego, że wita turystów w jednym ze swoich kompleksów: Esterillos, Jacó, Hermosa i Boca Barranca, idealnych destynacjach dla surferów, nawet jeśli bardziej doświadczeni wolą Park Narodowy Marino Ballena lub słynną część Golfito za „dużą lewą falę”, jedną z największych fal na świecie.

Na drugim końcu wyspy, zaledwie 3 godziny jazdy samochodem i 45 minut samolotem, znajdują się plaże skąpane w Morzu Karaibskim, jednym z zakazanych owoców naszej planety: rafie koralowej, będącej częścią Parque Nacional di Cahuita, skarb, którego szukają miłośnicy sportów podwodnych dzięki spektaklowi tysiąca odcieni, które go barwią.

 

zapisz
Simon Dannhauer

 

Wulkany

Chociaż większość z nich jest nieaktywna, Kostaryka jest głównym pierścieniem Pacyficznego Pasa Ognia dzięki 100 wulkanom obecnym na terytorium, z których 10 jest nadal aktywnych: dodaje to kolejny ekosystem do różnorodności środowisk, które nowożeńcy mogą odkryć podczas miesiąca miodowego, przeprowadzając tysiące zabawnych i ekscytujących zajęć. Poás, Irazú, Rincón de la Vieja, Turrialba i Arenal to 5 najczęściej odwiedzanych wulkanów, przede wszystkim Arenal; Springs Resort Spa oferuje luksusowe zakwaterowanie zaledwie 30 minut jazdy samochodem od wulkanu: hotel położony jest w pobliżu jednego z najbardziej tajemniczych i fascynujących lasów na ziemi. Wzdłuż laguny Arenal, źródła życia i komfortu dzięki swojemu chłodowi, znajduje się Tabacon Grand Spa Thermal Resort, luksusowy kompleks hotelowy, w którym można kąpać się w wodach termalnych.

 

zapisz
Esdelval
zapisz
The Spring Resort SPA
zapisz
Tabacon Grand SPA Thermal Resort

 

Przygoda i kultura

Miesiąc miodowy jest synonimem relaksu, a miejsca takie jak Kostaryka są warte dodatkowego wysiłku, aby cieszyć się wszystkimi spektakularnymi miejscami, które mają do zaoferowania. Stolica, San José, jest idealna na przyjemną i kulturalną wizytę turystyczną, chociaż możliwość przeżycia przygód napędzanych adrenaliną jest tym, co najbardziej przyciąga turystów do tego miejsca: rafting, windsurfing, spływy kajakowe, wędkarstwo sportowe i surfing.

Ciepła i gościnna ludność Kostaryki to kolejna osobliwość tego wspaniałego kraju; pochodzenia przed hiszpańskiego, obecnie jest wynikiem zmieszania się kilku ras, które stopniowo przystosowują się do określonej grupy etnicznej i kolonii imigrantów bardzo ważnych dla tego narodu: najliczniejsi są Afrykanie, ale są też społeczności Chińczyków, Żydzi, Libańczycy i Włosi. W Kostaryce obecni są również Indianie, w tym: Bribri, Cabécar, Maleku, Teribe, Boruca, Ngöbe, Huetar i Chorotega. Wielokulturowość i imponujące środowisko naturalne są tłem demokratycznego narodu, w którym armia została zniesiona w 1948 r., W której panuje pokój i harmonia między zamieszkującymi ją narodami: dzięki temu Kostaryka może pochwalić się pierwszym miejsce w rankingu Happy Planet opublikowanym przez Fundację Nowa Ekonomia.

 

 

Kraj Ameryki Środkowej cieszy się wyjątkową kombinacją elementów tak wspaniałych, że zawsze ma w sobie tysiąc niespodzianek. Biuro Turystyczne Kostaryki jest najcenniejszym źródłem informacji dla wszystkich małżonków, którzy wybrali ją jako cel podróży poślubnej. Tu po prostu trzeba przyjechać!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!