• Magazyn
  • Podróż poślubna
  • Kultura francuska i indyjskie serce: Mauritius, idealny miesiąc miodowy dla tych, którzy kochają morze!

Kultura francuska i indyjskie serce: Mauritius, idealny miesiąc miodowy dla tych, którzy kochają morze!

Dzięki gęstej roślinności w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego wyłania się Mauritius, słynący z długich plaż, krystalicznie czystej wody i białego piasku.

Kultura francuska i indyjskie serce: Mauritius, idealny miesiąc miodowy dla tych, którzy kochają morze!
  • Kierunek podróży
  • Rada
  • Polska

Dzięki gęstej roślinności w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego wyłania się Mauritius, słynący z długich plaż, krystalicznie czystej wody i białego piasku. Spokój, jaki oferuje i różnorodność kulturowa, jaką można tu znaleźć sprawiają, że obszar ten jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie na miesiąc miodowy. Wiemy coś więcej o tej cudownej krainie!

 

zapisz
Ppictures

 

Raj na ziemi

Publikacja

Jego oficjalna nazwa to Republika Mauritiusa, ale znana jest po prostu jako Mauritius lub Beach Island. Z tropikalnym klimatem umiarkowanym dzięki oceanowi, jego powierzchnia pokryta jest palmami kokosowymi, które nadają mu ten obraz tak dobrze znany na całym świecie.

Mauritius był kolonią portugalską, holenderską, brytyjską i francuską, dominacje, które następowały po sobie, uczyniły ten naród autentycznym tyglem kultur, w którym współistnieją Europejczycy, Afrykanie, Hindusi i Chińczycy. Z tego powodu na Mauritiusie znajdziesz gastronomię, która obejmuje najlepsze dania z każdej kultury i liczne uroczystości związane z wyznawanymi religiami. To miejsce, które bez wątpienia nie przestanie Cię zaskakiwać.

 

zapisz
Ohrim

 

Spektakularne, krystalicznie czyste plaże

Jeśli jest coś, co charakteryzuje Mauritius, to jest to jego długa linia brzegowa, ponad 165 kilometrów niesamowitych plaż z drobnym białym piaskiem. Otaczając się rafą koralową, na plażach nigdy nie ma dużych fal, a morze jest zawsze spokojne. Najbardziej turystycznym obszarem jest północne wybrzeże, gdzie koncentruje się większość luksusowych hoteli i gdzie organizuje się większość sportów wodnych, ponieważ cieszy się łagodnym i słonecznym klimatem z bardzo małą ilością opadów. W północnej części wybrzeża można odwiedzić plażę Grand Baie, gdzie znajdują się liczne obiekty hotelowe lub plażę Trou aux Biches, najbardziej znaną i popularną wśród mieszkańców.

 

zapisz
Photobeginner

 

Wschodnie wybrzeże charakteryzuje się najbardziej dziewiczymi plażami wyspy, gdzie masowa turystyka jest rzadkością, gdzie można podziwiać niesamowity krajobraz i laguny. Oto region Morne Brabant, niebiańskie miejsce charakteryzujące się krajobrazem bardzo podobnym do afrykańskiej sawanny, w którym do dziś zachowały się niektóre armaty, ślady wojen między Anglikami a Francuzami.

Jeśli zdecydujesz się wybrać Mauritius jako cel podróży poślubnej, koniecznie wybierz się na wyspę Isola dei Cervi: oto co wielu uważa za najpiękniejsze plaże na Mauritiusie; Isola dei Cervi to prawdopodobnie najbardziej romantyczne i przyjemne miejsce w kraju, położone na przeciwko wybrzeża, charakteryzuje się intensywnie błękitnym morzem i dziką przyrodą.

Najczęstszą rzeczą jest to, że hotele organizują jednodniowe wycieczki katamaranem, które zwykle obejmują lunch na pokładzie i kąpiel na otwartym morzu; można też pograć w golfa na licznych polach udostępnionych turystom i rozkoszować się pysznym jedzeniem w jednej z wielu restauracji.

 

zapisz
KKulikov

 

Sporty wodne

Jeśli wybrałeś Mauritius jako cel podróży poślubnej, najprawdopodobniej jesteś miłośnikiem morza i słońca, z tego powodu, nie zaniedbując intymnych i romantycznych chwil, oferta sportów wodnych jest naprawdę szeroka. Na szczęście te zajęcia są wliczone w cenę pobytu w większości luksusowych hoteli.

Dzięki nieustannemu wiatrowi i spokojnym lagunom windsurfing i kitesurfing to bardzo popularne sporty; w ostatnich latach bardzo popularny jest również padelsurfing, który polega na jeździe na falach na desce surfingowej, wiosłowaniu tylko jednym wiosłem. Oczywiście nurkowanie i snorkeling są obowiązkowymi zajęciami, jeśli jesteś na wakacjach na Mauritiusie; rafa koralowa otaczająca wyspę jest zamieszkana przez ogromną różnorodność ryb, a dzięki czystej wodzie łatwo jest obserwować bogatą faunę bez konieczności zbytniego nurkowania. 

 

zapisz
ohrim

 

Od kolonializmu Port Louis do majestatu świątyń

Ale Mauritius nie żyje tylko na plażach! Idealnym rozwiązaniem byłoby spędzenie na wyspie przynajmniej tygodnia, aby móc poświęcić trzy dni na turystykę i resztę wakacji ciesząc się bajecznymi plażami w relaksie. Wycieczka krajoznawcza może rozpocząć się w Port Louis, stolicy założonej przez Holendrów: bez wątpienia przyciągnie Cię mieszanka architektury kolonialnej i bardziej nowoczesnych budynków, takich jak spektakularne Caudan Waterfront. Zaledwie 11 km od Port Louis znajduje się Ogród Botaniczny Pamplemousses, najstarszy na półkuli południowej, który trzeba odwiedzić.

Na południe od wyspy znajdują się świątynie Grand Bassin, jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Mauritiusie, gdzie znajdują się liczne świątynie hinduistyczne, do których co roku przyjeżdżają miliony wiernych.

 

zapisz
BlueOrange Studio

 

Czysty luksus

Oferta hotelowa na Mauritiusie jest spektakularna i obejmuje obiekty godne króla, w których możesz w pełni cieszyć się najbardziej wyjątkową podróżą swojego życia. Na północnym wybrzeżu znajduje się Trou aux Biches Beachcomber Resort & Spa, luksusowy hotel, który przez wielu uważany jest za najbardziej romantyczny hotel na Mauritiusie, dzięki imponującym zachodom słońca, które można obserwować. Jest to pierwszy ekologiczny hotel na Mauritiusie, wyjątkowe miejsce luksusu i romantyzmu. Również na południowym wybrzeżu znajduje się Oberoi Mauritius, zaskakujący luksusowy hotel, oraz Constance Le Prince Maurice, Radisson Blue Poste Lafayette Resort & Spa i Le Palmiste Hotel.

 

zapisz
Le Palmiste Hotel

 

Na zachodnim wybrzeżu znajdują się Sofitel Mauritius, Imperial Resort & Spa i Sand Suites Resort & Spa, idealne hotele na rozpoczęcie wspólnego życia jako mąż i żona. Na wschodnim wybrzeżu znajduje się hotel Residence Mauritius, spektakularny obiekt przypominający kolonializm, w którym przeżyjesz wyjątkowe doświadczenie, oraz imponujący Lux Belle Mare.

 

zapisz
Lux Belle Mare

 

Wybór Mauritiusa na miesiąc miodowy jest równoznaczny z wyborem spokoju kawałka raju na ziemi, magicznego i spektakularnego miejsca, w którym znajdują się najbardziej niesamowite plaże; wybór Mauritiusa oznacza wybór jednego z najbardziej ekscytujących doświadczeń w swoim życiu!

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!