• Magazyn
  • Podróż poślubna
  • Miesiąc miodowy w Wietnamie! Pomiędzy kulturą, kulinarnymi przysmakami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami

Miesiąc miodowy w Wietnamie! Pomiędzy kulturą, kulinarnymi przysmakami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami

Wietnam to kolejny klejnot kontynentu azjatyckiego. Jego kultura sięga tysięcy lat i doskonale łączy się z majestatem jego krajobrazów.

Miesiąc miodowy w Wietnamie! Pomiędzy kulturą, kulinarnymi przysmakami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami
  • Kierunek podróży
  • Polecane
  • Polska

Wietnam to kolejny klejnot kontynentu azjatyckiego. Jego kultura sięga tysięcy lat i doskonale łączy się z majestatem jego krajobrazów. Choć turyści z całego świata odkryli już jego urok, nadal jest wspaniałym miejscem na niezapomniane podróże poślubne. Wietnam odkrywa wszystkie różne zabytki, karmi tysiącem doświadczeń i cieszy zmysły. Plaże, zapierające dech w piersiach krajobrazy roślinne, gastronomia na wysokim poziomie i wspaniali ludzie: ta kraina ma wszystko, a i kilka niespodzianek!

 

zapisz
Chanwit Whanset

 

Podobnie jak Wietnam

Publikacja

Historia Wietnamu w drugiej połowie XX wieku jest dobrze znana, ale w ciągu swojej rozległej historii państwo przeszło kilka zmian politycznych, kulturowych i społecznych. Jest to zatem miejsce, w którym istnieje silna mieszanka kultur, które wpłynęły na jego dzisiejszy wizerunek, z buddyzmem jako religią dominującą (aż 84%).

Jego geografia jest pełna kontrastów: jego powierzchnia jest w 40% górzysta, choć wyróżniają się również zupełnie przeciwne obszary, takie jak Delta Rzeki Czerwonej i Delta rzeki Cuu Longy. W ten sposób Wietnam cieszy się każdym rodzajem środowiska, od liściastych lasów po ogromne i rajskie plaże i inne piękno, takie jak Zatoka Halong, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Jego subtropikalny klimat monsunowy to idealne połączenie wszystkiego, co opisane powyżej.

 

zapisz
PhotoRoman

 

Centrum miejskie: Hanói, Hôi An i Đà Nẵng

Hánoi jest stolicą Wietnamu, a jego chaos jest głównym punktem wspólnym z dużymi miastami Azji Południowo-Wschodniej. Jednak w zaburzeniu panuje pewien porządek. Uderzającym przykładem jest organizacja ulic według różnych zawodów, która w oryginalny sposób ułatwia życie mieszkańcom i turystom.

Wśród głównych atrakcji znajdziemy jezioro Hoàn Kiếm, spacer do Świątyni Literatury, Mauzoleum Ho Chi Minha i katedrę św. Józefa z Hanói. Ponadto miasto posiada otoczenie o niepowtarzalnej scenerii przyrodniczej i sugestywnej.

 

zapisz
Hanoi Photography
zapisz
John Bill

 

 

Pomimo przepychu, który odzwierciedla stolicę, Hôi An jest jednym z najpiękniejszych miast w Wietnamie. 2000 lat historii, którą niesie na swoich barkach, przekształciło go w przestrzeń poświęconą kulturze wietnamskiej. Miasto jest autentyczne i kolorowe, wciąż otoczone echem przeszłości, zachęca do spacerów po centrum, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i doceniania emblematycznych miejsc, takich jak Japoński Kryty Most, świątynia Quan Cong i domy starożytne (zwłaszcza te z Phung Hung, Quan Thang i Tan Ky). Co więcej, nawet jeśli miasto świeci przez cały rok, ciekawie jest zorganizować wycieczkę na Święto Latarni z Pełnią Księżyca, podczas której wszystkie sztuczne światła są wyłączone i tylko kilka lamp umieszczonych w strategicznych punktach oświetla miasto.

 

zapisz
Romas_Photo
zapisz
Michał Jastrzębski

 

Aby spędzić wspaniałe dni w Hôi An, Golden Sand Resort jest jedną z najbardziej kuszących opcji. Ciesząc się nienaganną obsługą, jego wielkimi atrakcjami są widoki na ocean i ostentacyjne ogrody, a także kuchnia – jedna z najbardziej wymagających i nietuzinkowych w okolicy. Palm Garden Resort z kolei położony jest w bujnym tropikalnym ogrodzie przy plaży Cua Dai, a jego urok opiera się na połączeniu wietnamskiej tradycji i nowoczesnego stylu.

 

zapisz
Golden Sand Resort
zapisz
Palm Garden Resort
zapisz
Palm Garden Resort

 

Z kolei Đà Nẵng jest niezależną gminą, która część swojego uroku zawdzięcza portowi, w którym się znajduje. Tam spotykają się trzy główne kurorty: Naman Retreat, Furama Resort Danang i InterContinental Danang Sun Peninsula Resort.

 

zapisz
buocchankhongmoi
zapisz
Naman Retreat
zapisz
Funama Resort Danang
zapisz
InterContinental Danang Sun Peninsula Resort

 

Siła natury

Położenie Wietnamu to przywilej dla miłośników przyrody. Wyróżnia się Baia de Ha-Long, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, obszar przybrzeżny składający się z 1600 wysp o zaskakujących kształtach. Rejs łodzią do tego obszaru to uczta dla oczu, a także marzenie, które może być napędzane przez przygody ze względu na jego niezwykłą geografię.

 

zapisz
JunPhoto

 

Pola ryżowe Sa Pa to kolejne niesamowite miejsca na świecie. Chociaż potrzeby rolne obejmowały rękę człowieka, te schodkowe tarasy, zbudowane na górze na wysokości 1500 metrów, są autentycznymi dziełami sztuki. Ponadto w regionie znajduje się duża liczba mniejszości etnicznych, które pozwalają dogłębnie poznać autentyczną kulturę wietnamską, zwłaszcza jeśli pozwolicie się oprowadzić przez jedną z kobiet, do których przyzwyczajeni są turyści.

 

zapisz
John Bill

 

Dà Lat to region, który funkcjonuje jako miejsce na wędrówki piesze lub spływy kajakowe. To także siedlisko wspaniałych przedstawień przyrodniczych, takich jak Wodospad Słonia, piękny i jednocześnie imponujący.

Ninh Binh to kolejny region, który zasługuje na wizytę, w samym sercu Wietnamu. Jej pejzaże będą mogły urzeczywistniać marzenia tych, którzy deklarują się być miłośnikami przyrody i to nie tylko dla jej niezwykłego piękna wizualnego; eksploracja dziewiczych jaskiń leśnych to kolejna wielka atrakcja. Zanim dacie się ponieść mistycyzmowi Ninh Binh, musicie odwiedzić Tam Coc, którego pływające targowiska to tylko część jego uroku. Can Thơ, otoczony rzeką Mekong, to kolejny obszar z obfitymi pływającymi rynkami i spektakularnymi terenami do odkrycia.

 

zapisz
Thoai
zapisz
JunPhoto

 

Relaks i plaże

Khánh Hòa to prowincja, w której rozciągają się wspaniałe plaże. Ninh Hoa to jedno z jego miast, a nad zatoką wyróżnia się jeden ze wspaniałych hoteli w Wietnamie: Six Senses Ninh Van Bay. Biała piaszczysta plaża, bogactwo otaczającej roślinności i góry przenoszą Cię wprost na bezludną wyspę, na której znajdują się tylko wspaniałe reprezentacje najczystszego Wietnamu.

 

zapisz
Six Senses Ninh Van Bay

 

W mieście Nha Trang, również w Khánh Hòa, znajdują się jedne z najlepszych plaż w Wietnamie, takie jak Doc Let, Bai Dai czy Bai Duong. Rajski charakter tych podróży w głębiny oceanu, gdzie skupia się festiwal kolorów i morskich stworzeń, aby ożywić dno morskie. To miejsce jest ulubionym miejscem nurków i snorkelerów.

 

zapisz
Evgeniapp

 

Wspaniały smak Azji Południowo-Wschodniej

Kuchnia wietnamska to jeden z klejnotów światowej gastronomii. W całym kraju, na wybrzeżu i w głębi lądu, kulinarny wszechświat z obowiązkowym przejściem to rzeka kolorów, smaków i aromatów. Jednak miasto Ho Chi Minh (starożytne Saigon) jest najlepsze w tej sztuce, o czym świadczą uroki Com Niêu Sài Gòn. To miasto specjalizuje się w kreatywnej kuchni.

 

zapisz
Thy Le

 

Podobał Wam się Wietnam? To raj ze wszystkim, czego potrzebujecie, aby przygotować miesiąc miodowy, o którym trudno zapomnieć!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!