Meksyk: miesiąc miodowy pełen smaku, natury i radości

Meksyk to serce, które bije z radości w Ameryce Środkowej; ze swojego położenia stanowi rdzeń kontynentu amerykańskiego i jest wypełniony piękną scenerią dla nowożeńców.

Meksyk: miesiąc miodowy pełen smaku, natury i radości
  • Kierunek podróży
  • Rada
  • Polska

Meksyk to serce, które bije z radości w Ameryce Środkowej; ze swojego położenia stanowi rdzeń kontynentu amerykańskiego i jest wypełniony piękną scenerią dla nowożeńców. To kraj muzyki, koloru, historii i ciepła, kraj, który żyje po to, by być szczęśliwym i uszczęśliwiać. Spędź miesiąc miodowy w wyjątkowej, magicznej i pikantnej krainie!

 

zapisz
Anna Omelchen

 

To jest Meksyk!

Publikacja

Kraj Fridy Kahlo jest znany na całym świecie z szeregu odrębnych i stereotypowych elementów, ale w rzeczywistości Meksyk to znacznie więcej. Po pierwsze, jest to jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie, a ciepło każdego z jego mieszkańców jest szczególne, podobnie jak różnica między różnymi środowiskami, biorąc pod uwagę, że ruch uliczny w wielkiej metropolii, Meksyku, kontrastuje z czystością krajobrazów naturalnych.
Meksyk charakteryzuje się godnym pozazdroszczenia klimatem, idealnym do zwiedzania tego wspaniałego kraju. Na jego terytorium mówi się głównie po hiszpańsku, ale istnieje aż 67 rdzennych języków. Kolebka cywilizacji Majów, dziedzictwo tego wielkiego ludu jest wciąż obecne nie tylko w stanowiskach archeologicznych czy w miejscach turystycznych, ale także w zwyczajach współczesnych Meksykanów.

 

zapisz
Posztos
zapisz
FCSCAFEINE

 

Duże miasta

Mexico City to stolica i symbol cudownego uniwersum doznań: charakteryzującego się niezwykłymi okazałymi budynkami oraz dużymi i imponującymi alejami. Czternaste miasto na świecie pod względem liczby mieszkańców, przepływa przez nie ruch typowy dla wielkich metropolii, w przeciwieństwie do prostoty dzielnic, które zachowują swoją autentyczną spontaniczność.
Guadalajara, piękne miasto sztuki, z ulicami, które wciąż zachowują ślady kolonialne, jest symbolem kraju ze względu na kulturę mariachi. Merida to kolejny z dużych ośrodków miejskich, ale wyróżnia się bogactwem archeologicznym prekolumbijskiego pochodzenia. Monterrey, słynące z góry zwanej Cerro de la Silla, a także z gastronomicznej specjalności dzieciaka, to miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić.

 

zapisz
Bill Perry

 

Naturalne piękności

Chociaż oferta kulturalna kraju jest szeroka, Meksyk ma szczęście liczyć na wyjątkowe cuda natury: czarujące klify, magiczne lasy i niekończące się równiny łączą się harmonijnie z archeologicznym dziedzictwem jego starożytnych cywilizacji. Cały ten pokaz jest idealny na spędzenie wymarzonego miesiąca miodowego.
Stan Jukatan jest jednym z najbardziej znanych na terytorium Meksyku, szczególnie ze względu na piramidy w Chichén Itzá, stanowisko archeologiczne, które jest częścią siedmiu cudów współczesnego świata, a także uważane jest za epicentrum kultury Majów. Jukatan słynie z cenot, ogromnych studni wkopanych w skałę, wypełnionych czystą i świeżą wodą, idealnych na relaks z przyjaciółmi.

 

zapisz
jgorzynik
zapisz
Subbotina Anna

 

W mieście Chiapas przyroda współistnieje z kulturą: miasto Majów Palenque jest kolejnym imponującym świadectwem tej tysiącletniej kultury; można tam podziwiać szczyty kamiennych budowli, które wznoszą się między lasami. W pobliżu znajduje się wodospad Agua Azul, który przyciąga poszukiwaczy przygód do tego meksykańskiego rezerwatu flory i fauny, podobnie jak Cañón del Sumidero z surowymi skałami pełnymi roślinności, wspaniałymi klifami i stałym przepływem rzeki Grijalva.
W stanie Oaxaca zachowały się skarby, takie jak wodospady Hierve el Agua i Monte Alban. Piękna Huasteca Potosina, piwnice jaskółek, Real de Catorce to jedne z ulubionych miejsc, jeśli odwiedzisz San Luis Potosí. W stanie Michoacán największą atrakcją jest wyspa Janitzio, rezerwat motyli monarcha i zakopany kościół Paricutín. Pozostałe stany, Puebla, Querétaro, Guanajuato pełne są skarbów archeologicznych i przyrodniczych o niezwykłej urodzie, takich jak Wielka Pustynia Ołtarzowa w stanie Sonora.

 

zapisz
Joanna Zaleska

 

Cnoty wybrzeża

Meksyk cieszy się uprzywilejowaną lokalizacją, z Oceanem Spokojnym na zachodzie i Zatoką Meksykańską z Morzem Karaibskim na wschodzie: z tego powodu plaże wydają się być zaprojektowane przez malarza impresjonistów i są idealnym miejscem na podróż poślubną. Rivera Maya, Cancun, Cozumel i Acapulco to najsłynniejsze wybrzeża kraju, które zawsze przyciągały turystów z całego świata.

 

zapisz
e X p o s e

 

Riwiera Majów

130-kilometrowa Riviera Maya jest jednym z najpopularniejszych miejsc dla najbardziej wymagających podróżników: oferta kulturalna, plaże i imprezy są tak kuszące, że nie sposób oprzeć się jej urokom. Pozostałości cywilizacji Majów, przede wszystkim miasto Tulum, doskonale wpisują się w scenariusz białych plaż i turkusowych wód, takich jak słynna plaża Carmen. Hotel Reef Playacar znajduje się w tym wyjątkowym otoczeniu, słynącym z przysmaków z owoców morza serwowanych w jego restauracji; Grand Hyatt to kurort dla najbardziej aktywnych nowożeńców, ponieważ oprócz naturalnego spektaklu idyllicznych plaż słynie z życia nocnego dzięki barom i imprezom.

 

zapisz
Tthe Reef Playacar

 

W przepięknej Maya Rivera oferta hotelowa stoi na wysokim poziomie: Belmond Maroma Resort & Spa położony jest pomiędzy lasem a plażą, a luksus uczynił swoją flagą, tworząc prawdziwy prywatny raj dla swoich gości. Hotel Esencia, pomiędzy plażą Tulum i Carmen, posiada 29 apartamentów stworzonych, aby zachować intymność odwiedzających.
W środku tropikalnej dżungli, w wiosce Xcalacoco, Hotel Viceroy Riviera Maya to miejsce luksusu, komfortu i intymności, całkowicie ekologiczny ogród Eden. W hotelu Banyan Tree Mayakoba kultura meksykańska miesza się z kulturą azjatycką z ogrodami namorzynowymi, naturalnymi wydmami, pięknymi koralowymi skałami i magią wybrzeża jako scenerią najpiękniejszej wycieczki. Andaz Mayakoba Resort to kolejny meksykański luksusowy hotel, który zachwyca dużymi pokojami, basenami, gastronomią i uprzywilejowaną lokalizacją z widokiem na wybrzeże Karaibów.

 

zapisz
Belmond Maroma Resort & SPA

 

Tulum, w stanie Quintana Roo, jest jednym z okrętów flagowych terytorium Meksyku; tutaj stanowiska archeologiczne z okresu Majów harmonijnie współistnieją z naturalnym krajobrazem krystalicznych plaż. Tutaj Hotel Jashita jest jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli dla nowożeńców: kurort położony jest nad zatoką Soliman, piękny jak dzieło sztuki z zaskakującą otaczającą roślinnością, która podkreśla jego kontury.
Pod znakiem Rosa del Viento, jednej z gwiazd Tulum, możesz wybrać pokoje w środku lasu lub bezpośrednio na piasku plaży: nieopisany luksus. W Karisma Hotel & Resorts piękno jego przestrzeni i krajobrazów jest oczywiste, a doskonałość oferowanych usług przekształci Twój pobyt w sen na jawie.

 

zapisz
Hotel Jashita

 

Cancún, Cozumel i Acapulco

W pobliżu Riviera Maya, Cancun jest jednym z ulubionych miejsc turystycznych turystów z całego świata: jego plaże są widowiskiem dla nowożeńców szukających relaksu; Grand Residences Riviera Cancún, RIU Cancún i Nizuc reprezentują doskonałość oferty hotelowej Cancun.

 

zapisz
Grand Residences Riviera Cancun

 

Wyspa Cozumel to kolejny wspaniały meksykański skarb, dzięki skałom koralowym, które świadczą o różnorodności biologicznej wód Karaibów. Presidente Cozumel to hotel, w którym hasłem przewodnim jest komfort i luksus.
Acapulco, ze swoimi trzema strefami, Tradycyjne Acapulco, Acapulco Dorata i Acapulco Diamante, charakteryzuje się pięknem plaż i lasów, które kontrastują z częścią turystyczną pełną wysokich budynków i słynącą z tętniącego życiem nocnego życia.

 

zapisz
Polly Dawson

 

Gastronomia

Gastronomia meksykańska to fantastyczna mieszanka kolorów, smaków i zapachów: pikantna, typowa meksykańska nuta jest dominującą nutą jej dań. Pod wpływem kuchni międzynarodowej na przestrzeni lat meksykańscy kucharze opracowali wyjątkową gastronomię o smakach pełnych osobowości. W rzeczywistości jest to jeden z nielicznych krajów amerykańskich, które pomimo pewnych zmian zachowały gastronomię epoki prekolumbijskiej.
Kuchnia meksykańska charakteryzuje się wykorzystaniem kukurydzy, fasoli, chilli, pomidorów, ziół, różnych gatunków ptaków i typowo meksykańskich przypraw. Tortilla kukurydziana jest jednym z najbardziej znanych dań i służy do zawijania potraw tworząc typowe dania takie jak quesadillas, tacos, chalupas, gorditas, picaditas. Typowe są również sosy meksykańskie, które doprawiają dania z rozmachem i elegancją. Chilli, rodzaj papryki o wielu odmianach, smakach i ostrości, to kluczowy składnik tych pyszności, rodzaj wisienki na torcie.

 

zapisz
holbox

 

Meksyk to kolejka górska historycznych tajemnic, smaków i emocji; miesiąc miodowy w tej zielonej i tętniącej życiem krainie będzie wspomnieniem, które zachowacie w swojej pamięci na zawsze. To co, walizki spakowane?

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!