Wybierz Malezję na pełen przygód miesiąc miodowy!

Malezja to klejnot zarezerwowany dla nielicznych uprzywilejowanych, autentycznych poszukiwaczy skarbów: wielokulturowość i spektakl natury współistnieją w tym idealnym miejscu jako cel podróży poślubnej!

Wybierz Malezję na pełen przygód miesiąc miodowy!
Ijam Hairi
  • Kierunek podróży
  • Editor-choice
  • Polska

Świat jest pełen niesamowitych miejsc, niektóre z nich wciąż nie są w pełni zbadane, tylko czekają na odkrycie. Malezja to klejnot zarezerwowany dla nielicznych uprzywilejowanych, autentycznych poszukiwaczy skarbów: wielokulturowość i spektakl natury współistnieją w tym idealnym miejscu jako cel podróży poślubnej!

 

zapisz
Volodymyr Goinyk

 

Malezja

Publikacja

Malezja, egzotyczna i dzika kraina jest podzielona na Malezję Półwyspową i Południową przez Morze Południowochińskie, z tego powodu jej zachodnia część, gdzie znajduje się stolica Kuala Lumpur, jest częścią kontynentu azjatyckiego i graniczy z Tajlandią na północy i Singapurem na południu; część wschodnia obejmuje natomiast północną część wyspy Borneo, której jurysdykcja jest wspólna z Indonezją.

 

zapisz
Puripat
zapisz
fiz_zero

 

Wielokulturowość 

Malezja to kraj o niezwykłym bogactwie kulturowym, dzięki współistnieniu różnych grup etnicznych. Malezyjczycy stanowią ponad połowę populacji, chociaż istnieją społeczności chińskie i indyjskie, które stanowią znaczną część jej mieszkańców, co widać po licznych Chinatown i Little India. Najbardziej rozpowszechnioną religią jest islam, ale tolerancja kraju pozwala na pokojowe współistnienie innych typów kultów: Harmony Street w Malace jest wyraźnym przykładem tej korzystnej różnorodności kulturowej. Dzięki tej tolerancji ludzie zamieszkujący Malezję są wspaniałymi, hojnymi i gościnnymi, najlepszymi gospodarzami, jakich można sobie wyobrazić. Wyspa Borneo jest jedną z jej głównych atrakcji turystycznych i mieszka na niej kilka rdzennych mieszkańców, takich jak Semang.

 

zapisz
Lyciz Mill

 

Natura

Duży las występujący na wyspie odpowiada za tropikalny klimat panujący na tym obszarze oraz ogromną bioróżnorodność flory i fauny. Kilometrowe wzgórza wznoszą się i opadają, malując rozległy wiejski krajobraz Malezji zielenią, obfitującą w plantacje owoców i warzyw, a także trasy trekkingowe dla najbardziej nieustraszonych nowożeńców szukających przygód w bliskim kontakcie z naturą. Ponadto na półwyspie Malaca, Sabah i Sarawak znajdują się liczne stanowiska archeologiczne. Malezja to kompletny i wyjątkowy kraj na spektakularny miesiąc miodowy.

 

zapisz
Perfect Lazybones

 

Kuala Lumpur

Bliźniacze wieże Petronas są główną atrakcją stolicy Malezji: do 2003 roku były najwyższymi budynkami na świecie, a dziś można je zwiedzać, aby podziwiać stamtąd widok, ich nowoczesną architekturę i szklany most. Miasto jest niezwykle nowoczesne i z tego powodu różni się od reszty kraju, nawet jeśli w mieście znajduje się Batu Vanga, jeden z wielkich narodowych zabytków hinduizmu, który reprezentuje rodową siłę ludu Malajów: wewnątrz tych jaskiń kryją się świątynie i kapliczki poświęcone bogu Murudze, dla którego zbudowano pomnik o wysokości około czterdziestu metrów.

 

zapisz
Sean Pavone
zapisz
Patrick Foto

 

Żywiołowość Borneo

Opuszczając metropolię, przyroda jest dominującą cechą kraju słynącego z dzikiego składnika. Fauna i flora to bohaterowie malezyjskiej części Borneo, podzielonej na regiony Sarawak i Sabah. Tam można cieszyć się spokojem, szumem roślinności w najstarszych lasach świata – Taman Negasse ma 130 milionów lat – jest domem dla roślin mięsożernych i niezwykłych zwierząt, z których wiele występuje tylko w lasach Malezji.

Wokół rzeki Kinabatangan rysuje się zapierająca dech w piersiach sceneria czystej i dziewiczej przyrody. Radzimy wynająć łódź i przepłynąć jej wody w poszukiwaniu ptaków, krokodyli i innych gatunków: odkrywać i współistnieć z niektórymi plemionami, takimi jak potomkowie „Łowców głów”!

 

zapisz
: Kjersti Joergensen

 

Morza i oceany

Zarówno na powierzchni, jak i w głębi, Malezja jest domem dla cudów natury na swoim wybrzeżu: jej plaże wyglądają jak małe ziemskie raje, charakteryzujące się efektowną roślinnością i białym piaskiem, który otwiera się na rozległe przestrzenie krystalicznie czystej wody. W głębinach morskich spektakl jest wyjątkowy dzięki ogromnej różnorodności biologicznej; nurkowie i adepci snorkelingu zwykle zachowują niezatarte wspomnienia o tej przygodzie, obserwując żółwie wśród nieskończonej ilości kolorowych koralowców. Dla miłośników nurkowania archipelag Semporna jest najpopularniejszym miejscem docelowym, z ponad 3000 gatunków obserwowanych w głębinach morskich.

Skąpane przez dwa oceany i trzy morza plaże Malezji przewyższają oczekiwania turystów szukających przygód i relaksu. Miłośnicy surfingu mogą uprawiać sporty w Cherating, nurkowie w niebiańskich Perhentianach, bardziej zrelaksowani w Pulau Kapas, odkrywający pojęcie „kampung”, biesiadnicy i odkrywcy w Langkawi oraz poszukiwacze przygód w Parku Narodowym Bako, czy otoczonym lasem Borneo. Lista jest długa, a to tylko przedsmak.

 

zapisz
Ijam Hairi

 

Jeśli chcesz zostać na wybrzeżu, polecamy hotele The Datai Malaysia w Langkawi, z prywatną plażą i polem golfowym lub Meritus Pelangi Beach Resort & Spa, również w Langkawi, imponujący widok z pokoi lub Avani Sepang Goldcoast Resort w Selangor to kolejny raj dla nowożeńców.

 

zapisz
The Detai Malaysia

 

Wyspy i parki narodowe

Wspomniany wcześniej Park Narodowy Bako słynie z wystawnych manifestacji, jakie natura oferuje w swoich granicach; można tam zobaczyć słynne małpy z wielkim nosem, cieszące się życiem w pełnej wolności. Zawsze na wolności, choć zależne od ludzkiej troski o swoje zdrowie, orangutany Sepilok zamieszkują ten park, jedno z niewielu miejsc, w których ten typ małpy nadal przetrwał. Park Narodowy Kinabalu jest jednym z największych chronionych rezerwatów w kraju, z górą Kinabalu jako totemem i miastem Kota Kinabalu niedaleko, z fascynującym ruchem na codziennym targu.

Żółwie wyspy, utworzone przez wyspy Selingan, Bakkungan Kechil i Gulisan, są darem, który natura oferuje człowiekowi, ponieważ można być świadkiem cudownego tarła żółwi morskich: droga do ich pierwszej wodnej podróży to wydarzenie nie do opisania. Lebuán, bardzo blisko Brunéi, to kolejna spektakularna wyspa z jej głównym miastem, Victorią. Z drugiej strony Tioman zachowuje swój urok w tajemnicy, ale jest do odkrycia dla wielu podróżników: surfing i nurkowanie to główne atrakcje tego miejsca.

 

zapisz
Donsimon

 

Gastronomia

Malezyjskie jedzenie jest jednym z najlepszych na subkontynencie azjatyckim: na całym jego terytorium różne wpływy wytworzyły wyjątkowy i niesamowicie egzotyczny rodzaj gastronomii. Kuchnia kantońska, malajska, nonya, indyjska, indonezyjska i tajska tworzą kulinarną osobowość kraju; chili i mleko kokosowe to dwa najczęściej używane składniki i zwykle są częścią różnych przetworów podawanych w miskach obok talerza ryżu.

Tropikalny charakter wyspy jest widoczny w gastronomicznym znaczeniu owoców, żywności, którą w Malezji można porównać do słodyczy, dzięki swojej świeżości i słodyczy. Najczęściej spożywanymi i egzotycznymi owocami są durian, mangostan, rambutan, papaja, karambol, ciku i wiele innych: harmonia smaków, która podbija zmysł węchu, wzroku i smaku.

 

zapisz
Szefei

 

Cieszcie się swoim miesiącem miodowym w Malezji: wielokulturowość, tolerancja i naturalny splendor to największe atuty w Malezji, które skradną i Wasze serca. Dajcie się ponieść!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!