7 najlepszych miejsc na jesienny miesiąc miodowy

Odkryjcie niektóre z klejnotów naszego świata, uciekając przed chłodem tej pory roku podczas podróży poślubnej.

7 najlepszych miejsc na jesienny miesiąc miodowy
Shutterstock: InnaVar
  • Podróż poślubna
  • Editor-choice
  • Polska

Chociaż większość wesel koncentruje się na wiosnę i lato, jesień (o zimie porozmawiamy później) ma wielkie zalety do organizowania imprez o tej charakterystyce. Tak, uwielbiamy jesień i wszystkie fascynujące krajobrazy, które ze sobą niesie, z kasztanami, aromatami z pieców i ciepłymi kolorami w roli głównej.

Publikacja

Jednak w przypadku podróży poślubnej, z pewnością zależy Wam na dobrej pogodzie, zwłaszcza jeśli na weselu mieliście kilka dreszczy. Mając na uwadze różnorodność krajobrazów i różnicę między półkulami, polecamy te niesamowite miejsca, które są idealne na ten sezon i znacznie tańsze niż w lecie.

 

Indie

Gigantyczne państwo azjatyckie, ze względu na swoje położenie na lądzie i ogromną rozciągłość, może być niemalże zdefiniowane jako kontynent sam w sobie. Dlatego też występują tu różne klimaty, a także monsuny i ich znaczny wpływ. Ten wiatr i jego nagłe deszcze, które mogą powodować powodzie, są wielką przeszkodą do spokojnego życia lub do zwiedzania kraju bez żadnych nieszczęść. Z tego powodu zalecamy odwiedziny od października, kiedy burze zaczynają ustępować. W grudniu, wraz z końcem jesieni, to naturalne zjawisko otwiera drzwi do łagodnego i spokojnego klimatu. Wielkie pałace, targi przypraw i naturalne miejsca kryją swoje najlepsze sekrety o tej porze roku.

zapisz
Shutterstock: Francky38

Wietnam

Wciąż nie tak turystyczny jak Tajlandia czy Bali, ten azjatycki zabytek, którego głównym bohaterem jest przyroda, swoje najlepsze walory odkrywa jesienią i zimą. W przeszłości opady deszczu były obfite od września do grudnia, ale zmiany klimatyczne położyły kres tej regule. W rzeczywistości, październik jest jednym z najlepszych okresów na podróż, zwłaszcza na północy, gdzie monsuny już się skończyły (południe najlepiej odwiedzić w grudniu). Chociaż deszcz może padać przez cały rok, polecamy tę porę roku, aby zapewnić sobie piękne dni. Można tam zatracić się w rozległych polach ryżowych i poczuć ciepło jednego z najstarszych ludów świata.

zapisz
Shutterstock: JunPhoto

Argentyna

Turyści wykorzystują okres borealnego lata (sierpień) i australnego lata (styczeń i luty), aby wybrać się do tego południowoamerykańskiego państwa, dlatego te miesiące uważamy za wysoki sezon. Aby uniknąć tłoku i skorzystać z jednego z najlepszych okresów w roku do odwiedzenia Argentyny, zalecamy, aby zrobić to od września do listopada, pozostawiając ostatnie dni miesiąca i początek grudnia, aby odwiedzić Patagonię. W ten sposób, w ciągu minimum 15 dni, można przeplatać skarby miasta, takie jak Teatro Colón, z cudami natury, w tym wodospadami Iguazú. 

zapisz
Shutterstock: sunsinger

Australia

Wymarzona przez wszystkich, odwiedzana przez niektórych i niestety źle wykorzystywana przez większość. Dlaczego? Bo jesień to cenna pora roku, gdyż zbiega się z lokalną wiosną. Poza tym, że oszczędza Ci napływu turystów, temperatura jest o wiele bardziej przyjemna i idealna do zwiedzania wspaniałych miast i naturalnych miejsc, które uczyniły Australię jedną z wymarzonych destynacji. Sydney, Melbourne czy Wielka Rafa Koralowa mogą być odwiedzone i w pełni wykorzystane, podobnie jak lasy i pustynie. Państwo Oceaniczne ma naprawdę wszystko.

zapisz
Shutterstock: sunsinger

Peru

Z wyjątkiem północy, w Peru zazwyczaj nie pada deszcz. Mimo to zawsze lepiej poszukać łagodniejszego i niezbyt dusznego klimatu, jak nasza jesień i zbiegająca się z nią wiosna. Mimo to, należy oddzielić warunki klimatyczne tego obszaru od reszty Ameryki Południowej, gdyż wpływ Andów i Prądu Peruwiańskiego znacznie zmienia sytuację. Podczas peruwiańskiej wiosny można odwiedzić wspaniałe miejsca, takie jak słynne Machu Picchu, Kanion Colca, oazy Inków czy pływające wyspy Titicaca oprócz Limy, Cuzco i Świętej Doliny Inków.

zapisz
Shutterstock: Eteri Okrochelidze

Tajlandia

Jest to modny kierunek, być może zbyt modny. Mimo to, prawie cały świat spieszy się, by pojechać tam latem, czyli w okresie, kiedy jest najwięcej turystów i najmniej wskazana pogoda. Jesień to idealna pora, ponieważ minęły już deszcze i ostrzeżenia przed tajfunami. Bez tego zagrożenia, które zwykle eliminuje jakąkolwiek możliwość poruszania się, można bez przeszkód zwiedzać lasy, świątynie i słynną wyspę Phuket. 

zapisz
Shutterstock: InnaVar

Seszele

Kończymy w jednym z największych rajów świata. Jeśli Twoim marzeniem jest spacerowanie po pięknych, białych plażach i kąpiel w najgłębszym oceanie, wybierz ten archipelag i wybierz się tam jesienią. Przez cały rok panują tu łagodne temperatury od 24 do 32 stopni, ale podczas naszej jesieni pasaty wieją słabiej i zapewniają przyjemne zwiedzanie fantastycznych wysp, a także większe doznania termiczne. Wyspy Mahé i Digue są dwoma głównymi punktami atrakcji, zapełnionymi przez bujną dziką przyrodę, naturę i parki morskie z niesamowitym dnem wodnym.

zapisz
Shutterstock: Irina Nekrasova

Nie spiesz się i zarezerwuj podróż po przeanalizowaniu sytuacji. Postaraj się, aby miejsce docelowe i pora roku podróży poślubnej nie kolidowały ze sobą. Jeśli Ci się uda, świat uśmiechnie się do Ciebie swoimi niesamowitymi opcjami!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!