Jak zorganizować podróż poślubną z dziećmi?

Coraz więcej par wybiera się w podróż poślubną z dziećmi. Ale w takich przypadkach należy bardzo starannie wybrać miejsce docelowe. Oto kilka przydatnych wskazówek!

Jak zorganizować podróż poślubną z dziećmi?
aliko-sunawang By unsplash
  • Podróż poślubna
  • Editor-choice
  • Polska

Klasyczne podróże poślubne uległy zmianie.

Publikacja

Coraz więcej par wybiera się w podróż poślubną z dziećmi w ręku; pary, które być może czekały na ślub, lub nowożeńcy, którzy po prostu musieli odłożyć na później swój miesiąc miodowy, a następnie wyjechać w trójkę.

Pojawia się pytanie, czy dobrze jest zabrać dzieci w podróż poślubną, czy też nie, ale my uważamy, że nie ma w tym nic złego, zwłaszcza jeśli wybierzecie taki rodzaj podróży, który będzie najlepszy dla wszystkich.

Przyzwyczajanie dzieci do podróżowania w młodym wieku może więc dostarczyć wielkich emocji zarówno nam, jak i im samym, ucząc je patrzeć na świat ciekawymi oczami.

Oto kilka przydatnych i praktycznych porad.

 

Starannie wybierz miejsce docelowe

Ważne jest, aby wybrać miejsce na podróż poślubną z rozwagą, biorąc pod uwagę przede wszystkim sezonowość.

Jeśli w przypadku miesiąca miodowego dla dwojga, zła pogoda i niespodzianki pogodowe mogą być zarządzane, w przypadku miesiąca miodowego dla trojga, dobrze jest rozważyć miejsce, które jest idealne w okresie, w którym podróżujesz. Oczywiście nie da się przewidzieć pogody, ale dobrze jest unikać Karaibów w miesiącach letnich, gorącej Tajlandii w sierpniu, która oferuje czyste niebo i ulewy, oraz Afryki w złych miesiącach.

Czy wyobrażasz sobie tydzień lub więcej podróży z dziećmi w złej pogodzie?

Nie bardzo.

zapisz
ice-tea By unsplash

Jak najlepiej określić budżet na podróż poślubną?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do podróżowania z plecakiem i nocowania w hostelach, to być może podróż poślubna z dziećmi powinna mieć inne skojarzenia.

W każdym przypadku, tak samo jak w przypadku miejsca docelowego, warto od samego początku wziąć pod uwagę swój budżet.

Konkretny przykład: jeśli marzysz o wygrzewaniu się w słońcu na Seszelach, ale Twój budżet pozwala Ci jedynie na rozważenie prostych i spartańskich rozwiązań do spania, uważaj, to wciąż Afryka, a z podróżującymi dziećmi dobrze jest zdecydować się na wygodne rozwiązania o doskonałej higienie.

Dobry budżet może naprawdę dać Ci wymarzoną podróż poślubną, natomiast budżet niewystarczający dla danej destynacji może dać Ci niemiłe niespodzianki w zakresie miejsc noclegowych.

zapisz
xavier-mouton-photographie By unsplash

Czas podróży samolotem

Planując podróż poślubną z dziećmi, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę czas trwania lotu, lub lotów, jeśli miejsce docelowe ma międzylądowania.

Miesiąc miodowy w Polinezji lub Australii jest cudowną opcją, ale jeśli dla nas jest to ciężkie, wyobraźmy sobie, że dziecko musi stawić czoła tym wszystkim godzinom w powietrzu, zwłaszcza jeśli jest bardzo małe.

Oczywiście, nie trzeba koniecznie rezygnować z egzotycznych miejsc, ale w rzeczywistości warto dokładnie przeanalizować czas trwania lotu, być może wybierając loty z międzylądowaniami, które są wygodne.

Jednym z przykładów jest lot na plaże Oceanu Indyjskiego z międzylądowaniem w Dubaju lub Doha, które są również bardzo dobrze wyposażone dla dzieci i oferują bezpłatne wózki.

zapisz
aliko-sunawang By unsplash

Co spakować

Leki. Nie wahaj się w zabieraniu ze sobą przydatnych leków dla siebie i dzieci, od bólu ucha po drobne objawy grypy.

Nie przesadzaj z ubraniami, zwłaszcza jeśli planujesz pobyt w miejscowościach nadmorskich, a jeśli podróżujesz do innych miejsc, preferuj walizki, które nie są zbyt ciężkie. Im mniej będziesz musiał dźwigać, tym mniej męczące będzie to również dla Ciebie.

Zabierz ze sobą kilka gier, aby zapewnić dzieciom rozrywkę na pokładzie, jedzenie do schrupania w samolocie, krem z filtrem o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej do miejsc nadmorskich, a poza tym postaraj się podróżować bezpiecznie.

Jeśli celem Waszej podróży poślubnej jest ośrodek wyposażony dla rodzin, dowiedzcie się o usługach na miejscu, być może unikajcie wnoszenia wózka dziecięcego lub innych rzeczy, które mogą być obecne w ośrodku.

 

Jakie kierunki wybrać na miesiąc miodowy z dziećmi?

Po tych prostych wskazówkach, jak zaplanować miesiąc miodowy z dziećmi, oto kilka sugestii, gdzie warto pojechać.

zapisz
juan-cruz-mountford By unsplash

Morze: Karaiby, Morze Śródziemne, Mauritius, Seszele, Afryka, Azja

Można zdecydować się na egzotyczne miejsca, które są bliżej lub dalej, ale nasza rada jest taka, aby preferować dobrze wyposażone ośrodki z usługami na wysokim poziomie (wiele rodzinnych ośrodków ma również lokalnego lekarza na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń).

Wybierajcie rozwiązania z widokiem na morze, z pokojami na parterze, aby łatwiej było Wam zarządzać pokojami/usługami w ośrodku.

Wybierz miejsca, które są łatwo dostępne, być może unikając bardziej odległych wysp, które wymagają więcej lotów, podróży samochodem, a następnie łodzią.

W zależności od wieku dziecka, możecie rozważyć ośrodki z animacjami lub bez oraz z dedykowanym baby clubem, tak abyście mieli kilka godzin do dyspozycji, bo w końcu to Wasza podróż poślubna, prawda?

zapisz
weiqi-xiong By unsplash

Podróż poślubna z dziećmi – dlaczego nie? 

Jeśli dziecko jest w wieku powyżej trzech lat, a zwykle nie ma żadnych problemów z podróżowaniem na długich dystansach samochodem, miesiąc miodowy w Kalifornii i zachodnich parkach lub Kanada może być wielkim doświadczeniem dla wszystkich.

Na marginesie, nie uwzględniaj zbyt wielu przystanków w swoim codziennym planie podróży i unikaj jazdy przez więcej niż określoną liczbę godzin, co przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i dzieciom.

Ale nie wyjeżdżając zbyt daleko, nawet na wycieczce do Szkocji czy Irlandii miesiąc miodowy może być cudownym pomysłem na wyjazd poza utartymi szlakami.

zapisz
mitchell-luo By unsplash

Miasta/Metropolie

Wiele par wybiera Nowy Jork lub inne duże miasta jako miejsce swojego miesiąca miodowego. Z dzieckiem, miasto takie jak Nowy Jork jest bardzo zalecane, ale nawet tutaj powiedzielibyśmy, że tylko wtedy, gdy dziecko ma ponad trzy lata, ponieważ w przeciwnym razie wyjazd staje się męczący dla wszystkich, a przede wszystkim dziecko nie będzie miało wspaniałych wspomnień.

Dubaj jest również miejscem, które polecilibyśmy rodzinom, szczególnie jeśli zdecydujecie się na nocleg na plaży Jumeraih, aby cieszyć się słońcem i morzem bez wpadania w chaos centrum miasta.

Jednym z pomysłów na podróż poślubną jest również zatrzymanie się na kilka nocy w danym mieście, tak aby był to przystanek w podróży.

Odpoczniesz, nacieszysz się zwiedzaniem, a potem być może wyruszysz do bardziej relaksujących tropikalnych miejsc.

Kilka przykładów: Dubaj i Mauritius; Dubaj i Malediwy. Nowy Jork i Karaiby; USA i Hawaje. 

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!