• Magazyn
  • Usługodawcy
  • Filipiny, azjatyckie doświadczenie, którego szukasz na egzotycznej podróży poślubnej

Filipiny, azjatyckie doświadczenie, którego szukasz na egzotycznej podróży poślubnej

Ten południowo-wschodni kraj azjatycki staje się gwiazdą, której wszyscy podróżnicy szukają dla swoich najlepszych przygód.

Filipiny, azjatyckie doświadczenie, którego szukasz na egzotycznej podróży poślubnej
Shutterstock: saiko3p2
  • Podróż poślubna
  • Editor-choice
  • Polska

Filipiny stopniowo stają się coraz bardziej atrakcyjną destynacją turystyczną w Azji, z którą należy się liczyć. Dlaczego? Posiada wszystkie cuda tropikalnych krajów zaliczanych do raju, czyli niezwykłą kulturę, bujną przyrodę i wymarzone plaże. Filipiny mają jednak jeszcze jedną zachętę, a jest nią niska liczba turystów w porównaniu z większością krajów Azji Południowo-Wschodniej. Masz ochotę na miesiąc miodowy w tym wspaniałym kraju? 

zapisz
Shutterstock: PhotoRoman

Jak wyglądają Filipiny

Publikacja

Filipiny to archipelag składający się z 7107 wysp. Warunki klimatyczne (cieszy się wspaniałym tropikalnym klimatem) i jego uprzywilejowane położenie, bezpośrednio w pasie ognia Pacyfiku, rozwinęły imponującą różnorodność biologiczną w jego granicach.

Ze względu na to, że w przeszłości była to kolonia hiszpańska, jej kultura uległa wpływom z czasów przedhiszpańskich, prądów chińskich i kultury latynoskiej. Hiszpański jest nadal jednym z dwóch języków opcjonalnych wraz z arabskim, pozostawiając językową oficjalność filipińskiemu i angielskiemu.

zapisz
Shutterstock: saiko3p2

Wiodące na świecie plaże

Świat jest tak duży, różnorodny i piękny, że posiada wiele imponujących plaż. Jednak wielu podróżników nie wie o wspaniałym wybrzeżu Filipin, jednym z najlepszych miejsc na świecie do odpoczynku na piasku i nurkowania w poszukiwaniu skarbów. Archipelag Bacuit, do którego można dotrzeć przez słynną miejscowość El Nido. Są tutaj piękne wyspy i plaże malowanych z uczuciem artysty, takich jak White Beach na wyspie Boracay. 

zapisz
Boracay Resort and Spa

Discovery Shores Boracay Islands to kolejny klejnot wyspy, wyposażony we wszystkie udogodnienia, 87 pokoi o prawdziwie luksusowym wystroju i fantastyczne usługi spa.

Palawan, wyspiarska prowincja położona w archipelagu, liczy sobie tak zwane El Nido, otoczone plażami i lasami, które zdobyło kategorię “najlepszej plaży na Filipinach” według CNN. Jego kompleks hotelowy El Nido rozwija swój urok w różnych obszarach poprzez cztery wspaniałe przestrzenie, które oferują luksusowe i ekologiczne usługi (wyspa Apulit, wyspa Miniloc, wyspa Lagen i wyspa Pangulasian).

zapisz
Shutterstock: saiko3p
zapisz
Discovery Shores Boracay Islands
zapisz
El Nido

Palawan ma pod swoim urokiem bajeczną plażę Coron Beach, gdzie kolory wody i laguny są rozkoszą dla wszystkich zmysłów. W swojej stolicy, Puerto Princesa, Sheridan Beach Resort spoczywa wśród szeptu gór i śpiewu błękitnych wód Bahía Honda, zdobywając tytuł pierwszego filipińskiego zielonego hotelu, biorąc pod uwagę jego oddanie środowisku.

Wyspa Mactán to kolejna doskonała sceneria, zadbana co do milimetra i pełna atrakcji dla zwiedzających. Wśród nich, Crimson Resort & Spa jest domem dla najbardziej wykwintnych podróżnych. Wyróżniają się również plaże takie jak Siargado, słynące z krystalicznie czystej wody i dużych fal idealnych do surfingu.

zapisz
Sheridan Beach Resort
zapisz
Crimson Resort & Spa

 Niewidoczne dno morskie

Niski poziom eksploatacji Filipin pozwala na zachowanie, przynajmniej na razie, niezwykłych walorów tego kraju, od kulturowych po przyrodnicze. W tym sensie, obok idyllicznych filipińskich plaż, jego dno morskie jest wspaniałym oknem na zupełnie nowy wszechświat. Filipińskie głębiny są czyste, orzeźwiające i idealne dla siedliska stworzeń, których nigdy wcześniej nie widziano. W wodach wolnych od nadmiernego napływu ludzi, w podwodnym świecie współistnieją wielobarwne rafy koralowe, gatunki fluorescencyjne oraz zwierzęta takie jak rekiny kosogony, ryby puffery, żółwie olbrzymie i rekiny wielorybie. Malapascua, Mindoro, Tubbataha i Anilao to niektóre z obszarów o imponującym podwodnym pięknie.

Na dnie morskim znajdują się skarby dla nurków. Japoński statek towarowy Olympia Maru i kilka północnoamerykańskich pocisków z czasów II wojny światowej nadal spoczywa na dnie Pacyfiku.

zapisz
Shutterstock: Joel Larsson
zapisz
Shutterstock: Max Topchii

Cuda natury

Poza białymi piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą, Filipiny są domem dla kilku naturalnych skarbów, które koniecznie trzeba zobaczyć. Najbardziej godnym uwagi jest Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, gdzie znajduje się tytułowa podziemna rzeka, uznawana za jeden z siedmiu cudów świata przyrody. Zakotwiczona w Palawan, ta piękna naturalna formacja, z cudownymi jaskiniami i orzeźwiającymi turkusowymi wodami (można tu nurkować i kontemplować podwodną faunę), pozwala nam znaleźć wielką różnorodność fauny (nietoperz lis, świnia brodata, Bearcat, jeżozwierz palawański…) i flory jako część jej naturalnego konturu.

Czekoladowe Wzgórza na Boholu tworzy 1268 symetrycznych gór, równie imponujących jak bajeczne tarasy ryżowe w Banaue, gdzie ręka człowieka pomogła ukształtować je do celów rolniczych. Ponadto, znajduje się tu imponująca strefa wulkaniczna do uprawiania turystyki pieszej, z ciekawymi miejscami, takimi jak Mount Pinatubo i 37 wulkanów, w tym wulkan Taal. 

zapisz
Shutterstock: Rastislav Sedlak SK
zapisz
Shutterstock: Frolova_Elena
zapisz
Shutterstock: Kim David

Kapitał i kultura

Ze względu na hiszpańską przeszłość, Filipiny mają krajobraz pełen kontrastów, zwłaszcza w Manili, swojej stolicy. Jest to miasto z 1571 roku, które za swoimi murami kryje bardzo bogatą kolonialną przeszłość (muzea, kościoły, place…), ale także dziką mieszankę drapaczy chmur i niezwykle skromnych dzielnic. Przy 15 milionach mieszkańców, chaos ustępuje dzięki życzliwości wspaniałych mieszkańców. Intramuros jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście, a Edsa Shangri-La, z tropikalnymi ogrodami, luksusem i centrami wypoczynkowymi, jest najlepszym miejscem do odpoczynku.

Po wymieszaniu tych wszystkich okoliczności, turyści na Filipinach nie mogą wyjechać bez odwiedzenia jakiejś rdzennej wioski, położonej w dżungli, aby odkryć rdzenną filozofię tego kraju. Tam Aetas, ciemnoskórzy, niscy i kręconowłosi tubylcy, są tak towarzyscy, że podzielą się z Tobą zwyczajami swoich przodków. Żyją oni w górach Luzón, a ich mistyczna istota i wierzenia religijne robią ogromne wrażenie.

zapisz
Shutterstock: Jon Bilous
zapisz
Edsa Shangri-La
zapisz
Shutterstock: joyfull

Owoce, słodycze i ryż

Filipiny to cudowna kraina, w której wszystkie zmysły są wystawione na próbę. Ulubionym owocem jest na Filipinach jest mango, które można znaleźć w wielu tropikalnych krajach, ale na Filipinach ma najsłodszy smak, bijąc rekord Guinnessa jako najsłodszy i najbardziej soczysty owoc na świecie. 

Mają też bogatą tradycję w zakresie słodyczy. Jada się tutaj tak zwaną “meryendę” (brioszki lub czekoladki), choć wyróżnia się halo-halo, z obfitymi i kolorowymi składnikami, takimi jak fasola, ziemniaki, banany czy ryż. Ten ostatni jest kluczem do filipińskiej diety i jest spożywany przy każdym posiłku.

Durian i balut są również bardzo pożywne (ten pierwszy jest również afrodyzjakiem), ale ich zapach, smak i wygląd (ten drugi to zapłodnione jajo z embrionem w środku) zazwyczaj natychmiast odrzucają ludzi.

zapisz
Shutterstock: photopixel

Ludzie

Jeśli jest coś, co kochamy w podróżowaniu, to są to kontakty z ludźmi, którzy pomagają nam uprzyjemnić pobyt. Na Filipinach uprzejme i życzliwe traktowanie przez ludzi jest kluczowe dla integracji z lokalną kulturą. Niemal nie sposób zdjąć z ich twarzy uśmiechu, rysującego się na nich na znak szacunku i przywiązania.

zapisz
Shutterstock: Sascha Burkard

Czy Filipiny Cię przekonały? Mają wszystko, czego potrzebujesz, aby miesiąc miodowy był godny magicznych wspomnień. Od bajecznych plaż po bogatą kulturę, wszystkie jej składniki są przepyszne.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!