Jak udekorować wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!

Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.

Jak udekorować wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
  • Style dekoracji
  • Polska

Jak udekorować salę weselną?

Publikacja

Pary Młode z roku na rok poświęcają coraz więcej uwagi na elementy dekoracyjne. Ma to związek z tym, że społeczność, w jakiej żyjemy staje się bardziej wrażliwa na piękno oraz estetykę, skoncentorwaną wokół detali, które to sprawiają, że dane miejsce nabiera uroku. Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.

Weź pod uwagę:

Styl Pary Młodej

Jest to najważniejszy krok, ponieważ to do Was należy zaprojektowanie uroczystości weselnej i to Wy jesteście za nią odpowiedzialni. Niestety, często ciężko jest nam zdefiniować osobisty charakter i to, co wyróżnia nas spośród innych. Dlatego, rekomendujemy Wam uprzednie określenie swojego stylu oraz to, czego wzajemnie oczekujecie na swoim weselu. Napewno, proces ten nie odbędzie się bez użycia kompromisów, które bez wątpienia sprawią, że organizacja i planowanie staną się skuteczniejsze.

zapiszEwelina Zięba Photography
Ewelina Zięba Photography

Jednym z Waszych wspólnych zadań jest dobór detali dekoracyjnych. Pomimo że możecie skorzystać z usług planera ślubnego, który jest w stanie profesjonalnie zaprojektować uroczystość weselną, pamiętajcie, aby wcześniej poinformować go, na jakim stylu najbardziej Wam zależy. Nie pozwólcie również, aby rodzina oraz przyjaciele zadecydowali o tym, jak ma wyglądać Wasz Dzień. Bądźcie wierni własnym przekonaniom oraz zidentyfikujcie swoje typy charakterów oraz gusta ze stylem, który najbardziej Wam odpowiada. Po wszystkim, możecie już zająć się rzeczywistą dekoracją.

zapiszFot.Atelier Wspomnień Stylizacja Rekwizytornia
Fot.Atelier Wspomnień Stylizacja Rekwizytornia
Tworząc od lat aranżacje ślubne zauważamy przeogromną liczbę trendów oraz modnych elementów wystroju, które pokochały pary młode na całym świecie –  jednak jak wszyscy dobrze wiemy, moda przemija, a klasyka pozostaje piękna na zawsze, dlatego w dekoracjach ewidentnie stawiamy na ponadczasowość. Elegancki, prosty styl będzie zawsze na topie, idealnie pasuje do charakteru uroczystości jaką jest ślub, a zarazem może podkreślić w idealny sposób miejsce przyjęcia.
Zdecydowanie nie mówimy o dekoracjach pełnych przepychu, kryształów i tiulu. Wręcz przeciwnie niby nudna na pierwszy rzut oka biel, może w bardzo prosty sposób nabrać przepięknej formy, wystarcz dodać do niej małe detale – aby stała się wyjątkowa. Bardzo ważny jest dobór kwiatów, naczyń, papeterii – odkryjcie piękno w prostocie, a na pewno wszyscy Wasi goście będą zachwyceni stylem ślubu i wesela.
zapiszZielony Słoń
Zielony Słoń
Zdaniem ekspertów z Zielony Słoń: “Posłuchajcie siebie, określcie własną prawdziwą historię. Przypomnijcie sobie jak się poznaliście, jaką muzykę lubicie i w otoczeniu jakich wnętrz i kolorów czujecie się najlepiej. Na etapie planowania uroczystości macie wpływ na wszystko. Zadbajcie aby od początku do końca była to jedna historia, „Wasza historia”. Nie udawajcie nikogo. Następnie załóżcie nieprzekraczalny budżet. Odpowiednie planowanie wydatków jest bardzo ważne. W ten sposób dokładnie określicie swoje potrzeby – będzie Wam łatwiej na spotkaniach z profesjonalistami. Prawdziwy specjalista potrafi połączyć Wasze oczekiwania z przeznaczonym na to budżetem i zaproponować ciekawe rozwiązania.  Pierwszym elementem Waszego przyjęcia, które zobaczą goście, jest zaproszenie ślubne. Zaplanujcie je tak aby stało się „zapowiedzią”, niech będzie w odpowiednim stylu i kolorze lub posiada charakterystyczne dla uroczystości dekoracje (element roślinny, motyw podróży itp) Następnie stroje. Jest teraz ogromny wybór. Do przyjęcia w plenerze, w nowoczesnej stodole, nad jeziorem wybierz suknię lekką, delikatną. Bardzo zdobiona klasyczna suknia sprawdzi się na przyjęciu w pałacu, eleganckim hotelu. Miejsce zaślubin i miejsce przyjęcia też powinny wpisywać się w „Waszą historię”, jeśli nie pasuje idealnie, to profesjonalny dekorator potrafi zrobić magię, Na przyjęciu zwróćcie uwagę aby wszystkie elementy tworzyły całość „Waszej historii”: muzyka, ustawienie sali, dekoracje kwiatowe, obrusy/serwetki, kolejne elementy papeterii ślubnej (winietki, menu itd), stylizowana lista z rozsadzeniem gości, prezenty dla najbliższych i pozostałych gości.  Koniecznie wykorzystajcie to miejsce na sesję zdjęciową, takie zdjęcia będą prawdziwe i przypomną zawsze „Waszą historię
zapiszZielony Słoń
Zielony Słoń

Miejsce

Wasza intuicja oraz indywidualna estetyka z pewnością zadecydują o doborze miejsca, w którym odbędzie się uroczystość weselna. Fakt że, zostanie ono wybrane zgodnie z Waszymi wytycznymi, nie sprowadza się to tego, że sala będzie w 100% dostodowana do Waszych potrzeb. Postarajcie się dostosować lokalizację, tak aby sygnalizowało wybany wcześniej styl.

zapiszAnna Dedo Dowiedz się więcej “Anna Dedo ”
Anna Dedo

Istnieje wiele miejsc, w których możliwe jest zorganizowanie przyjęcia weselnego, na przykład: wiejskie sale weselne, gospody, czy też wielkomiejskie hotele oraz restauracje. Wybór zależy od Waszych upodobań stylistycznych! Selekcja odpowiedniego miejsca jest kluczową decyzją, jednak jego otoczenie powinno również wpłynąć na Wasze postanowienie. Krajobraz potrafi sprawić, że wesele stanie się bardziej malownicze oraz wpisane w swoją schematykę, jednakże może on również zaszkodzić całkowitemu wrażeniu. Jeśli marzy się Wam wesele w stylu wiejskim, rustykalnym, unikajcie sal umiejscowionych w centrum miasta pośród zgiełku ulicznego oraz vice versa. Dekoracja oraz otoczenie powinny zdecydowanie iść razem w parze.

zapiszDworek Wola OcieckaDowiedz się więcej “Dworek Wola Ociecka”
Dworek Wola Ociecka

Wykorzystajcie panującą modę na styl rustyklany oraz boho, jeśli planujecie wesele na wsi. Wspomniana estetyka daje Wam duże pole do popisu, dzięki połączeniu elementów rustykalnych z nowoczesnym blaskiem, które sprawiają, że atmosfera jest bardziej przytulna i urokliwa. Ponadto, cienie oraz gra świateł pełnią ważną rolę w stylu rustykalnym i boho.

zapiszPałac RozalinDowiedz się więcej “Pałac Rozalin”
Pałac Rozalin

Śluby wielkomiejskie świetnie wpasowują się w styl podniosły oraz elegancki, gdzie prostota dekoracji tworzy klasyczny nastrój, który nigdy nie wychodzi z mody. Oprawa w stylu vintage jest również na czasie w dzisiejszej branży ślubnej.

Zdaniem firmy Miłość i Spółka “Najważniejsza w doborze weselnej dekoracji jest spójność poszczególnych elementów. Mam tu na myśli zarówno kolory przeplatające się w całości aranżacji, jak i charakterystyczny motyw przewodni. Przy wyborze kierunku, najlepiej zastanowić się, co najpełniej współgra z charakterem przyszłych małżonków, jakie są ich zainteresowania i co przemawia do ich estetyki. W Miłość i Spółka, jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami prostych dekoracji, będących jedynie tłem, dla uczucia, które tego dnia powinno być w centrum. W tym dniu należy również w szczególny sposób pomyśleć o osobach, które zaprosiliśmy do wspólnego świętowania. Dobrze jest zorganizować strefę chilloutu, w której goście będą mogli zregenerować siły i porozmawiać swobodnie. Aby zaaranżować taką przestrzeń, wystarczy kilka puf czy leżaków, których wynajem nie pociąga za sobą ogromnych kosztów, a w znaczącym stopniu wpływa na komfort gości na weselu” 

Przedstawiony efekt można uzyskać poprzez udekorowanie sali elementami z przeszłości, takimi jak hippie vany, maszyny do pisania, staromodne rowery oraz pastelowe kolory. W każdym przypadku to otoczenie, miejsce oraz Wasz osobisty gust tworzą charakter finalnych dekoracji weselnych.

Pora Roku

Bardzo ważne jest to, aby podkreślać zalety, jakie przynoszą nam pory roku, podczas dekorowania sali weselnej. Mogą one wpłynąć na tematykę estetyczną, jaką wybierzecie podczas przystrajania miejsca uroczystości. Dana pora roku może zostać Waszym sprzymieżeńcem, który ożywi atmosferę weselną, jaką zaplanowaliście.

zapiszDominik Imielski fotografDowiedz się więcej “Dominik Imielski fotograf”
Dominik Imielski fotograf

Zimą warto zastanowić się nad elementami nawiązującymi do tematyki śniegu, lasu sosnowego, drewnianej chaty, pomarańczy… Wiosną możecie wziąć pod uwagę użycie świeżych oraz kolorowych kwiatów oraz zorganizowanie wesela na łonie natury. Lato, zarówno jak wiosna daje Wam możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego w plenerze. Impreza na świeżym powietrzu tworzy wyjątkowy nastrój, szczególnie nocą, gdy woń kwiatów jest bardziej wyczuwalna, światło jest przyciemnione, a ogród udekorowany najróżniejszymi lampionami i dodatkami.

zapiszbmkesek.com - Fotografia ŚlubnaDowiedz się więcej “bmkesek.com - Fotografia Ślubna”
bmkesek.com – Fotografia Ślubna

Gra kolorów jest szczególnie ważna jesienią. Postarajcie się ocieplić plener poprzez ułożenie wyposażenia meblowego pomiędzy drzewami. Natomiast, jeśli planujecie przyjęcie we wnętrzu sali weselnej, postawcie na drewniane dekoracje w stylu vintage. Opinie!

zapiszAgencja Project Wedding, fotografia Ślub z innej bajki
Agencja Project Wedding, fotografia Ślub z innej bajki

Opinią MRS DESIGN“Każda Para Młoda chciałaby aby goście właśnie ich ślub zapamiętali i przy wspólnych spotkaniach wspominali jak pięknie wyglądała sala. To Wasz dzień i ma być on spełnieniem Waszych marzeń, czasem jednak warto posłuchać rad osób pracujących w branży ślubnej. Nasza firma zajmuje się projektowaniem zaproszeń oraz papeterii ślubnej dlatego też opowiemy o „papierowej” stronie zdobień na ślubie. Pierwszym krokiem jest stworzenie papeterii zgodnej z motywem uroczystości. Powinna ona być dopełnieniem ozdób florystycznych czy podkreśleniem klimatu wybranego miejsca. Wszelkie dekoracje powinny być spójne, nie oznacza to jednak, że wzór graficzny ma być powielany na każdej z nich. Podstawowymi elementami graficznymi wybieranymi na ślub są winietki. Można je połączyć z podziękowaniami dla gości i np. przywiązać do przygotowanych prezentów. Jeśli planujecie większe wesele tablica z rozmieszczeniem gości, umieszczona na wejściu do sali, z pewnością pomoże w znalezieniu miejsca przy stole. Czasami mniej znaczy więcej, pamiętajcie, że nie musicie podpisywać każdego przedmiotu na ślubie. Winietki, menu, numerki na stół czy tablica gości to elementy, które z pewnością wystarczą by stworzyć niezapomniany klimat, pomogą w organizacji uroczystości a przy tym nie zaburzą kompozycji pozostałych dekoracji.”

Dostawcy ślubni

Musicie wziąć pod uwagę czym dokładnie zajmują się Wasi dostawcy ślubni, jak wykonują przypisane im zadania oraz swobodę, jaką dają Parze Młodej przy doborze odpowiednich dekoracji. Niektórzy planerzy ślubni kierują się własnymi regułami, nie dając przy tym możliwości wykazania się Parze Młodej oraz podkreślenia ich gustu. Mogą oni również zatrudniać własnych dekoratorów, którzy podporządkują się temu, co zaplanował dany wedding planner. Zanim dojdzie do takiej sytuacji, upewnij się, czy wybrany przez Was dostawca współpracuje blisko z klientami biorąc pod uwagę ich preferencje oraz charaktery. Warto wybrać firmę, która oferuje nie tylko usługi m.in. napisów, ale także fotobudki. Takim niezwykłym połączeniem jest firma #FotoBudkaa.

zapiszOrganizacja i koordynacja Dariusz Zwadowski & konsultanci ślubni
Organizacja i koordynacja Dariusz Zwadowski & konsultanci ślubni

Zdaniem ekspertów z Manufaktura Ślubów“Tworząc od lat aranżacje ślubne zauważamy przeogromną liczbę trendów oraz modnych elementów wystroju, które pokochały pary młode na całym świecie –  jednak jak wszyscy dobrze wiemy, moda przemija, a klasyka pozostaje piękna na zawsze, dlatego w dekoracjach ewidentnie stawiamy na ponadczasowość. Elegancki, prosty styl będzie zawsze na topie, idealnie pasuje do charakteru uroczystości jaką jest ślub, a zarazem może podkreślić w idealny sposób miejsce przyjęcia. Zdecydowanie nie mówimy o dekoracjach pełnych przepychu, kryształów i tiulu. Wręcz przeciwnie niby nudna na pierwszy rzut oka biel, może w bardzo prosty sposób nabrać przepięknej formy, wystarcz dodać do niej małe detale – aby stała się wyjątkowa. Bardzo ważny jest dobór kwiatów, naczyń, papeterii – odkryjcie piękno w prostocie, a na pewno wszyscy Wasi goście będą zachwyceni stylem ślubu i wesela.”

Budżet

Po dobraniu właściwego stylu zgodnie z własnymi przekonaniami, porą roku i miejscem organizacji wesela oraz dostawców, którzy najbardziej odpowiadaliby Waszym potrzebom, czas zabrać się za planowanie budżetu. Jeżeli nie dysponujecie bardzo wysokim nakładem pieniężnym, możecie rozważyć opcję DIY (Do It Yourself) i wykonać dekoracje samodzielnie.

zapiszOprawa florystyczna Narcyz pracownia florystyczna
Oprawa florystyczna Narcyz pracownia florystyczna

Aczkolwiek, rekomendujemy Wam współpracę z zawodowcem, który jako specjalista w branży jest w stanie stworzyć fenomenalne rozwiązania. Z drugiej strony, jeśli Wasz budżet nie pozwala Wam na zatrudnienie dodatkowego dostawcy, postarajcie się wykonać dekoracje osobiście, tak aby odzwierciedlały Wasze charaktery.

Zrób test i zobacz jakie dekoracje ślubne do Ciebie pasują:

Pamiętajcie jednak, żeby ozdoby były skromne, ze względu na fakt, że nie posiadacie dostatecznej wiedzy w temacie zdobnictwa weselnego.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Dominik Imielski fotograf Fotograf ślubny
Pałac Rozalin Sale weselne
Zielony Słoń Bukiet i dekoracje kwiatowe
Miłość i Spółka Artykuły dekoracyjne
Atelier Wspomnień Fotograf ślubny
NARCYZ pracownia florystyczna Bukiet i dekoracje kwiatowe
Dworek Wola Ociecka Sale weselne
Ślub z innej bajki Fotograf ślubny
Wedding Alchemy® by Valentina Konsultanci ślubni
Lubov Lisitsa fotografia Fotograf ślubny
Mrs Design Zaproszenia ślubne
Anna Dedo Fotograf ślubny
Hey Alice FotoBudka Wodzirej na wesele
Ewelina Zięba Photography Fotograf ślubny
Rekwizytornia and Company Artykuły dekoracyjne
Pgdstudio.pl Fotograf ślubny
Time Of Joy Photography Fotograf ślubny
Passion For Wedding Konsultanci ślubni
Manufaktura Ślubów Konsultanci ślubni
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!