Ślub marynistyczny: morze jako motyw przewodni wesela.

Od kilku lat mieszkam w Szczecinie. Nie ma tu morza (choć dla niektórych turystów jest to zaskoczeniem), marynarzy można tu spotkać na każdym rogu, a z wielu pubów słychać muzykę szanty. Czuć tu morski klimat, szczególnie w czasie Regat Wielkich Żaglowców.

Dlaczego o tym wspominam? Bo morze to nie tylko szum fal, muszle i bursztyny, marinistyczne kolory i przystojni kapitanowie. Morze potrafi być świetną inspiracją na ślub tematyczny. Klasyczne kolory okazują się być bardzo kreatywnymi w tym Wielkim Dniu. Już raz próbowaliśmy zaszczepić w Was chęć do organizacji ślubu marynistycznego (polecamy poprzedni artykuł), dziś kolejna dawka morskich inspiracji!

wieczór panieński w klimacie morskim kapitańskim
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli

Soczysta czerwień z nasyconym granatem, przełamana śnieżną bielą, prezentują się bardzo interesująco. Kolory marynistyczne, wzorowane na fladze amerykańskiej, dodatkowo mogą układać się w paski czerwono-białe lub biało-granatowe. Będą świetną dekoracją na stoliki, bądź ciekawymi dodatkami do sukni Panny Młodej. Ponadto, można wyjść poza schemat białej sukni ślubnej i zaskoczyć gości krwistą czerwienią lub intensywnym błękitem, w których to kolorach brunetki prezentują się niezwykle atrakcyjnie…

Oczywiście zaproszenie gości na barkę lub inną jednostkę pływającą, dodatkowo podkreśli marynistyczny charakter wesela. Przy wyborze takowych warto dobrze się rozejrzeć w ich wnętrzach. Kryją bowiem wiele skarbów (jeszcze nie zatopionych), które dodadzą tą przysłowiową kropkę nad “i” w stylizacji naszego wesela. Koła ratunkowe, grube liny, masywne drzwi niczym z U-boot’a z powodzeniem nadadzą ton naszym dekoracjom. Morskie wesele warto zorganizować w lokalu z widokiem na morze, bądź oryginalnie- na łodzi (np. Restauracja Ładoga w Szczecinie, statki Żeglugi Augustowskiej).

marynistyczne wesele
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli

W ferworze zabawy w kontrasty nie zapomnijmy o Panu Młodym. Nawet jeśli nie jest pasjonatem żeglarstwa z przyjemnością przypnie do swej koszuli spinki mini-żaglówki lub spinki-kotwice. Można także pomyśleć o oryginalnym przyozdobieniu butonierki.

ślub kapitana do ślubu w mundurze
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli
marynarz na weseluDowiedz się więcej “Spinki do mankietów ze sklepu Galante.”
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli Spinki, koszula i krawat: Galante

Nieodłącznymi towarzyszami żaglówek są węzły żeglarskie. Te piękne sploty, często wymyślane tylko do celów dekoracyjnych, znalazły tu swoje zastosowanie w ciekawej biżuterii. Jeżeli pan młody posiada mundur służbowy, jak najbardziej zachęcamy do wystąpienia w mundurze wojskowym na swoim ślubie!

Fot. Agata Majewska / Światłoczuli
Fot. Agata Majewska / Światłoczuli

Temat marynarskiego wesela jest chętnie podejmowany przez pary młode, gdyż daje niezliczoną gamę wdzięcznych marynarskich detali i z pewnością jest kolorystyczną ucztą.

Więcej zdjęć z tej sesji zdjęciowej znajdziecie w galerii zdjęć ślubnych.

Produkcja, pomysł i realizacja sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl
Suknie ślubne : Pracownia Sukien Ślubnych Afrodyta, Rzeszów
Suknie koktajlowe: Dagnez
Biżuteria: Jubiler Sezam
Bukiety i dekoracje marynistyczne: Retroflexus

Koszula męska: Robert Dziekoński Mistrz Krawiectwa
Tort: Cukiernia Cieplak
Miejsce: Barka Alrina, Kraków
Makijaż: Oskar Bachoń
Fryzury: Wojtek Kasprzak
Modelki: Monika Piwowarczyk, Nicole Nakończy

Tekst na podstawie artykułu Violetty Krzaczek z portalu abcslubu.pl /  facebook.com/abcslubu

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Motor jako motyw przewodni ślubu - MotocykLOVE inspiracje!
Motor jako motyw przewodni ślubu - MotocykLOVE inspiracje!
Dla jednych motocykl to tylko głośna maszyna, dla innych sens życia. Są też tacy, którzy za motorami nie szaleją, ale żywią do nich podziw i fascynację. Czy motor może być atrakcyjnym elementem przewodnim ślubu? Jak tę ciężką maszynę wkomponować w aranżację ślubu i wesela? Kilka pomysłów Zankyou
Do ślubu na dwóch kółkach, czyli rower jako motyw przewodni.
Do ślubu na dwóch kółkach, czyli rower jako motyw przewodni.
Rower to świetny pomysł na motyw przewodni waszego ślubu. Ten element może się znaleźć zarówno w dekoracjach ślubnych, na zdjęciach z sesji ślubnej czy nawet jako ozdoba bukietu ślubnego i butonierki. Zobacz inspiracje ślubne na Zankyou.
Motyw przewodni zimowego ślubu: SZYSZKI
Motyw przewodni zimowego ślubu: SZYSZKI
Czy zastanawialiście się, co może stać się motywem przewodnim charakterystycznym dla zimowego ślubu? A może szyszki? Przecież szyszkowe dekoracje kojarzą się z zimą. Dlaczego więc nie mają kojarzyć się z zimowym ślubem? Zobaczcie, jak szyszki uczynić motywem przewodnim zimowego ślubu!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji