Pan młody w mundurze, czyli za mundurem panny sznurem

Jestem doskonałym dowodem na trafność tego powiedzenia… Szaleję za mężczyznami w mundurze.  Jeżeli tak się złożyło, że Wasz narzeczony jest mundurowym (strażakiem, policjantem, wojskowym) koniecznie namówcie go na założenie do ślubu munduru!

fot. Jakub Woźniak, kupslub.com

Ale uwaga! Galowy mundur zakładamy tylko na czas ślubnej uroczystości czy to w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, na część mniej oficjalną, czyli wesele, dużo wygodniej (i odpowiedniej) będzie przebrać się w garnitur. Zadbajcie więc o salę weselną, która do Waszej dyspozycji odda pokój, w którym spokojnie będziecie mogli się przebrać.

Mąż w mundurze, drogie panie, daje szansę zaszalenia także z Waszymi dodatkami. Jeżeli wychodzicie za mąż za strażaka, szarfa przy Waszej sukni ślubnej może być granatowa (w kolorze munduru), abyście na weselu zamieniły ją na czerwoną (albo inną w kolorze muszki pana młodego). Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście do kościoła założyły długą suknię z okazałym trenem, a na weselu, wzorem księżniczek, zamieniły ją na drugą, wygodniejszą do tańca. Pomysłów na ślubną stylizację jest cała masa. Po co się więc ograniczać? ;-).

fot. Sebastian Gryszpanowicz

Pan młody w mundurze daje także szansę na niecodzienną oprawę wesela. Być może Wasz narzeczony ma kolegów w orkiestrze wojskowej, która z przyjemnością zagra dla Was przed kościołem? A może jesteście w stanie wypożyczyć wóz strażacki, aby zaskoczyć gości podjeżdżając nim pod kościół? Wyobraź sobie szereg wojskowych trzymających w rękach szable i tworzących szpaler po wyjściu z kościoła… Pięknie, prawda?

Mundur może także posłużyć za motyw przewodni Waszej sesji zdjęciowej. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia powyżej.

Zobacz także: “Eleganckie garnitury na ślub”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji