Butonierki dla pana młodego, o których nie pomyśleliście

Czy wiesz, że butonierka dla pana młodego wcale nie musi być kwiatem wyjętym z bukietu panny młodej? Zobacz pięć oryginalnych pomysłów!

  • Pan Młody

Przyjęło się, że do klapy marynarki od garnituru Pana Młodego jego narzeczona wpina kwiat pochodzący ze swojego bukietu ślubnego. Tradycja tradycją, ale możliwości na ciekawą butonierkę, która odda charakter Pana Młodego jest wiele. Zobaczcie pięć, moim zdaniem, najciekawszych pomysłów. Jestem przekonana, że zainspirują Was do własnych poszukiwań i radosnej twórczości, bo, jak się za chwilę przekonacie, przypinkę dla Pana Młodego można zrobić ze wszystkiego.

Butonierka superhero

zapisz
Jagger Photography via greenweddingshoes.com

Na pierwszy ogień pomysł na butonierkę, który mnie absolutnie powalił. Pan Młody i jego drużbowie przyczepili do klap marynarki malutkie figurki superbohaterów: Batmana, Spidermana, Supermana (wśród nich znalazł się nawet Jezus – obstawiam, że to Pan Młody ;-)). Pomysł absolutnie rewelacyjny, ale tylko pod warunkiem, że superbohaterowie wystąpią w komplecie, konieczna jest więc pokaźna liczba drużbów. W takim wypadku Panna Młoda powinna w swoim bukiecie przemycić podobiznę Kobiety Kota, prawda?

Butonierka z guzików

zapisz
prawa kolumna: partiesbykaci.com // lewa kolumna: Jagger Photography via oncewed.com, Jayma Malme

Prosty pomysł z cyklu DIY (do it yourself, czyli zrób to sam), pod warunkiem, że władamy igłą i nicią. Wystarczy bowiem z filcu wyciąć kształt (np. liścia), na który naszyjemy guziki. Koniecznie kolorowe, różnych rozmiarów i w różnych konfiguracjach. Całość można wzmocnić drutem. Taką butonierkę najłatwiej przyczepić za pomocą zwykłej agrafki. Idealnie będzie pasować do oryginalnego bukietu ślubnego z guzików.

Butonierka z papieru

zapisz
góra: Simply Rosie Photography via stylemepretty.com, Heart Love Weddings, // dół: sophacompany.blogspot.com, artofweddingspdx.com

Kolejny pomysł do wykonania samemu. Tym razem z papieru. W tym wypadku musimy zaopatrzyć się w nożyczki, klej i blok kolorowego papieru, najlepiej sztywnego. Do stworzenia takiej butonierki śmiało możemy wykorzystać także stare gazety (te z tekstem, nie ze zdjęciami). Z papieru formujemy kwiaty albo popularne wiatraki. Te drugie przypominają dziecięce zabawki kupowane podczas wizyty w zoo, prawda? Tego typu butonierka świetnie sprawdzi się do stylizacji vintage. Albo tej utrzymanej w ekologicznych klimatach.

Butonierka ptasie gniazdo

zapisz
Fristts Rosenow // Pomp and Plumage via etsy.com // Pixel & Hank via etsy.com, The Little Road Said Go via etsy.com

Ptasie gniazdo to symbol zakładania rodziny, nic więc dziwnego, że chętnie jest wykorzystywany jako motyw weselny. Nie tylko jako czubek weselnych tortów, ale także w formie butonierki. Do tego typu konstrukcji używa się zazwyczaj wikliny, piór czy mchu. To bardzo ekologiczne rozwiązanie! Pasować będzie do bukietu ślubnego, w którym także znajdą się ptasie elementy, np. pióra.

Spersonalizowana butonierka ślubna

zapisz
góra: abizzybride.blogspot.com, Morgann Hill Designs via etsy.com // jYOUlry via etsy.com, Morgann Hill Designs via etsy.com

Także tak drobnym elementem, jak ślubną butonierką, możecie zaznaczyć, że to jest Wasz dzień. Wystarczy ją spersonalizować. Jak? Na przykład ryjąc w drewienku w kształcie serduszka Wasze inicjały. Albo doczepiając do butonierki medalik z Waszą zaręczynową fotografią. To świetna pamiątka na długie lata.

Gdzie kupić oryginalne butonierki?

Niestety w polskich sklepach nie spotkałam się z tego typu ślubnymi dodatkami. Na poszukiwania musicie zatem udać się w głąb internetu. Ja polecam sklep etsy.com, który bez problemu wysyła do Polski.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!