• Magazyn
  • Pomysły na własnoręczne ozdobienie samochodu ślubnego

Pomysły na własnoręczne ozdobienie samochodu ślubnego

Pomysły na własnoręczne ozdobienie samochodu ślubnego
Siedlisko Stary Tartak
  • Dekoracje
  • Polska

Dekoracja samochodu ślubnego jest tym ważniejsza, im bardziej oddalone są od siebie – miejsce rozpoczęcia uroczystości (dom panny młodej, hotel, w którym mieszkają narzeczeni), miejsce, gdzie odbywa się uroczystość zaślubin i sala weselna. Jest to także ważne dla par, które decydują się na tematyczny ślub, a auto jest jednym z ważniejszych jego elementów (jak np. w przypadku ślubu Agenta 007.). Jak zatem można ozdobić samochód ślubny, by wyglądał wyjątkowo?

Publikacja

Na Zankyou znajdziecie już inspiracje na oryginalne dekoracje samochodów ślubnych, a tutaj chcemy pokazać Wam kilka prostych i klasycznych pomysłów, które możecie samodzielnie zrealizować.

Po pierwsze, auto samo w sobie może być wyjątkowe (np. auta zabytkowe) i wówczas należy zastanowić się, czy jakakolwiek dekoracja będzie tu potrzebna? Zbyt wiele dodatków może przysłonić piękno takiego auta.  Wiele takich samochodów znajdziecie w katalogu firm ślubnych, które polecamy.

 

 

Zdarzają się też pary, które rezygnują z samochodów ślubnych, na korzyść bryczek (szczególnie śluby folkowe), motocykli bądź rowerów. I niech Was nie zmyli tu przekonanie, że niewiele jest tu miejsca na dekoracje!

Klasyczne dekoracje auta ślubnego, które z łatwością wykonacie samodzielnie to oczywiście puszki dowiązane do zderzaka samochodu (bądź roweru!). Kojarzą się ze starymi filmami, robią charakterystyczny hałas i są niezwykle łatwe w wykonaniu. Warto jednak wybrać te odpowiednie. Choć najłatwiej byłoby doczepić puszki po coca-coli lub piwie, to efekt nie będzie najlepszy- nie są one tak hałaśliwe, szybko się rysują i gniotą, a to nie wygląda estetycznie.

Możecie kupić specjalne, ślubne puszki, bądź przygotować je samodzielnie. Puszki po produktach (fasolka, kukurydza, itp.) wystarczy otworzyć, opróżnić i dokładnie umyć (usuwając etykietę). Są one już gotowe do przymocowania, bądź można je okleić kolorowym papierem. Puszki można połączyć kolorowymi tasiemkami bądź sznurkiem jutowym.

 

zapisz
Cukrownia Żnin

 

Kolejna łatwa w wykonaniu dekoracja samochodu ślubnego to chorągiewki. Pomysłów na napisy jest wiele- od angielskiego “just married” przez imiona młodej pary, po “Państwo Kowalscy”. I podobnie jak w przypadku puszek- możecie w niewielkiej cenie zakupić gotowy napis (także spersonalizowany dla Was), bądź wykonać do samodzielnie. Napis można wykonać na papierze bądź nadrukować lub naszyć na tkaninie.

Napis można zamocować z tyłu samochodu, z boku, bądź na masce z przodu.

 

zapiszsamochód ślubny just married
Fot: Tim Halberg

 

Samochód można ozdobić także kwiatami, ale to zazwyczaj wymaga większego zaangażowania i wsparcia eksperta (florysty ślubnego), gdyż niewłaściwe umieszczenie kwiatów nie będzie wyglądało dość estetycznie.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!