Pomysły na własnoręczne ozdobienie samochodu ślubnego

zdjęcie ślubne młodej pary
Fot: Jennefer Wilson

Dekoracja samochodu ślubnego jest tym ważniejsza, im bardziej oddalone są od siebie – miejsce rozpoczęcia uroczystości (dom panny młodej, hotel, w którym mieszkają narzeczeni), miejsce, gdzie odbywa się uroczystość zaślubin i sala weselna. Jest to także ważne dla par, które decydują się na tematyczny ślub, a auto jest jednym z ważniejszych jego elementów (jak np. w przypadku ślubu Agenta 007.). Jak zatem można ozdobić samochód ślubny, by wyglądał wyjątkowo?

dekoracja kwiatowa samochodu ślubnego
Fot: Kristin Speed

Na Zankyou znajdziecie już inspiracje na oryginalne dekoracje samochodów ślubnych, a tutaj chcemy pokazać Wam kilka prostych i klasycznych pomysłów, które możecie samodzielnie zrealizować.

Po pierwsze, auto samo w sobie może być wyjątkowe (np. auta zabytkowe) i wówczas należy zastanowić się, czy jakakolwiek dekoracja będzie tu potrzebna? Zbyt wiele dodatków może przysłonić piękno takiego auta.  Wiele takich samochodów znajdziecie w katalogu firm ślubnych, które polecamy.

zabytkowe auto do ślubu
Klasyczne auto nie wymaga więcej dekoracji. Fot: KT Merry Photography

Zdarzają się też pary, które rezygnują z samochodów ślubnych, na korzyść bryczek (szczególnie śluby folkowe), motocykli bądź rowerów. I niech Was nie zmyli tu przekonanie, że niewiele jest tu miejsca na dekoracje! Jak wiele jest możliwości udekorowania roweru zobaczcie tutaj!

Foto: Sarah Culver
Fot: Sarah Culver

Klasyczne dekoracje auta ślubnego, które z łatwością wykonacie samodzielnie to oczywiście puszki dowiązane do zderzaka samochodu (bądź roweru!). Kojarzą się ze starymi filmami, robią charakterystyczny hałas i są niezwykle łatwe w wykonaniu. Warto jednak wybrać te odpowiednie. Choć najłatwiej byłoby doczepić puszki po coca-coli lub piwie, to efekt nie będzie najlepszy- nie są one tak hałaśliwe, szybko się rysują i gniotą, a to nie wygląda estetyczni.

puszki samochód ślubny
Puszki ze sklepu Ślubne Zakupy

Możecie kupić specjalne, ślubne puszki, bądź przygotować je samodzielnie. Puszki po produktach (fasolka, kukurydza, itp.) wystarczy otworzyć, opróżnić i dokładnie umyć (usuwając etykietę). Są one już gotowe do przymocowania, bądź można je okleić kolorowym papierem. Puszki można połączyć kolorowymi tasiemkami bądź sznurkiem litowym.

Foto: Robb Davidson
Foto: Robb Davidson

Kolejna łatwa w wykonaniu dekoracja samochodu ślubnego to chorągiewki. Pomysłów na napisy jest wiele- od angielskiego “just married” przez imiona młodej pary, po “Państwo Kowalscy”. I podobnie jak w przypadku puszek- możecie w niewielkiej cenie zakupić gotowy napis (także spersonalizowany dla Was), bądź wykonać do samodzielnie. Napis można wykonać na papierze bądź nadrukować lub naszyć na tkaninie.

Napis można zamocować z tyłu samochodu, z boku, bądź na masce z przodu.

Foto: Tim Halberg
Fot: Tim Halberg
samochód ślubny just married
Fot: Tim Halberg

Samochód można ozdobić także kwiatami, ale to zazwyczaj wymaga większego zaangażowania i wsparcia eksperta (florysty ślubnego), gdyż niewłaściwe umieszczenie kwiatów nie będzie wyglądało dość estetycznie. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie na swój ślub, zobacz także nasz poradnik “Dekoracje samochodu ślubnego – jakich błędów unikać?“.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Każdego roku Targi Młodej Pary cieszą się ogromną popularnością. Wydarzenie gromadzi nie tylko setki wystawców z całej Polski, ale i tysiące przyszłych małżonków, którzy chcą perfekcyjnie zorganizować własne wesele.
File photo dated 25/06/17 of Ed Sheeran, who has told fans he has had a bicycle accident and that an arm injury could affect some of his forthcoming tour dates.
Ed Sheeran się zaręczył! Za to my przypominamy jego najbardziej romantyczne piosenki!
Brytyjski muzyk poprosił o rękę Cherry Seaborn, jego miłość z dziecięcych lat. Poznaj więcej szczegółów!
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Marzycie o wyjątkowej uroczystości ślubnej, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci? Jeśli tak jest, to zapraszamy do nas, na magiczną Sardynię. Wyjątkowy ślub na wyciągnięcie ręki!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji