Pomysł tygodnia: kwiaty w filiżankach na weselnym stole

Choć wesele jest taką okazją, na której niekoniecznie chcemy oszczędzać, jego budżet rzadko kiedy jest z gumy. A gdyby tak zaoszczędzić nieco na dekoracjach stołu weselnego, nie rezygnując wcale z eleganckich kompozycji? Jak, zapytacie. Ano tak:

fot. ruffledblog.com

Wykorzystując do dekoracji serwis ślubny rodziców. W dzbanek i filiżanki wkładamy po prostu kwiaty, a całość rozmieszczamy na weselnych stołach. Można się pokusić o ustawienie na środku dzbanka z głównym bukietem, a na talerzykach każdego z gości filiżanki z pojedynczym kwiatkiem (koszty wówczas rosną, potrzebujemy bowiem kilku zastaw).  Aby całość kompozycji była stabilna i wytrzymała całą noc, kwiaty warto wetknąć do specjalnej florystycznej gąbki, którą bez problemu kupicie na kwiatowej giełdzie.

fot. picturepartyblog.com

Jakiego typu kwiaty sprawdzą się przy takiej kompozycji? W przypadku filiżanki idealne będą malutkie różyczki, stokrotki czy pojedyncze gałązki peonii. Do dzbanka włożyć możemy całe gałęzie bzu, tulipany i wszelkiego rodzaju polne kwiaty. To one najlepiej współgrają z zastawą stołową w stylu retro.

fot. Cori Cook Floral Design via ruffledblog.com
fot. Erin Hearts Court Photography via stylemepretty.com

Tego typu dekoracja weselna ma jeszcze jedną zaletę. Po ślubie wybrane kompozycje możecie zasuszyć i ustawić jako ozdobę w Waszym nowym mieszkaniu, albo po prostu sprzedać (sama widziałam takie ogłoszenia!).

fot. Alice G. Patterson Photography via thesweetestoccasion.com

Jeżeli nie czujecie się przekonane do zbierania kwiatów z łąki, tudzież jechania z samego rana na giełdę kwiatową, możecie kupić już gotowe kompozycje. Na przykład takie jak ta poniżej, nawiązująca do “Alicji w Krainie Czarów”. Czyż nie jest urocza?

fot. OvertheTopStudios via etsy.com

Poznajcie także “9 sprawdzonych pomysłów na tanie wesele“.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji