Pomysł tygodnia: kwiaty w filiżankach na weselnym stole

Choć wesele jest taką okazją, na której niekoniecznie chcemy oszczędzać, jego budżet rzadko kiedy jest z gumy. A gdyby tak zaoszczędzić nieco na dekoracjach stołu weselnego, nie rezygnując wcale z eleganckich kompozycji? Jak, zapytacie. Ano tak:

fot. ruffledblog.com

Wykorzystując do dekoracji serwis ślubny rodziców. W dzbanek i filiżanki wkładamy po prostu kwiaty, a całość rozmieszczamy na weselnych stołach. Można się pokusić o ustawienie na środku dzbanka z głównym bukietem, a na talerzykach każdego z gości filiżanki z pojedynczym kwiatkiem (koszty wówczas rosną, potrzebujemy bowiem kilku zastaw).  Aby całość kompozycji była stabilna i wytrzymała całą noc, kwiaty warto wetknąć do specjalnej florystycznej gąbki, którą bez problemu kupicie na kwiatowej giełdzie.

fot. picturepartyblog.com

Jakiego typu kwiaty sprawdzą się przy takiej kompozycji? W przypadku filiżanki idealne będą malutkie różyczki, stokrotki czy pojedyncze gałązki peonii. Do dzbanka włożyć możemy całe gałęzie bzu, tulipany i wszelkiego rodzaju polne kwiaty. To one najlepiej współgrają z zastawą stołową w stylu retro.

fot. Cori Cook Floral Design via ruffledblog.com
fot. Erin Hearts Court Photography via stylemepretty.com

Tego typu dekoracja weselna ma jeszcze jedną zaletę. Po ślubie wybrane kompozycje możecie zasuszyć i ustawić jako ozdobę w Waszym nowym mieszkaniu, albo po prostu sprzedać (sama widziałam takie ogłoszenia!).

fot. Alice G. Patterson Photography via thesweetestoccasion.com

Jeżeli nie czujecie się przekonane do zbierania kwiatów z łąki, tudzież jechania z samego rana na giełdę kwiatową, możecie kupić już gotowe kompozycje. Na przykład takie jak ta poniżej, nawiązująca do “Alicji w Krainie Czarów”. Czyż nie jest urocza?

fot. OvertheTopStudios via etsy.com

Poznajcie także “9 sprawdzonych pomysłów na tanie wesele“.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji