• Magazyn
  • Wesele
  • Podążaj za białym królikiem, czyli Alicja w Hotelu Quadrille

Podążaj za białym królikiem, czyli Alicja w Hotelu Quadrille

Każdy z nas uwielbia marzyć. Marzenia pozwalają nam przetrwać prozę życia. Są ludzie, którzy boją się je realizować. Są też tacy, którzy, żyjąc marzeniami, tworzą miejsca, tak oderwane od rzeczywistości, jak inspirujące i potwierdzające, że da się żyć bajką. Takim miejscem jest Hotel Quadrille w Gdyni.

  • Lokale
  • Sponsored
  • Chic
  • Pomorskie

“To żadna sztuka chcieć więcej niż nic. LEWIS CARROLL” Każdy z nas uwielbia marzyć. Marzenia pozwalają nam przetrwać prozę życia. Są ludzie, którzy boją się je realizować. Są też tacy, którzy, żyjąc marzeniami, tworzą miejsca, tak oderwane od rzeczywistości, jak inspirujące i potwierdzające, że da się żyć bajką. Takim miejscem jest Hotel Quadrille w Gdyni. I choć jest to miejsce jak najbardziej realne, równocześnie stanowi ono podróż do Krainy Czarów Lewisa Carrolla. – Hotel Quadrille to dzieło dwóch sióstr, Anny i Martyny Górskich, które włożyły w niego całą swoją pasję do podróży, designu, pięknych miejsc i wyjątkowych przeżyć – mówi Marta Dworak, Sales & Marketing Manager Hotelu Quadrille. – Miały one wpływ na całą koncepcję hotelu począwszy od tematu przewodniego Alicji w Krainie Czarów (która skądinąd była ich ulubioną książką z dzieciństwa), poprzez nadanie klimatu hotelowym wnętrzom w ramach ścisłej współpracy z projektantką Magdaleną Czauderną, aż po dobór najdrobniejszych elementów wystroju. Panie Górskie pragnęły stworzyć miejsce, w którym same czułyby się dobrze jako gość. Ciche, spokojne, piękne, z wyszukaną kuchnią i kojącymi zabiegami upiększającymi i relaksującymi.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

W tym właśnie sęk, że Czas nie znosi, aby go zabijano. Gdybyś była z nim w dobrych stosunkach, zrobiłby dla ciebie z twoim zegarem wszystko, czego byś chciała. LEWIS CARROLL

Magia Hotelu Quadrille powoduje, że pobyt tu zmienia szarą rzeczywistość w magię. Czas spędzony w tym miejscu to duchowa uczta, która dotyka nie tylko Lewisa Carolla, ale również innych wielkich pisarzy, którzy mieli ogromny wpływ na literaturę światową, opowiada Marta Dworak. – Sam wystrój Quadrille, jego wnętrza tworzą powieściową iluzję. Powieść Carrolla to nie jedyne odniesienie do literatury. Pałacowe pokoje noszą nazwiska światowych mistrzów pióra i odnoszą się bezpośrednio do ich dzieł. Interpretacja jest dość swobodna, oddaje przede wszystkim klimat utworów i ich stylistykę. I tak można wybierać między pokojami na przykład Nabokova, Flauberta, Tołstoja, Fitzgeralda, Szekspira czy Szeherezady. Nie brakuje także akcentów kobiecych odsyłających do świata Jane Austen czy Emily i Charlotte Brontë. Te odnośniki wzbogacają i uzupełniają szczególną aurę hotelu.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Rozpocznij od początku… a później czytaj, póki nie dotrzesz do końca: wtedy przestań czytać. LEWIS CARROLL

To sprawia, że przechadzając się korytarzami, wędrujemy tym samym po kartach książek, które pozwalają nam na poznawanie świata nie tylko oczami właścicielek, ale i mistrzów pióra. Dzięki temu wizyta w Quadrille staje się nieoczywistym spotkaniem ze sztuką, literaturą i niesamowitym designem. – Uważni Goście odnajdą tu więcej baśniowych i literackich akcentów, co wcale nie znaczy, że jest to miejsce dedykowane dzieciom. Quadrille przyjazny jest przede wszystkim dorosłym, świadomym odbiorcom tej aury stylu, niecodzienności i inności, lubiącym obcowanie ze sztuką, poszukującym ciszy, spokoju oraz intymności – dodaje Dworak. – Taki nieprzypadkowy gość w pełni docenia zalety obiektu i daje się uwieść autorskiej kreacji przestrzeni, imponującej architekturze oraz doskonałej kuchni, gdyż Quadrille to nie tyle kolejny hotel, co destynacja sama w sobie, cel i zwieńczenie podróży zgodnie z mottem: Experience the Wonderland.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach. LEWIS CARROLL

Tak inspirujące miejsce nie mogło zostać niezauważone przez Pary Młode, które równie chętnie poszukują tak oryginalnych przestrzeni weselnych, stanowiących magiczną podróż wewnątrz siebie i swoich pragnień. Właściciele Quadrille przenoszą swoich gości w świat Alicji z Krainy Czarów. – Motyw Alicji w Krainie Czarów zaznaczony jest w obiekcie subtelnie na przykład poprzez same nazwy: Hotel Quadrille (od tańca kadryla tańczącego przez bohaterów książki), restauracja Biały Królik (od przewodnika Alicji), Pub 10/6 (od Dnia Kapelusznika). Znajdziemy go też w tak charakterystycznej posadzce w formie szachownicy, nawiązującej do partii szachów rozgrywanej przez głównych bohaterów,  w oryginalnych rozwiązaniach aranżacyjnych czy w materiałach reklamowych z cytatami lub rycinami z powieści. Jeden z pokoi pałacowych nawiązuje bezpośrednio do ekranizacji nakręconej przez Tima Burtonaopowiada managerka. Jednak wesela w stylu Alicji w Krainie Czarów to nie tylko poruszanie się w inspirowanych przestrzeniach, ale również wejście w bajkę poprzez wykorzystanie powieści Lewisa Carrolla jako motywu przewodniego przyjęcia weselnego. Jak daleko wesele stanie się bajką zależy tylko od granic stawianych przez Młodą Parę.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Oczywistym jest wybór inspirowanych zaproszeń i reszty papeterii ślubnej. Kreatywna dekoracja florystyczna, wymyślny tort niczym z uczty Szalonego Kapelusznika, to ciągle elementy, które nie stanowią wyzwania dla tej ekipy. Eksperci ślubni Hotelu Quadrille potrafią stworzyć prawdziwą bajkę, a motyw nie jest jedynie powtarzalnym elementem, ale prawdziwą wariacją na temat Alicji w Krainie Czarów.2-hektarowy park otaczający Hotel Quadrille to idealna przestrzeń do organizacji ceremonii zaślubin oraz koktajlu weselnego przy fontannie. Można też ustawić tutaj wielkoformatowe dekoracje typu figury szachowe, szachownica, zegar, kapelusz czy karty. Dodają one imprezie charakteru i oryginalności, jednak na pewno trzeba uważać, aby nie przesadzić. Wesele w Quadrille musi przede wszystkim być gustowne, zorganizowane ze smakiem – wprowadza nas w klimat wesel w Quadrille Marta Dworak. – Jeśli impreza weselna ma mieć nieco bardziej zabawowy wymiar i gwarantować efekt wow, polecamy wynajem profesjonalnych aktorów i performerów, którzy odpowiednio przebrani i ucharakteryzowani  dodadzą imprezie sznytu oraz zabawią i zintegrują gości – dodaje.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Proszę, poczęstuj się winem- rzekł grzecznie Szarak Bez Piątej Klepki. Alicja spojrzała na stół i nie zauważyła na nim nic oprócz herbaty.
– Nie widzę tu żadnego wina.
– Bo go wcale tu nie ma.
– Wobec tego częstowanie mnie winem nie było z pańskiej strony zbyt uprzejme.
– Przysiadanie się tutaj bez zaproszenia również nie było zbyt uprzejme z twojej strony.
LEWIS CARROLL 

Dopracowanie wszystkich elementów to nie tylko wpływ na estetykę Hotelu, ale również proponowaną kuchnię. – Kuchnia Białego Królika to zdecydowanie inna bajka – świat magii smaków – opowiada ekspertka Quadrille. – Biały Królik to przede wszystkim kuchnia polska, oparta o regionalne receptury i produkty, ale w wydaniu fine dining. Szef Marcin Popielarz sięga po przepisy znane mu z dzieciństwa, wykorzystywane przez swoją mamę lub babcię i nadaje im oryginalny, awangardowy kształt. Uzyskuje w ten sposób zadziwiające zestawienia smaków oraz potrawy apelujące do wszystkich zmysłów, z których oczywiście najważniejszy jest smak. Specjalność tej restauracji to menu degustacyjne, które zdecydowanie wyróżnia Białego Królika na tle ogólnie przyjętych norm weselnych. Zmieniane średnio co 6 tygodni składa się zazwyczaj z 11 lub 12 potraw. To świetna propozycja dla nieco bardziej kameralnych przyjęć weselnych. Taka degustacja z pewnością przypadnie do gustu prawdziwym smakoszom i poszukiwaczom nowych kulinarnych wrażeń, którzy docenią Szefa Kuchni, finalistyę San Pellegrino Young Chef 2018 – elitarnego światowego konkursu kulinarnego. Sam Biały Królik już trzykrotnie został dostrzeżony przez prestiżowy przewodnik kulinarny Gault&Millau, aktualnie posiada aż 3 czapki. Restauracja proponuje także specjalnie skomponowane menu weselne w wydaniu serwowanym i bufetowym. Pary młode mogą tu wybierać z kilkunastu wariantów potraw, zgodnie ze swoimi preferencjami.  Podczas konsultacji ze ślubnym koordynatorem Quadrille wspólnie komponują idealne menu.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Podążaj za Białym Królikiem. LEWIS CARROLL

Myśl przewodnia Hotelu Quadrillae nie jest bynajmniej niczym nachalnym. Ci, którzy oczarowani są miejscem, a jednak nie wyobrażają sobie swojego dnia ślubu w motywie Alicji w Krainie Czarów, mogą być spokojni. Alicja to jedynie wskazówka, jedna ze ścieżek, które wiodą gości Hotelu przez zakamarki piękna zieleni i architektury najwyższych lotów.Zawsze wsłuchujemy się w klienta i jego marzenia, to one są dla nas przyczynkiem do tworzenia oferty. Częstokroć naszym gościom zależy na eleganckich weselach w stylu glamour lub wręcz przeciwnie – wybierają bardziej szalone boho. Alicja w Krainie Czarów to jedna z możliwości, chociaż rzeczywiście stwarzająca spore pole do popisu – tłumaczy Marta Dworak.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Quadrille to również doskonałe miejsce na wieczór panieński, a także na przygotowania do ślubu. Spa, które mieści się w hotelu proponuje cały szereg zabiegów, które pozwolą Pannie Młodej przygotować swoją cerę i ciało do wielkiego dnia ślubu.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

To niesłychanie indywidualne podejście do każdego klienta, a jednocześnie nieszablonowy kierunek obrany w Hotelu Quadrille sprawia, że pałac jest częścią prestiżowego wywodzącego się z Francji stowarzyszenia Relais & Châteaux, będąc tym samym jednym z dwóch obiektów w Polsce, które dostąpiły tego zaszczytu.Ta prestiżowa organizacja zrzesza najbardziej ekskluzywne hotele butikowe oraz restauracje z gwiazdkami Michelin na całym świecie. Ich wspólnym mianownikiem jest oryginalna koncepcja, najwyższy standard i doskonała jakość świadczonych w nich usług, jednak to nie wszystko. Pałace, zamki i posiadłości Relais & Châteaux to przede wszystkim miejsca z duszą, oferujące Gościom o wiele więcej niż sam pobyt czyli rzadkie, autentyczne przeżycie – mówi Marta Dworak z Hotelu Quadrille.

zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille
zapiszRelais & Châteaux Hotel Quadrille
Relais & Châteaux Hotel Quadrille

Tutaj, aby utrzymać się w tym samym miejscu (…), trzeba biec, ile sił. LEWIS CARROLL

Kultura doskonałości propagowana przez członków stowarzyszenia sprawia, że Hotel Quadrille jest obiektem, które ciągle się rozwija. Nie ma tu miejsca na nudę i stagnację. I, choć wiele osób uważa, że dążenie do perfekcji nie jest kreatywne, cały personel Quadrille pracuje nad rozwojem tej nierzeczywistej historii, która dzieje się każdego dnia. Pobyt i wesele w Hotelu Quadrille to kulturalne doznania dla ciała i duszy, które sprawiają, że choć przez chwilę możemy znów cieszyć się dziecięcymi marzeniami w pałacu pełnym niespodzianek.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!