Lista prezentów ślubnych: akcesoria dla szefa i szefowej kuchni

Uwielbiacie gotować, a chwile spędzone razem w kuchni należą do najprzyjemniejszych w Waszym wspólnym życiu? Pomyślcie o wyposażeniu kuchni rodem z kulinarnych programów. Ślub jest do tego doskonałą okazją. Oto 8 akcesoriów, które powinniście wpisać na swoją listę prezentów ślubnych.

No. 1 :: Zestaw noży kuchennych

Zestaw noży w bloku Zwilling Five Star, fide.pl, 1489 zł

Ostre noże ze stali nierdzewnej to podstawa w każdej kuchni. Warto zainwestować w cały zestaw w poręcznym bloku. Ale uwaga! Upewnijcie się od kogo je dostaliście i zapłaćcie mu symboliczny 1 grosz. Przesądy mówią, że inaczej pójdziecie z tą osobą na noże.

 No. 2 :: Łyżki – miarki 

Łyżki-miarki Nigella Lawson, redonion.pl, 110 zł

Czy wiecie, że jak w przepisie napisane jest “dodaj łyżkę stołową” wcale nie oznacza to łyżki do zupy? Ta bowiem nie zawsze ma pojemność 15 ml. Dlatego w Waszej kuchni z pewnością przyda się zestaw łyżek – miarek. Zwłaszcza, jeżeli będą pochodziły z kolekcji sygnowanej przez samą Nigellę Lawson.

No. 3 :: Garnek z wkładem do gotowania makaronu

Garnek z wkładem do gotowania na parze Silit Crazy Yellow, fabrykaform.pl, 812 zł

Garnek z wkładem do gotowania makaronu to must have dla miłośników włoskiej kuchni. Dzięki niemu Wasze spagetti będą idealnie ugotowane. Po wyjęciu wkładu garnka możecie używać także do gotowania innych potraw. Jego żółty kolor wprowadzi do kuchni odrobinę słońca.

No. 4 :: Szybkowar

Szybkowar Tefal NutriCook P42214, redcoon.pl, 950 zł

Jeżeli chcecie wprowadzić do swojej kuchni elementy zdrowego żywienia, na Waszej liście nie powinno zabraknąć szybkowaru, który ułatwia gotowanie potraw na parze. Skraplająca się para wzbogaca aromat przyrządzanych dań, będzie więc nie tylko zdrowo i szybko ale także smacznie.

No. 6 :: Wypiekacz do chleba

Wypiekacz do chleba Moulinex OW3025, Media Markt, 499,90 zł

Nie możecie dojść do porozumienia w kwestii tego, kto z Was będzie biegał rano po bułki do sklepu? ;-). Dopiszcie do swojej listy prezentów ślubnych także wypiekacz do chleba. Niektóre z tego typu maszyn służą także do wyrobu dżemu, a przyznacie, że nie ma nic lepszego niż świeża kromka chleba z dżemem domowej roboty…

No. 6 :: Robot wielofunkcyjny

Robot Kenwood Barcelona KMX80, RTV Euro AGD 1599 zł

Wielofunkcyjny robot kuchenny to prawdziwe zbawienie. Nie wykona za Was co prawda całej kuchennej pracy, ale te najmniej przyjemne i najcięższe czynności (dobre roboty mają funkcje nie tylko mieszania ale także tarcia ziemniaków czy mielenia mięsa). Wam pozostanie już tylko cieszenie się przyprawianiem i smakowaniem gotowych dań.

No. 7 :: Silikonowy zestaw do muffinek 

Zestaw do muffinek Kit Cupcake Lekue, galerialimonka.pl, 114 zł

Własnoręczne pieczenie muffinek i zdobienie cupcake’ów stało się ostatnio szalenie modne. I wcale nie jest trudne! Wystarczy tylko zaopatrzyć się w stosowny zestaw, w którym znajdziecie kolorowe, silikonowe formy oraz pojemnik ułatwiający nakładanie ciasta i kremu. Taki pojemnik zawiera wymienne końcówki, które umożliwią zdobienie ciastek na różne sposoby.

No. 8 :: Zestaw do karmelu

Zestaw do karmelu Emile Henry, makutra.com, 225 zł

Ile razy zdarzyło Wam się przypalić patelnię podczas przygotowywania karmelu? Dobrym rozwiązaniem tego problemu będzie specjalny ceramiczny garnek z wyprofilowanym lejkiem ułatwiającym dekorowanie ciast karmelem. W zestawie znalazła się także silikonowa forma do cukierków oraz książka ze słodkimi przepisami. To jeden z tych prezentów, który mnie urzekł najbardziej.

Zobacz również: “Lista prezentów ślubnych: kilka praktycznych rad, które pomogą ułożyć ją z głową”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Spraw, by Wasz ślub był jeszcze bardziej wyjątkowy! Na czym polega Lista Prezentów Ślubnych Zankyou?
Spraw, by Wasz ślub był jeszcze bardziej wyjątkowy! Na czym polega Lista Prezentów Ślubnych Zankyou?
Jak działa Lista Prezentów Ślubnych Zankyou? Narzeczeni umieszczają na wirtualnej liście wszystkie prezenty, jakie tylko chcą, może to być zestaw pościeli, remont mieszkania, kolacja na weselu, lot balonem, komputer, podróż poślubną…. Wszystko, co tylko Wam się zamarzy!
Lista prezentów ślubnych: 8 pomysłów dla miłośników dobrych trunków
Lista prezentów ślubnych: 8 pomysłów dla miłośników dobrych trunków
Brakuje Ci pomysł na prezent ślubny? Zobacz osiem pomysłów, które przypadną do gustu miłośnikom wina i koktajli.
Lista prezentów ślubnych: kilka praktycznych rad, które pomogą ułożyć ją z głową
Lista prezentów ślubnych: kilka praktycznych rad, które pomogą ułożyć ją z głową
Pomyśl o ułożeniu listy prezentów ślubnych. Jak zrobić to mądrze i z głową? Oto nasz poradnik.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji