Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?

Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?

Przygotowałyśmy miniporadnik, jak w kilku prostych krokach sprawić, by wieczór panieński był niezapomnianym wydarzeniem w życiu Panny Młodej i jej przyjaciółek.

 • Wieczór panieński

Porozmawiajmy o sekretach. I tym razem nie będzie to tekst o sukni ślubnej. W trakcie organizacji ślubu pojawia się wiele elementów, które powinny być zachowane w tajemnicy. Jedną z nich jest wieczór panieński. Jeśli należysz do grona najbliższych przyjaciółek Panny Młodej, a może właśnie zostałaś poproszona o bycie pierwszą druhną, koniecznie dowiedz się, jak zorganizować idealny wieczór panieński.

Przygotowałyśmy miniporadnik, jak w kilku prostych krokach sprawić, by wieczór panieński był niezapomnianym wydarzeniem w życiu Panny Młodej i jej przyjaciółek.

zapiszAgnieszka Tylka
Agnieszka Tylka

Organizator poszukiwany!

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Wieczór panieński nie jest aż tak wielkim przedsięwzięciem jak organizacja ślubu, ale… jest równie ważny. W końcu ma być przypieczętowaniem przejścia ze stanu panieńskiego w stan małżeński jednej z najbliższych przyjaciółek. To duża odpowiedzialność, ale również świetna zabawa. Paradoksalnie panie często mają problem z wytypowaniem głównej i jedynej organizatorki, dlatego najłatwiej scedować ten przyjemny obowiązek na świadkową lub, jeśli ta zdecyduje inaczej, możecie się podzielić obowiązkami.

Jest kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę już na samym początku planowania tego wyjątkowego dnia. Przede wszystkim miejsce (lub wiele miejsc), gdzie odbędzie się całonocna zabawa. Kolejną równie ważną sprawą jest lista gości. W tym miejscu warto zapytać Pannę Młodą, z kim chciałaby przeżyć ten dzień. Jeśli Para Młoda korzysta z usług wedding plannera, dobrze jest go poinformować, że organizujecie wieczór panieński. Przede wszystkim w swoim terminarzu również odnotuje tę ważną kwestię, a może się okazać, że będzie potrafił zaskoczyć was swoimi pomysłami. Czasem warto również szepnąć słówko najbliższej rodzinie Panny Młodej i przyjaciołom, których uda się zaangażować w przygotowanie niespodzianki.

I choć pomysłów na wyjątkowy wieczór panieński jest cała masa, istnieje jedna złota zasada, którą przestrzegać po prostu trzeba…

zapiszVery Lucky Star
Very Lucky Star

… szanuj opinię Panny Młodej

Jest to bardzo ważny punkt, a mimo to czasem rozemocjonowanym kumpelom udaje się o nim zapomnieć. Oczywiście, podczas wieczoru panieńskiego ważne jest, by wszystkie dziewczyny bawiły się równie dobrze, ale ta jedna wśród was przeżywa właśnie wyjątkowe chwile i warto oddać jej palmę pierwszeństwa w spełnianiu imprezowych marzeń. Planując program wieczoru panieńskiego koniecznie weźcie pod uwagę charakter Panny Młodej, jej styl, ulubione zajęcia, a nawet potrawy, które wpływają na jej dobry nastrój. Czekolada? Ekstra! Tego dnia zapomnijcie o liczeniu kalorii, tym bardziej przez Pannę Młodą, którą tego wieczoru ma się odprężyć od uciążliwych przygotowań do ślubu.

zapiszMagda Kordowska
Magda Kordowska

Burza mózgów

Ile panien, tyle pomysłów na wieczór panieński. Taki tygiel charakterów zawsze prowadzi do bardzo ciekawych, kreatywnych, ale także burzliwych rozmów. Przede wszystkim wiele zależy od budżetu, jaki każda z was może na ten dzień przeznaczyć. Ponieważ z pewnością każda panna będzie miała jakieś swoje 5 groszy, to jest właśnie ten moment, kiedy może je wtrącić w sprawie programu wydarzenia. Bez względu na przebieg, a bywa naprawdę różnie… efektem ma być niezapomniana impreza dla waszej Panny Młodej. W tym wszystkim nie zapomnijcie, że nie chodzi o to, żeby wieczór był oryginalny i zakładał najbardziej odjechane przygody. Wszystko ma się odbywać w zgodzie z charakterem Panny Młodej.

Ufff… może właśnie po trudach i znojach doszłyście do konsensusu i choć mglisty zarys idealnego przyjęcia zamajaczył na horyzoncie, zajrzyjcie do katalogu firm Zankyou. A nuż znajdziecie tu tych, którzy potrzebni wam są do zrealizowania tego wielkiego dnia Panny Młodej.

zapiszPerfect View Photo&MUA
Perfect View Photo&MUA

A jeśli nie… Przygotowałyśmy dla Was 10 inspiracji na ciekawy scenariusz wieczoru panieńskiego.

 1. Podróż. To świetna opcja nie tylko dla globtroterów, ale również dla tych, którzy po prostu lubią się bawić. W trakcie podróży Panny Młodej, inne dziewczyny zaangażowane w organizację, mogą dopracowywać szczegóły  odnajdywać się na poszczególnych etapach zabawy. Świetnie jest zorganizować grę w plenerze, np. w większym mieście, gdzie podróż z punktu A do punktu B, pozwala wam grać na czas. Istotną uwagą jest tu jednak, by z podróżą nie przesadzić i biednej Panny Młodej podczas ostatniej panieńskiej imprezy nie zanudzić.
 2. Przygoda. W wieczór panieński naprawdę można zaszaleć. Opcja sportów ekstremalnych jest często wybieraną jako prezent dla Panny Młodej, ale również atrakcja dla wszystkich panien zebranych na wydarzeniu. Propozycji jest wiele jak off-road, rafting, canyoning lub trekking. Jeśli nie boicie się wysokości z pewnością przypadnie wam skok ze spadochronem, lot szybowcem, paralotniarstwo lub skok na bungee. Zanim jednak podejmiecie decyzję, sprawdźcie, czy Panna Młoda nie należy do osób, które unikają tak ekstremalnych atrakcji.
 3. Gry. Atrakcji dla dorosłych jest coraz więcej. Powszechne stały się escape roomy, ale nawet one mają już swoje alternatywy. Panie coraz chętniej wybierają gokarty, paintball i zabawa z virtual reality. Gry możecie również zorganizować same, tworząc zabawne tory przeszkód, dające wszystkim mnóstwo śmiechu i radości nie tylko w trakcie zabawy, ale również w czasie ich tworzenia.
 4. Jedzenie i picie. Tego zdecydowanie nie możemy zabraknąć podczas wieczoru panieńskiego. Jednak nie trzeba się ograniczać do konsumpcji. Z pewnością obiady pokazowe, warsztaty kulinarne będą miłą odmianą dla tradycyjnego poczęstunku, a przy okazji mogą stać się ciekawą inspiracją do tworzenia prawdziwych arcydzieł dla przyszłej żony. Baaaaardzo przyjemną atrakcją będzie też degustacja win, serów i innych pyszności, które uświetnią wasze spotkanie.
 5. Relaks w tym wszystkim. Ulubionym zajęciem większości kobiet jest urządzenie sobie prawdziwego Spa. Bardzo często taka atrakcja traktowana jest jako prezent dla Panny Młodej, ale czemu wszystkie macie na tym nie skorzystać? Relaksujące i upiększające zabiegi są świetnym rozwiązaniem, by Pannie Młodej uspokoić skołatane nerwy przed ślubem. Wiele hoteli ma przygotowane pakiety na wieczory panieńskie z nastawieniem na zabiegi spa i wellness, co ułatwi wam zadanie. Jeśli jednak chcecie zrobić coś we własnym zakresie, możecie zorganizować minispa w domu lub wynajętym apartamencie. Nie ma problemu ze znalezieniem cudownie działających maseczek i peelingów, a nawet z zaproszeniem na wasze przyjęcie wykwalifikowanej kosmetyczki i masażysty, który umili wasz wieczór. Nie zapomnijcie o mnóstwie świec, które z pewnością podkreślą miłą atmosferę.
 6. Impreza. To oczywiste. Założeniem wieczoru panieńskiego jest po prostu dobra zabawa. I nie ma nic złego, by program tego wydarzenia zamknąć w klubie. Warto pomyśleć o ciekawym transporcie, który wyróżni was na tle innych przybyłych gości.
  Z drugiej strony impreza klubowa może zamienić się w koncert ulubionej gwiazdy Panny Młodej, festiwal muzyczny, spektakl teatralny, wieczór kabaretowy i wiele wiele innych. Warto jednak znaleźć ciekawą alternatywę dla sztampowej zabawy i okraś ją dynamicznym programem z atrakcjami i Panną Młodą w roli głównej.
 7. Pokazy i warsztaty. Nie od dziś wiadomo, że na wieczorze panieńskim pojawiają się różne pokazy, które umilają czas zebranym kobietom. Nie oznacza to, że musicie ograniczać się do zatrudniania chippendalesów. W dzisiejszej ofercie wieczorów panieńskich znajdziecie pokaz tańca (nawet na rurze), ale przede wszystkim warsztaty. Dzięki temu panie mogą przygotować wraz z Panną Młodą pokaz – niespodziankę, którym mogą zaskoczyć gości weselnych, a przede wszystkim Pana Młodego. Może być to warsztat z plecenia wianków, plastyczny, garncarski i co ciekawe tworzenia rózgi weselnej.
 8. Łódź.  Morze pomysłów na program imprezy można rozumieć również dosłownie. Dlaczego nie wybrać się w podróż łodzią. Wynajęcie jachtu nie stanowi dziś większego problemu (poza ewentualną chorobą morską, co też warto rozważyć), więc cała impreza może być zorganizowana na otwartych wodach. Możecie wynająć jacht z kapitanem, co ułatwi wam powrót do portu. Możecie rejs zorganizować w Polsce lub wybrać się w podróż po mniej lub bardziej znanych lądach. Efekt jak zwykle spektakularny.
 9. Kolacja przedślubna lub impreza narzeczeńska. Wieczór panieński nie musi składać się z samych kobiet. Ba! Czasem Młode Pary chcą również i ten wieczór spędzić wspólnie w gronie znajomych. To idealna opcja przybyła ze Stanów Zjednoczonych, zakładające, że  wasze paczki dobrze się znają i dobrze czujecie się w swoim towarzystwie. Najczęściej takim imprezom towarzyszy klimat brunchu z delikatnym jazzem i bluesem w tle. Jako atrakcję możecie potraktować gry planszowe i anegdoty o Młodej Parze. Taka wymiana doświadczeń z pewnością dostarczy wam mnóstwo śmiechu.
 10. Domówka. Czasem nie chce się ruszać z łóżka. Z tego powodu proponujemy wam fantastyczne rozwiązanie jakim jest pidżama party. Podczas tego wieczoru wszystko jest dozwolone, więc na stół wjeżdżają napoje wyskokowe, fast food, słodycze i wiele, wiele innych. Taka atmosfera sprzyja rozluźnieniu i intymnej atmosferze, doskonałej dla zwierzeń i typowych babskich rozmów. Urozmaiceniem może być dobór ciekawego filmu, gry i zabawy sprawdzające, jak wiele Młoda Para wie na swój temat.
zapiszMarek Podolczyński
Marek Podolczyński

Co do minuty

Jeśli już macie wszystko ustalone, warto zastanowić się, jaka data byłaby idealna na zabawę tak, by nie kolidowała z planami organizacyjnymi Panny Młodej. Tu koordynacja jest kluczowa, bo warto przypomnieć, że z założenia Panna Młoda nie powinna o niczym wiedzieć…

… no może z wyjątkiem dnia.

Jeśli jednak chodzi o godziny i cały plan imprezy, warto zachować wszystko w tajemnicy. To z pewnością spowoduje, że pieczołowicie przygotowywane przez was przyjęcie będzie dużym zaskoczeniem dla Panny Młodej na każdym kroku. Warto wprowadzić do programu jakieś elementy zaskoczenia. Jeśli jednak wymagają one od Panny Młodej szczególnego przygotowania, warto ją o tym wcześniej uprzedzić, chyba że możecie liczyć na Pana Młodej i jego zdolność w pakowaniu kobiecej walizki.

zapiszWild Light
Wild Light

Powszechnym jest porwanie Panny Młodej, dlatego coraz więcej przyjaciółek rezygnuje z tego punktu programu. My jednak nie odżegnujemy się od możliwości zgubienia Panny Młodej. Można o niej np. niechcący zapomnieć i zostawić na stacji benzynowej lub wykupić miejsce w odległej części pociągu, do którego sama musi wsiąść. Tyle z żartów.

Trzymając się sztywnego planu, warto nada mu rytm dzięki sztywnym ramom jak godziny transportu (pociąg, samolot, autobus etc.) i godziny posiłków, jeśli umawiane są w restauracji lub firmie cateringowej. Program powinien być przemyślany i dość dynamiczny, by był atrakcyjny dla Panny Młodej i wszystkich dziewcząt uczestniczących w tym wydarzeniu.

zapiszMalachite Meadow
Malachite Meadow

Rada Zankyou

Nie oszukujmy się, organizacja wieczoru panieńskiego nie jest niczym łatwym, a czasem nie jest nawet przyjemna. Wśród wielu kobiet, które często się nawet nie znają, stworzenie programu, który satysfakcjonuje wszystkich, graniczy z cudem, żeby nie powiedzieć, że jest niemożliwe. Dlatego najwyższym dobrem jest stawianie za priorytet preferencji programowych Panny Młodej, co powinno jednocześnie przyświecać wszystkim pannom w organizacji tego dnia.

Równie ważną kwestią jest komunikacja między uczestniczkami imprezy. Z jednej strony błogosławieństwo mediów społecznościowych pokazuje, że dialog można nawiązać z każdym bez większych problemów. Druga strona medalu jest jak zwykle ciemniejsza, bo oznacza duże obciążenie dla organizatorów, gdy przez całą dobę przychodzą powiadomienia o kolejnych wiadomościach dotyczących wieczoru panieńskiego. Nie musisz odpisywać o każdej porze, ale… chcąc uniknąć dla Ciebie oczywistych pytań, stwórz jasną dla wszystkich tabelkę o miejscach, atrakcjach, kosztach i zrealizowanych płatnościach.

I nie zapominajcie – Panna Młoda nie płaci!