Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Prócz wielu momentów wzruszeń, radości i ekscytacji, wiążę się ono również z licznymi obowiązkami.

Jak zorganizować wieczór kawalerski?
  • Wieczór panieński
  • Rada
  • Polska

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Prócz wielu momentów wzruszeń, radości i ekscytacji, wiążę się ono również z licznymi obowiązkami. Para Młoda ma do zrobienia masę przedślubnych punktów z listy, co wymaga niemałej organizacji. Jest jednak jedna rzecz, w której możemy, a wręcz powinniśmy Parę Młodą odciążyć – w organizacji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Najczęściej obowiązek ten spoczywa na barkach świadka i świadkowej. Fantastycznym i zawsze trafionym pomysłem jest zorganizowanie niespodzianki, której Pan Młody, czy Panna Młoda nie będą się spodziewać.

Publikacja

Jeśli stoisz przed obowiązkiem zorganizowania wieczoru kawalerskiego dla swojego najlepszego przyjaciela – dobrze trafiłeś! Dziś dowiesz się, jak zorganizować wieczór kawalerski i jakie są nasze propozycje na jego spędzenie. Niezapomnianej zabawy!

 

Wieczór kawalerski to jedno z najważniejszych i najmilszych wydarzeń w życiu każdego Pana Młodego. To wtedy wybiera on jedną osobę (najczęściej świadka), któremu zleca zorganizowanie tej niezapomnianej imprezy. Ale od czego powinniśmy zacząć?

 

 

Pierwszy punktem organizacji jest dopięcie listy uczestników wieczoru kawalerskiego. Musimy dokładnie wiedzieć, kto ma się z nami bawić w ten wieczór. Listę osób powinien podać Pan Młody, gdyż często zdarza się tak, że nie znamy wszystkich osób. Co więcej, warto podpytać Pana Młodego, czy chciałby spędzić ten wieczór jedynie w gronie znajomych, czy także w gronie rodziny (np. kuzynów). Często zdarza się również, że pragniemy celebrować wieczór kawalerski z osobami, których nie będzie na ślubie i weselu. Tak najczęściej się dzieje w przypadku wesel kameralnych, tylko dla najbliższej rodziny. 

Po stworzeniu i skompletowaniu listy przechodzimy do planowania imprezy. Drugim punktem organizacji jest ustalenie konkretnej daty. Musi być do termin przede wszystkim pasujący Panu Młodemu, ale także wszystkim uczestnikom. Warto zorientować się na wstępie, czy Pan Młody ma coś przeciwko imprezie na dwa dni przed ślubem, czy wolałby jednak np. tydzień wcześniej. 

Jeśli już znamy konkretną datę imprezy przechodzimy do zorganizowania i zarezerwowania atrakcji. I tutaj ważnym i niezwykle pomocnym aspektem okazuje się to, jak bardzo dobrze znamy Pana Młodego. Jeśli wiemy o nim wszystko – prawdopodobnym jest, że kiedyś wspominał o swojej wymarzonej wizji wieczoru kawalerskiego. Jeśli po skonsultowaniu się z innymi uczestnikami imprezy nadal nie wiemy, na co się zdecydować – warto zapytać narzeczoną Pana Młodego. To ona zna go najlepiej i to ona zna jego marzenia. Jej podpowiedzi okazują się niejednokrotnie zbawienne, a my mamy pewność, że zorganizowane przez nas atrakcje okażą się strzałem w dziesiątkę.

Podczas rezerwowania atrakcji musimy pamiętać o tym, by zająć się tym dostatecznie wcześnie. Jeśli ślub i wesele odbywają się w szczycie ślubnego sezonu to dużym prawdopodobieństwem będzie, że większość restauracji, barów i dyskotek będzie bardzo oblegana. Warto wziąć to pod uwagę i dostatecznie wcześnie zarezerwować np. lożę w klubie.

 

 

Jeśli, jako organizator wieczoru kawalerskiego, nie masz pomysłu, co zorganizować – poniżej przedstawiamy nasze propozycje spędzenia tego wieczoru:

 

  1. „Domówka”

 

Nasza pierwsza propozycja to podstawowa, ale jednocześnie najbardziej kultowa forma imprezy. Wieczór kawalerski zorganizowany w domu wcale nie musi być nudny! Zadbajcie o dobre jedzenie, ulubioną muzykę Pana Młodego, dostęp do konsoli i alkohol. Ciekawym pomysłem będzie stworzenie dodatkowej atrakcji, jak np. pokaz slajdów ze zdjęciami Pana Młodego, czy pokaz taneczny. Warto również, by na wieczorze kawalerskim pojawił się tort. Impreza o północy może przenieść się na miasto, czy do klubu. 

Cała impreza może być świetną niespodzianką dla Pana Młodego, jeśli tylko wszyscy uczestnicy okażą dyskrecję podczas przygotowań. Domówka to nie tylko impreza w mieszkaniu jednego z uczestników, to również opcja nieco droższa, ale warta swojej ceny – wynajęcie willi z basenem. Wówczas przestrzeń, basen i dodatkowe atrakcje (np. DJ) robią już takie wrażenie, że nie trzeba przenosić imprezy do klubu. 

 

  1. Restauracja, bar i impreza w klubie

 

Opcja numer 2 to najczęściej wybierana wersja na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego. Impreza rozpoczyna się od dobrego jedzenia, następnie przenosi się do baru, gdzie wprawiacie się w jeszcze lepszy nastrój, a o północy docieracie do klubu, w którym bawicie się do białego rana. Opcja ta jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób mieszkających w mniejszych i większych miastach, ale również dla tych z Was, którzy niepewnie czują się w organizowaniu domówki. Pamiętajcie jednak, że powyższa wersja spędzenia wieczoru kawalerskiego wymaga dostatecznie wczesnego zarezerwowania stolika w restauracji, miejsca w barze i loży w klubie. Niech Pan Młody poczuje się jak VIP!

 

  1. Escape Room / Fabryka Gier Fabularnych / Paintball / Tunel aerodynamiczny / Dom strachów

 

Nasza trzecia propozycja to może nie scenariusz na cały wieczór, ale na dużą jego część. Jeśli Pan Młody jest głodny wrażeń i nowych doznań to nasze propozycje na pewno przypadną mu do gustu! To od Was zależy, czy pragniecie w tym dniu towarzyszyć mu w tej atrakcji i postawić na grę miejską, czy nie. Jeśli tak – idealnym rozwiązaniem będzie Escape Room, wykupienie gry w Fabryce Gier Fabularnych lub zagranie w Paintball. Jeśli jednak z zaufanego źródła wiecie, że lot w tunelu aerodynamicznym jest marzeniem Pana Młodego – wówczas przejmujecie wtedy rolę obserwatorów. 

 

 

  1. Wynajem limuzyny

 

Clubbing w limuzynie, głośna muzyka i drinki to coś, co chciałby przeżyć chyba każdy! Sprawcie, by Pan Młody zapamiętał tę noc do końca życia. Przejazd luksusową limuzyną po centrum miasta, tańce z otwartym dachem i celebracja wspólnych chwil to scenariusz idealny. Limuzyna może być atrakcją od początku imprezy lub w jej trakcie. Najczęstszym wyborem jest zamówienie jej w połowie imprezy i dojechanie w pełnej klasie na dyskotekę.

 

  1. Weekendowy wyjazd

 

Wyjazd na weekend to jedno z najczęstszych rozwiązań na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego w ostatnich latach. Organizator wieczoru zapewnia zarezerwowanie noclegu lub wynajem całego domku, a uczestnicy wspólnie wraz z Panem Młodym dojeżdżają na miejsce. W zależności od pory roku, preferencji i oczywiście finansów – może być to weekendowy wyjazd w góry, biwak na Mazurach, czy pobyt w hotelu w jednej z nadmorskich miejscowości. Jeśli pragniecie stworzyć coś absolutnie wyjątkowego – alternatywą do wyjazdu w Polskę będzie znalezienie tanich biletów lotniczych np. na Majorkę, czy Ibizę. Wyjazd za granicę, słońce, plaża i najlepsi znajomi obok – takie wyjazdy są niezapomniane!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Hotel & Resort Bajka Sale weselne
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!