Jak udekorować ścianę za parą młodą na sali weselnej? 8 pomysłów

Kwestia wystroju sali weselnej często spoczywa na młodej parze. Z doświadczenia wiem, że dekoracje oferowane przez właścicieli nie zawsze podobają się narzeczonym i są jednakowe na każdym weselu, dlatego niechętnie się na nie decydujecie. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich lokali na wesela, ale ten artykuł kierowany jest do osób, które na swoje wesele wybrały sale z wątpliwą dekoracją, bądź chcą samodzielnie upiększyć miejsce swojego przyjęcia weselnego. Co zrobić, by w tle zdjęcia nie widniały plastikowe, staromodne obrączki? Zapraszamy do lektury!

Pomysły na dekorację ściany za parą młodą podczas wesela. Źródło: emmalinebride.com

Zobacz także:   KATALOG FIRM DEKORATORSKICH NA TWOJE WESELE

Dziś zajmiemy się niewielkim, ale bardzo reprezentacyjnym fragmentem sali weselnej – ścianą za młodą parą. Ta niepozorna ściana będzie widoczna na większości zdjęć z wesela, dlatego warto poświęcić jej więcej uwagi.

Wiele zależy od możliwości, jakie daje wam ta sala – czy możecie coś powiesić na ścianach, czy można coś podwiesić pod sufitem? Tę kwestię warto na początku ustalić z właścicielami. Kierujcie się także kolorystyką sali i motywem przewodnim waszego ślubu (jeżeli taki wybraliście). A zatem, jak udekorować ścianę za młodą parą na sali weselnej?

1. Chorągiewki

Chorągiewki jako oryginalna dekoracja weselna. Fot. Sebastian Małachowski

W ostatnim czasie chorągiewki bardzo zyskały na popularności. Ich głównym atutem jest duża możliwość manipulowania kolorami – dobieramy materiały w takich barwach, które najlepiej pasują do kolorystki Sali i innych dekoracji weselnych. Na chorągiewkach mogą się znaleźć całe imiona młodej pary, inicjały czy data ślubu. Możecie też pokusić się o napis Mr.&Mrs., Just Married itp.

2. Zasłonki, kurtyna lub brama

Zasłona ozdobiona kwiatami jako dekoracja ściany za młodą parą. Źródło: ruffledblog.com
Romantyczne zasłonki jako dekoracja sali weselnej. Fot: Ellie Grover
Dekoracja sali weselnej w restauracji Acwador.

Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się na weselach plenerowych. Kurtynę mogą stanowić delikatne tkaniny, połączone w obu narożnikach. Bramę wykonać możemy z balonów lub kwiatów, a jej największym atutem  jest fakt, że nie wymaga ona mocowania do ściany- często jest jedyną możliwością.

3. Serca

 

 

 

Serca jako dekoracja ściany na sali weselnej. Źródło: Ślubne Zakupy
Serce z róż jako dekoracja weselna. Źródło: Figero

Jedno, lub dwa nachodzące na siebie serca możecie wykonać z dowolnych materiałów. Mogą to być balony czy żywe kwiaty, dowiązane do druta wygiętego w kształt serca.

4. Inicjały

Inicjały młodej pary jako dekoracje weselne. Różowe litery z kwiatów- brides.com, błękitne litery- etsy.com, litery z zielonych i białych kwiatów- thecnot.com
Inicjały ozdabiane zdjęciami. Źródło: KreatywnySlub.com
"Just Married" i imiona młodej pary jako dekoracja ściany na weselu. Źródła: mydreamweddingdecorations.com i prweb.com
Girlanda "Just Married" jako dekoracja ściany za młodą parą. Źródło: Ślubne Zakupy

Podobnie jak winietki wskazują miejsce dla gości, tak umieszczone na ścianie inicjały symbolizują miejsce biesiadowania najważniejszych uczestników wesela. Inicjały można wykonać z papieru, mogą to być Wasze zdjęcia ułożone w kształt pierwszych liter imienia (poradnik jak to zrobić znajdziecie TUTAJ). W internecie znajdziecie także sporo ofert liter drewnianych, lub- lżejszych- styropianowych. Dokładnie tak samo możecie wykonać całe imiona.

Zobacz także: Inicjały na wesele wykonane z korka po winie. 

5. Zdjęcie młodej pary

Karykaturalny obraz za młodą parą na weselu. Źródło: LavStudio

Kolejna propozycja to powieszenie na ścianie za młodą parą zdjęcia w dużym rozmiarze. Co może przedstawiać taki obraz? Może to być zdjęcie z waszej sesji narzeczeńskiej bądź radosne zdjęcia z dzieciństwa. Jeżeli macie dużo poczucia humoru i dystansu do samych siebie, w tle możecie powiesić waszą karykaturę.

6. Origami

Papierowe dekoracje ściany za młodą parą na wesele. Źródła: ruffledblog.com i thebrokeassbride.com
Ptaki z papieru jako dekoracja ślubna. Źródło: greenweddingshoes.com
Kolorowe ptaki wykonane metodą origami jako dekoracja weselna. Źródło: roshipotoshi.livejournal.com
Papierowe ptaki przymocowane do delikatnych lampek choinkowych jako dekoracja weselna. Źródło: flickr.com

Origami są w ostatnim czasie szalenie popularne! Pary młode coraz chętniej czarują z papieru ozdoby ślubne (zobaczcie poradnik: jak zrobić papierowe pompony na wesele), a papierowe kwiaty i zwierzęta wiodą tu prym. Ściana ozdobiona łabędziami lub pelikanami będzie wyglądają skromnie, ale bardzo romantycznie. Papierowe ptaki możecie przymocować do nitki zamocowanej pomiędzy sufitem a podłogą.

7. Tasiemki

Tasiemki jako dekoracja ściany za parą młodą. Źródła: ruffledblog.com i megandjeff.tumblr.com (via Pinterest)

Wąskie tasiemki zamocowane na drewnianej belce to jedna z popularniejszych dekoracji w stylu vintage. Dekoracja zazwyczaj przybiera kremowe i różowe barwy (ułożone w kolejności ombre). Wstążki będą delikatnie powiewały w czasie wstawiania i siadania, co nada dekoracji naturalności i lekkości.

Zobacz także: WSTĄŻKI I TASIEMKI JAKO SIELSKA DEKORACJA WESELNA. 

8. Ptaki na gałęziach

 

Papierowe ptaki na girlandach z gipsówki jako dekoracja weselna. Źródło: bridalwave.tv

Ptaki jako symbol miłości bardzo często pojawiają się jako motyw przewodni dekoracji weselnych. Małe, zakochane ptaszki możemy ulokować na gałązkach przymocowanych do ściany.

Zobacz także: DEKORACJA KRZESEŁ PAŃSTWA MŁODYCH NA WESELU

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji